חופשה בלי החתול-מאמר 4 מה עושים לפני

שלום לכם אוהבי חתולים,

כאן ליאורה מחיש חי. בהמשך לסדרת המאמרים יוצאים לחופשה בלי החתול החלטתי להכין רשימה מסודרת :

מה עליך להכין לפני שתצא לחופשה ותשאיר את החתול בבית או בפנסיון?

בין אם בחרת להשאיר חבר או שכן או פט סיטר מקצועי,עליך להכין רשימה מסודרת הכוללת:

רשימת מזון והוראות האכלה.

חתולים הן חיות של שגרה והרגלים. הם יודעים מתי הם צריכים לאכול, את האוכל היבש באותו הזמן כל יום. אם החופשה שלנו בתקופת הקייץ והחתול שלנו רגיל לקבל גם שימורים חשוב מאד שהקטסיטר לא ישאיר בשר יותר מ-30 דקות . כי הבשר יכול בקלות להתקלקל. גם המזון היבש אם שמים אותו בשמש ישירה הוא יכול לפתח בקטריה מזיקה. לכן יש להניח את המזון היבש במקום קריר ומוצל בתוך הבית. כמובן, שיש להדגיש את חשיבות המים הטריים מידי יום.. ברור שמזרקת מים אוטומטית זו הדרך הבטוחה ביותר למים טריים. את המזרקה יש למלא במים מינרליים או מים ממתקן תמי 4 או נביעות למניעת סתימת הפילטר.

הוראות שירותי החתול

תחזוקה נכונה של ארגז החול של החתול זו הדרכת חובה לכל קטסיטר. יש להראות לקטסיטר את מיקום ארגז החול בבית, במידה ויש יותר מאחד. וודאו שיש כף לניקוי החול, שקית חול מלאה, ושקיות לאיסוף והשלכת חול ליד ארגז החול. יש לשים דגש על ניקוי קבוע
יומיומי של המוצקים, תוך שימת לב לשינוי בשתן או בצואה כמו דם, או שלשול.
יש להדגים לקטסיטר איך אתה מנקה את ארגז החול ואיך להחליף את כל החול. ולנקות את ארגז החול. אנחנו רוצים לחזור הביתה ולא למצוא חתול עם בעיות התנהגות הקשורות בשירותים.

פרטים וטרינריים

שם הוטרינר, כתובת הוטרינר, טלפון ושעות הפעילות במרפאה. במידה ואין שרות מחוץ לשעות הפתיחה של הוטרינר איזה וטרינר עובד במקרה חרום לילות/שבתות/חגים.

אם יש לכם מנוי לחתול במרפאה , או וטרינר קבוע השאירו טופס ייפוי כח למקרי חרום בהעדרכם. בלשון הזו:
" לכל מאן דבעי, מכתב יפוי כוח לקטסיטר ששמו ____________ להחליט לגבי טיפול חירום לחתול עד סכום _____.
ניתן להשאיר צ'ק לפקודת הוטרינר לטיפול רפואי חירום בלבד, או לשוחח עם הוטרינר ולהגיע להסדר כתוב עם מגבלת סכום והדרך לתשלום על ידי הפקדת כרטיס אשראי.

רשימת תרופות החתול

אם החתול שלך מקבל תרופות באופן קבוע, חשוב ביותר שהקטסיטר יגיע לפני הנסיעה לביתך להתאמן איך לתת תרופה לחתול. אסור לדלג על מתן תרופות לסכרת, בעיות בבלוטת התריס,מחלות לב.

פרטים אישיים

פרטים מלאים מסלול הטיול ומקומות הלינה עם מספרי הטלפון וטלפון סלולרי. עודדו את הקטסיטר לצלצל אליכם עם כל שאלה על הטיפול בחתול, ובמיוחד אם הקטסיטר רואה משהו שונה.

השאר את ריחך על מיטת החתול.
חוש ריח החתולים  זה החוש הכי דומיננטי וחתולים מרגישים הכי בנוח עם הריח שלנו. עדיף להשאיר כמה בגדים עם הריח שלנו חולצות
או סווצר במיטת החתול או בפינות האהובות עליו .

משחק קבוע עם החתול

מי כמוך יודע את חשיבות המשחק עם החתול שלך. יש להעביר את המסר לקטסיטר בין אם מדובר בשכן  או בחבר שיכול להיות שבאופיו הוא איש כלבים ואינו מביו את חשיבות המשחק עם החתול.
יש להדגים משחק עם החתול משחק אינטראקטיבי ולתת לו להתנסות בכך לפני הנסיעה שלך. הנה רשימה של משחקים אינטראקטיביים שאהובים עליי.

מה לעשות אם החתול ברח?

אין דבר שמפחיד יותר מאשר הסיכון שהחתול יברח מהבית לכן, יש לשים לב שהקטסיטר כשהוא נכנס ויוצא מהבית ישים לב וישגיח שהחתול לא ייברח ומה עליו לעשות במקרה והחתול בורח.

אלו הדברים הבסיסיים שחייבים לעשות לפני שיצאת לחופשה כדי שההנאה תהיה מלאה.

חופשה נעימה

לפוסט הזה יש תגובה אחת

 1. מוניקה שרצקי

  בהחלט חשוב מאד לדעתו לזכור!!
  תודה ליאורה שרכזת את הנושאים.
  אהבתי מאד את סדרת המאמרים והם עזרו לי מאד.
  תודה לך
  מוניקה

כתיבת תגובה