האם חטיפים דנטליים מועילים להיגיינת השיניים או שהם בזבוז כסף?

האם חטיפים דנטליים מועילים להיגיינת השיניים או שהם בזבוז כסף?

כל אוהב כלבים וחתולים יודע שיש מבחר עצום של פינוקים לכלבים ולחתולים שאפשר לקנות בחנויות המחמד המקצועיות. אחת האפשרויות הפופולאריות יותר היא חטיפים דנטליים לכלב ולחתול שיוצרו במיוחד כדי לסייע בניקוי שיני הכלב והחתול שלך.

רוב בעלי הכלבים/החתולים אינם מקפידים לצחצח את שיני הכלב/החתול  או רק עושים זאת מדי פעם, אולי פעם בשבוע בערך. חלק מהסיבות לכך היא כי רוב הכלבים/חתולים לא מעריכים את מה שאתה מנסה לעשות. הדרך הטובה ביותר לצחצח את שיני הכלב/החתול שלך היא להתחיל כשהם עדיין גורים. יש להרגיל אותם למגע של האצבעות ואצבעון עם פה הכלב וחתול למשך כמה שניות ובהדרגה להעלות את משך הזמן.

האם חטיפים דנטליים לכלב ולחתול הם תוספת טובה לשגרת ניקוי שיניים נכונה?

כן, בהחלט, וזו הנקודה העיקרית שיש לזכור. אסור להשתמש בהם במקום לצחצח את שיני הכלב/החתול שלך אלא בנוסף לציחצוח שיניים קבוע.

כיצד פועלים חטיפים דנטליים ועוזרים להיגיינת הפה של כלבים וחתולים?

רוב הכלבים אוהבים ללעוס דברים וגם חתולים.
במקרה של כלבים הלעיסה נועדה להוציא אגרסיות ולעזור לנקות את שיני הכלב מבלי שהם בכלל מבינים זאת.
שימו לב שהעיצוב של רוב החטיפים הדנטליים אינם שטוחים. הם נוטים להיות עם בליטות וחיספוס. הרעיון הוא שכאשר הם לועסים אותם, החלקים הבולטים מתחככים סביב שיניהם, מנקים אותם ומצמצמים את אבנית ורובד השיניים.

תהליך הלעיסה מפחית גם את מספר החיידקים בפה של הכלב שלך. אם אתה נותן להם ללעוס כל יום, עליך להבחין בשיפור בנשימה שלהם זמן רב מדי.

נוכחות של חיידקים בפה מובילים לסיכון מוגבר למחלות שיניים וחניכיים, לרקבון בשיניים ואפילו לאובדן השיניים

יש היום הרבה פינוקים וחטיפים לבריאות השיניים בשוק. ובטוח ניתן למצוא הקלות משהו שהם יאהבו.  מרכיבים טבעיים והרכב קשוח לעידוד לעיסה ממושכת יותר הם הדברים החשובים ביותר שצריך לחפש.

ישנם חטיפים דנטליים לכלב בצורה של מברשות שיניים המכילות מנטה לרענון ריח הפה של הכלבים

אתה צריך גם להשגיח על הכלב שלך בכל פעם שאתה לו חטיפים דנטליים.
חלקם מחזיקים מעמד הרבה יותר מאחרים; חלקם נשברים לחתיכות בקלות רבה; חתיכות מחטיף דנטלי עשויים להיבלע בשלמותם ברגע שהם מגיעים לגודל מסוים. זה יכול לגרום לבעיות חמורות וחסימות.

לסיכום, חטיפים ועצמות דנטליות לכלב ולחתול מהווים תוספת טובה לשגרת ניקוי שיניים קבועה. 

ליאורה מחיש חי


כתיבת תגובה