איך להמנע מביקורים תכופים עם החתול אצל הוטרינר

שלום לכם אוהבי חתולים,

כאן ליאורה מחיש חי, מומחית שרות הלקוחות של חיש חי

פעמים רבות אני נשאלת-איך אפשר למנוע ביקורים מרובים אצל הוטרינר?

רבים מתלוננים על עלות הביקורים, יוקר התרופות,המזונות הרפואיים בין אם הם נאלצים לרכוש את המזון אצל הוטרינר ובין אם הם רוכשים אצלנו… והיום עם יוקר המחייה גם לגדל חתול זה הופך להיות סעיף תקציבי שיש לקחת בחשבון.

אנחנו בחיש חי אוהבים וטרינרים ויש לנו שיתופי פעולה יפים עם וטרינרים, במקרים לא מעטים אנחנו ממליצים בקו הייעוץ לפנות לוטרינר במידה ולדעתנו החתול שלכם זקוק לזאת, אולם, עדיין אנחנו מאמינים שישנן דרכים רבות להקטין את כמות הביקורים אצל הוטרינר, לחסוך כסף וטיפולים וטרינריים , ולדאוג לבריאות ולרווחת החתול שלך

.

איך להמנע מביקורים לעיתים קרובות עם החתול אצל הוטרינר?

תזונה – תזונה מאוזנת נכונה ומתאימה המכילה את כל מה שהחתול שלך זקוק לו כולל תוספים למניעת סתימות בדרכי השתן (יורינרי) ולמניעת הצטברות כדורי שיער (הרבול) . תזונה נכונה תוודא שהמערכת החיסונית  תהיה בתפקוד
גבוה ותוכל למנוע מהחתול לחלות מכל דבר מוירוסים ועד טפילים ותוכל לסייע להתמודד ולהלחם בכל המזיקים.

משקל תקין- שמירה על משקל תקין הוא אחד האתגרים הגדולים הקיימים היום בקרב בני האדם וגם בקרב אוכלוסיית החתולים. משקל עודף מהווה כיום הגורם מספר 1 בתמותת  חתולים בפרט וחיית המחמד בכלל. השמנת יתר נגרמת עקב תזונה לא נכונה וחוסר פעילות גופנית
.חתולים החיים בעודף משקל סובלים מבעיות וסיבוכים בדיוק כמו בני אדם: סכרת, בעיות כבד, בעיות במערכת החיסונית, חוסר יכולת לניקוי וטיפוח עצמי וכך גם איכות החיים נפגעת וגם אריכות השנים מתקצרת.  צריך לזכור שבנוסף לתזונה נכונה גם הפעלה של החתול שומרת על משקל תקין ובריא, מערכת שלד ושרירים תקינה ותפקוד כללי מיטבי.

אין כניסה לפרעושים וקרציותטיפול נגד פרעושים- במדינתנו החמה פרעושים יש כמעט כל השנה. טיפול קבוע מניעתי חוסך התפתחות של בעיות עור, דלקות, אלרגיה ועוד הנובעות מהפרעושים. טיפול קבוע בסביבת החתול וטיפול קבוע בחתול עצמו, חוסך ומייתר את הצורך בריצות לוטרינר בגלל בעיית
הפרעושים. מילת המפתח היא מניעה. אם דואגים לטפל באופן קבוע לא מגיעים למצבי קיצון המחייבים התערבות וטרינר.
יש לזכור שיש קשר ישיר בין פרעושים לתולעים וזו עוד סיבה לטפל באופן קבוע בשניהם.

רוצים לדעת עוד על טיפול נגד פרעושים?  הרשמו כאן

טיפול ביתי בהיגיינת השניים- בארצנו נושא ההקפדה על טיפול קבוע בהיגיינת הפה אינו נפוץ לצערי בקרב הורים לחתולים. טיפול קבוע מונע מחלות חניכיים וחוסך טיפולי שיניים יקרים וכאובים לחיית המחמד ולנו. ישנן עוד מחלות הקשורות להיגיינת הפה כמו נזק לכליות ופגיעה בלב לכן, יש ללמוד כיצד לצחצח שניים לחתול במשחת שיניים המותאמת לחיית המחמד שלך ולהקפיד על טיפול קבוע (כמו שהדרכתי כבר בעבר, תוכלו למצוא מאמרים שלי בנושא באתר)

חשיפה לרעלים- כמו שאנחנו חשופים לרעלים ועלינו להשתדל להימנע מכך , כך יש להפחית את חשיפת החתול שלנו לרעלים בסביבתו. חשיפה מזיקה לעשן הסיגריות, בעיקר אם הוא שייך לפחוסי האף (פרסיים, הימלייה וכדומה) הסובלים מקשיי נשימה גם כך. יש להיזהר מדשן בחצר אם החתול יוצא החוצה, משימוש בחומרי הדברה שאינם מיועדים לחתולים , וכמובן, כמו שהזכרתי מזון באיכות נמוכה שיכולים לגרום להצטברות רעלים בגוף חיית המחמד.
יש להגיש את האוכל בצלחת נקייה ולהקפיד על ניקיונה מידי יום. הימנעות מרעלים ומחשיפת החתול לרעלים יכולה להאריך את חייו לשפר את איכות חייו ולהפחית תופעות של מחלות כרוניות, אלרגיות, וחולי כמו סרטן.

מניעת תאונות – אנחנו צריכים לעשות כל שביכולתנו למנוע תאונות. אלו דברים שכל אחד מאיתנו יודע אבל לפעמים צריכים תזכורת. למשל תאונות הקשורות לחגים: בחג כמו חנוכה כשמדליקים נרות, יש להימנע מלהניח את החנוכייה במקום שהחתול עלול לקפוץ אליו,.
לקראת חג הפסח, בו בבתים רבים ישנה "חגיגת ניקיונות" יש לשים לב לא לשכוח חומרי ניקוי רעילים בהישג כפם של החתולים. וכמובן, בחג כמו ל"ג בעומר, לא להשאיר את החלונות פתוחים וחשופים לעשן המדורות בעיקר אם יש לכם בבית חתולים פחוסי פנים הסובלים מקשיי נשימה גם כך..
מניעת תאונות בבית : למשל, אם משאירים תנור דולק בבית יש להרחיק את החתול משם לזכור שחתול הינו חיה סקרנית וזה עובד לפעמים לרעתה.

יש להקפיד על נסיעה בטוחה של חיית המחמד ברכב חגורה ומאובטחת כראוי, במקרה של חתולים יש להסיע חתול בתוך כלוב נשיאה סגור ומאובטח כדי למנוע מהחתול שבלאו הכי נלחץ מעצם הנסיעה, להשתחרר ולקפוץ לכביש.
עליכם להיות מודעים וערניים לסכנות בבית ובחצר ולהימנע מהן, באתר שלי תמצאו הדרכות בנושאים הללו לפי חגים, תקופות, נסיעה בטוחה ועוד, הקדישו זמן לקריאה וללמידה.

טיפול טבעי וביתי – אצלנו כאן באתר חיש חי לאוהבי חתולים, תמצאו המלצות רבות לטיפולים טבעיים ולטיפול ביתי בכל מיני בעיות כדי למנוע אותם כמו ריח רע מהפה, ריח מהאוזניים, פרעושים ועוד. כל המאמרים הללו יכולים לעזור לך לטפל בבית בחיית המחמד לטיפול ומניעה בסייסיים

מחקר – מחקר ומציאת מידע מתאים, הנמצא בשפע באינטרנט. אנחנו נמצאים בתקופה בה המידע זמין בכל תחום . כמובן, שעליך לבדוק ספציפית על הבעיה בא אתה נתקל. ישנם ספרים אינטרנטיים או הדרכות על הנושאים שיכולים לעזור לך למנוע בעיות בעתיד לפני שהן נוצרות. ואם כבר נתקלת בבעיה עשה את המחקר שלך ובדוק האם קיים מידע מרוכז ואמין בנושא ולמד את הנושא.
אין לך זמן? התייעץ בתשלום עם מומחים בנושא גידול חיית מחמד בדיוק כמו שהיית מתייעץ עם פסיכולוג לילדך, או מורה להוראה מתקנת לילד עם בעיות קשב וריכוז, אלה הם בעלי המקצוע שיוכלו לרכז לך את הנושא ולייעץ לך נקודתית. ישנן גם תכניות ליווי להורים לחיות מחמד בנושאים שונים והדרכות אינטרנטיות בתחומים שונים כמו ייעוץ לירידה במשקל לחתולים, טיפולים טבעיים שאפשר לבצע בבית בחתול , אילוף חתולים ועוד.

לסיכום, תמיד יש להתייעץ עם וטרינר כדי לקבל חוות דעת מקצועית במקרה של מחלות. אל תסמוך על כל מידע שאתה מוצא באינטרנט בדוק מי כתב ומה הניסיון שלו בתחום. וזכרו לא כל מה שמתאים לטיפול לבני אדם מתאים לחיית המחמד

איך אתם מפחיתים את כמות הביקורים אצל הוטרינר?

נא שתפו אותנו בטיפים שלכם

לפוסט הזה יש 5 תגובות

 1. מוניקה שרצקי

  תודה ליאורה על המאמר החשוב.
  אני בהחלט אעזר בידע שלך ואיישם על החתולים שלי
  כדי שיהיו בריאים יותר ואני לא אצטרך כל פעם לרוץ איתם לוטרינרית.
  חלק מהמאמרים שכתבת עד כה עזרו לי מאד מאד
  וחסכו לי הרבה כסף וזמן.
  תודה לך והמשיכי לכתוב.
  מוניקה

 2. שני מועלם

  אין עלייך ליאורה,
  אוהבת חיות ואוהבת גם אותנו הלקוחות.
  תודה
  שני

  1. ליאורה מחיש חי

   תודה שני על תגובתך
   ליאורה

 3. גבי

  היי ליאורה
  תודה על הטיפים.
  אשמח לשמוע ולקרא עוד מידע איך לחסוך בביקורים אצל הוטרינר.
  לא אוהב שדוקרים אותי ובודקים אותי וגם לא את החתול שלי,
  שלא נדבר על כל נסיעה לוטרינר שאחר כך לוקח לו חודש להרגע ולחזור לעצמו.
  גבי

  1. ליאורה מחיש חי

   היי גבי
   תודה על תגובתך.
   אני מודעת לקושי לקחת לוטרינר חתולים, ויש לי צלקות שמוכיחות זאת
   אני אמשיך לתת מידע וטיפים איך לחסוך ביקורים אצל הוטרינר,
   תוך כדי שמירה על בריאות החתול ואיכות חייו בבית ובסביבה.

   ליאורה

כתיבת תגובה