איך לחסוך ביקורים עם הכלב אצל וטרינר?

שלום לכם אוהבי הכלבים,

כאן ליאורה מומחית חיש חי לגידול חיית מחמד בריאה מאושרת ומאריכת שנים.
פעמים רבות אני נתקלת במצבים בהם אוהבי כלבים נאלצים ללכת לוטרינר ולהוציא סכומים גבוהים על ביקורים במרפאה הוטרינרית, שניתן היה למנוע אותם, אם היו מקפידים על שגרת טיפול וטיפוח של הכלב בעצמם.
אני יודעת שכולנו עסוקים ויש לנו הרבה על הראש אבל הכלב הוא בן משפחה וככזה, אנחנו אחראים לבריאותו ולאיכות חייו ולכן כשהוא לא חש בטוב אנחנו רצים לוטרינר משלמים את המחיר ומקטרים…
בקו הייעוץ בחיש חי אנחנו מייעצים לאוהבי כלבים , כמוכם, בתחומים שונים הקשורים לגידול הכלב בריאותו ואיכות חייו וחוסכים לכם הרבה כסף וביקורים מיותרים אצל הוטרינר.
שלא תבינו אותי לא נכון,אנחנו בחיש חי מכבדים ומעריכים ווטרינרים ויש לנו שיתופי פעולה יפים עם וטרינרים, אנחנו ממליצים בקו הייעוץ לפנות לוטרינר אם הכלב שלך באמת זקוק לזאת, אולם, עדיין אנחנו מאמינים שישנן דרכים רבות להקטין את כמות הביקורים אצל הוטרינר , לחסוך כסף ועדיין לדאוג .לבריאות ולרווחת הכלב שלך

.

איך להמנע מביקורים תכופים עם הכלב אצל הוטרינר?

תזונה – תזונה היא הגורם החשוב ביותר שמרחיק אותך ואת הכלב שלך מביקור תכוף במרפאה הוטרינרית. תזונה מאוזנת, נכונה ומתאימה המכילה את כל מה שהכלב שלך זקוק לו כולל תוספים למפרקים ולעצמות ולבריאות הפרווה השיער והעור. התזונה הנכונה תוודא שהמערכת החיסונית  תהיה בתפקוד גבוה ותוכל למנוע כל דבר מוירוסים ועד טפילים. וכך, גוף הכלב יוכל להתמודד עם הדברים ללא צורך בהתערבות הוטרינר.

.

רוצים לדעת עוד על תזונה נכונה ומתאימה ? קראו כאן

פעילות גופנית- פעילות גופנית קבועה לגוף ולמוח לכלב, הינם מאבני הבניין לבריאות הכלב. כל כלב זקוק לתנועתיות שתשמר את הבריאות הגופנית שלו והוא זקוק לאתגרים מוחיים כדי לשמור על מוח פעיל ואינטראקטיבי ולמנוע שעמום.
כלב שאינו מאותגר הופך להיות כלב עצוב, ומתחיל לסבול מבעיות רפואיות .
לכן, עשו ככל יכולתכם להפעיל את הכלב בפעילויות שונות ומגוונות, הציבו בפניו אתגרים כלביים שונים . הפעילו אותו בפעילויות גופניות שונות כמו הליכה במעגלים ושמיניות, משחק עם אחרים, משחקי כדור, פריסבי, חפש את המטמון ועוד, וכך יהיה לכם כלב מאושר ובריא לאורך שנים.

משקל תקין- שמירה על משקל תקין הוא אחד האתגרים הגדולים בהתמודדות עם חיית מחמד בעיקר כזו שמתחננת לאוכל כל הזמן. משקל עודף מהווה כיום הגורם מספר 1 בתמותת חיית המחמד.

כלבים בעודף משקל סובלים מבעיות וסיבוכים כמו בני אדם: סכרת, בעיות גב ופרקים, בעיות במערכת החיסונית  צריך לזכור שבנוסף לתזונה נכונה גם הפעלה של הכלב/חתול שומר על משקל תקין ובריא, מערכת שלד ושרירים תקינה ותפקוד כללי מיטבי.
אם הכלב שלך במצב של עודף משקל יש לשנות את התזונה, הרגלי החיים והרגלי הפעילות. זוהי משימה שניתן לעמוד בה עם הדרכה וליווי מתאים ובשביל זה אני כאן בשבילכם. אם תבחרו לקחת אחריות על בריאות הכלב שלכם ולשנות את מצבו ולשפר את איכות חייו כדי שיוכל לקפוץ לרוץ ולהנות מחיים שמחים מאושרים וללא מגבלות, ניתן לרכוש הדרכה לירידה במשקל ולעשות זאת בעצמכם בקלות, בבטחה ובזמן קצר. לפרטים על רכישת הערכה איך לעזור לכלב לרדת במשקל תוכלו לפנות אלי במוקד ההזמנות 1-800-600-222

טיפול ביתי בהיגיינת השניים- הקפדה על טיפול קבוע בהיגיינת הפה מונע מחלות חניכיים וחוסך טיפולי שיניים יקרים וכאובים לחיית המחמד ולנו. ישנן עוד מחלות הקשורות להיגיינת הפה כמו נזק לכליות ופגיעה בלב לכן, יש ללמוד כיצד לצחצח שניים לכלב במשחת שיניים המותאמת לחיית המחמד שלך ולהקפיד על טיפול קבוע .

חשיפה לרעלים- יש להפחית את חשיפת חיית המחמד לסיגריות, חומרי הדברה, ולמזון באיכות נמוכה שיכולים לגרום להצטברות רעלים בגוף חיית המחמד.

יש להגיש את האוכל בצלחת נקייה ולהקפיד על ניקיונה מידי יום. הימנעות מרעלים יכולה להפחית תופעות של מחלות כרוניות, אלרגיות, וחולי כמו סרטן.

מניעת תאונות- אנחנו צריכים לעשות כל שביכולתנו למנוע תאונות. אלו דברים שאנחנו יודעים אבל לפעמים צריכים תזכורת. למשל, תאונות הקשורות בחגים: כמו חנוכה,למשל, כשמדליקים נרות בחנוכיה, יש להימנע מלהניח את החנוכיה במקום שהכלב עלול להגיע אליו או לפגוע עם הזנב בלי לשים לב. כמו ל"ג בעומר לא לקחת את הכלב איתך למדורות.
יש לשים לב לכללים למניעת תאונות לכלב בבית כמו למשל, אם משאירים תנור דולק בבית יש להרחיק את חיית המחמד משם,כי כלבים לא מרגישים חום עד שמאוחר מדי והם נכווים.כמו השארת חומרים מסוכנים, חומרי ניקוי ודברים הרעילים לכלבים שאם יש להם זמן פנוי הם יכולים לשבת וללעוס להנאתם שקיות פלסטיק, למשל, שגורמות לסתימות בקיבה ונזקים חמורים.

יש להקפיד על נסיעה בטוחה של חיית המחמד ברכב חגורה ומאובטחת כראוי, לא מזמן נסעתי מאחורי טנדר פתוח
והיו בו 2 כלבים קשורים שברמזור החליט אחד מהם לקפוץ החוצה ונתלה על הקולר והרצועה באוויר בנס שמו לב הנוהגים באוטו וזינקו להצלתו.

עליכם להיות מודעים וערניים לסכנות ולהימנע מהם, באתר שלי תמצאו הדרכות בנושאים הללו לפי חגים, תקופות, נסיעה בטוחה ועוד, הקדישו זמן לקריאה וללמידה.

טיפול נגד פרעושים – במדינתנו החמה פרעושים יש כמעט כל השנה.טיפול קבוע מניעתי חוסך התפתחות של בעיות עור, דלקות, אלרגיה ועוד הנובעות מהפרעושים. טיפול קבוע בסביבת הכלב וטיפול קבוע בכלב עצמו, חוסך ומייתר את הצורך בריצות לווטרינר בגלל בעיית הפרעושים. מילת המפתח היא מניעה. אם דואגים לטפל באופן קבוע לא מגיעים למצבי קיצון המחייבים התערבות ווטרינר.
יש לזכור שיש קשר ישיר בין פרעושים לתולעים, וזו עוד סיבה לטפל באופן קבוע בשניהם.

רוצים לדעת עוד על טיפול נגד פרעושים? הרשמו כאן

טיפול טבעי וביתי – באתר המידע של חיש חי לאוהבי כלבים תמצאו המלצות רבות לטיפולים טבעיים ולטיפול ביתי בכל מיני בעיות כדי להימנע מהם ולהימנע מביקור אצל הווטרינר לצורך טיפול בהם כמו לדוגמא, מניעת ריח רע מהפה, ריח מהאוזניים, כל המאמרים הללו יכולים לעזור לך לטפל בבית בחיית המחמד לטיפול ומניעה בסיסיים.

מחקר – אנחנו חיים בתקופה בה ישנו המון מידע זמין באינטרנט. אולם כאשר אתם נתקלים בבעיה עליכם להרחיב ידיעותיכם על הבעיה בה נתקלתם. ישנו מידע בחינם ומידע בתשלום שהינו לרוב מידע יותר מקצועי, מהימן ורחב ויכול לפתור לכם בקלות ייתר את ההתמודדות עם הקשיים בהם אתם נתקלים. המידע מוגש בצורה של ספרים אינטרנטיים או הדרכות על הנושאים שיכולים לעזור לך למנוע בעיות בעתיד לפני שהן נוצרות.
בכל מקרה יש להיות ביקורתי לגבי הידע הכתוב, מי כותב אותו ומידת ניסיונו וידיעותיו.
עסוקים ואין לכם זמן  לחקור בנושא ובכל זאת רוצים ייעוץ ממוקד? תוכלו לקבוע פגישת ייעוץ בתשלום במייל  לשאלות בנושא תזונה או טלפונית לייעוץ אישי ממוקד ומקיף איתי לפתרון קשיים ובעיות דרך מוקד ההזמנות ב-1-800-600-222

לסיכום, תמיד יש להתייעץ עם וטרינר כדי לקבל חוות דעת מקצועית במקרה של מחלות. אל תסמוך על כל מידע שאתה מוצא באינטרנט בדוק מי כתב ומה הניסיון שלו בתחום. וזכרו לא כל מה שמתאים לטיפול לבני אדם מתאים לחיית המחמד

איך אתם מפחיתים את כמות הביקורים אצל הוטרינר?
נא שתפו אותנו בטיפים שלכם

לפוסט הזה יש 6 תגובות

 1. יוסי מועלם

  תודה ליאורה על המאמר מאיר העיניים.
  למדתי המון.
  גם אני לא אוהב לקחת את הכלב שלי לוטרינר פעמים רבות.
  יש לו טראומה איך שהוא מזהה שהוא מתקרב למרפאה.
  ובאמת במקרים רבים נעזרתי בטיפים שלך והצלחתי לפתור בעזרתך את הבעיה,
  בקלות במהירות ובחמישית המחיר…
  תודה
  יוסי

  1. היי יוסי
   תודה על תגובתך.
   כרגיל כיף לשמוע ממך.
   תמשיך לטפל יפה בכל חיות הבית שלך ושיזכו לבריאות איכות ואריכות שנים
   ליאורה

 2. דפנה

  תודה ליאורה על המאמר.
  כרגיל ריכזת ועשית סדר.
  תודה
  דפנה של ג'קי הלבנה

  1. היי דפנה
   תודה על תגובתך.
   אכן ניסיתי לרכז את החומר כדי שיהי קל וזמין גם לאנשים עסוקים כמוך 🙂
   נשתמע
   ליאורה

 3. יעל

  שלום
  יש לי רועה גרמני בן שנה וחצי
  הוא אוכל אך מרזה.
  מדוע

  1. היי יעל
   כלב שאוכל מזון איכותי ומזין לא אמור לרדת במשקל אלא אם הוא פעיל פעילות גופנית מאומצת ושורף יותר קלוריות מאשר הקלוריות שהוא צורך.
   בדקי ראשית האם כמות ההאכלה שאת נותנת תואמת את משקל הכלב לפי התוית שעל השק.
   אם את נותנת את הכמות המופיעה על התוית והכלב יורד במשקל ואינו מבצע פעילות גופנית אינטנסיבית גשי לוטרינר לבדיקות כי לכלב בעיה רפואית וירידה במשקל מצביעה על כך (בעיה רפואית כמו בעיה בבלוטת התריס וכדומה)

   בהצלחה
   ליאורה | מומחית לגידול חיית מחמד
   בריאה מאושרת ומאריכת שנים
   מנהלת שרות לקוחות חיש חי
   להזמנות חייגו: 1-700-70-88-88

כתיבת תגובה