איך להרגיל כלב לכלוב אילוף

טיפים ראשוניים לאילוף כלב בכלוב אילוף

גדר לאילוף


פעמים רבות במרכז ההזמנות של חיש חי אנחנו מוכרים כלובי אילוף ללקוחות שאימצו כלבים או לקוחות שרוצים להעביר את הכלב תהליך חינוך ואז נשאלת השאלה איך מתחילים עם כלוב אילוף? מה עושים? מה המטרה?

טיפים כיצד לאלף את כלבכם בעזרת כלוב האילוף


החלטתי לרכז מעט מהידע המצטבר. אמנם אינני מאלפת כלבים אבל מכיוון ששנים אני נשאלת שאלות בנושא החלטתי לכתוב ולעזור לכם בצעדים הראשונים עם כלוב האילוף שאתם רוכשים אצלנו במתחם חיש חי. כמובן, שהמלצתי היא להיעזר במאלף שהוא מומחה להתנהגות כלבים ונשמח להמליץ על מאלף איכותי שיתאים לכלב שלך ועבורך.

בעלי כלבים רבים ברחבי העולם למדו לחנך את כלבם בעזרת כלוב אילוף בעיקר, כאשר הם עוזבים את בתיהם כשמהמטרה היא למנוע חרדות נטישה של הכלבים, נביחות והרגלי הרס הבית.
אימון זה חשוב גם כאשר יש לכם כלב חדש ללמדו להתאפק ולא לעשות צרכים בבית כמו כן זה יכול לעזור לכם לאמן את כלבכם לא לקפוץ על ספה או לישון במיטה שלכם.

מה התפיסה מאחורי כלוב האילוף?

 


כלב ישן בכלוב האילוף וזה טוב לו ומרגיש לו בטוח. בטבע הכלבים יחפשו חלל קטן להתבצר בו כדי לשמור עליהם בטוחים וחמים.
כלוב מעניק יתרונות לכלבים, זה נותן להם מקום שהם יכולים לקרוא הבית שלהם. כלבים שחיים במרחב רחב ופתוח יתקשו לקבוע את מרחבם. לכן הם חרדים וינסו לשלוט על המרחב כולו.

איך להרגיל לכלוב אילוף?
הדרך הטובה ביותר לאלף כלב לצרכים היא כאשר הוא עדיין גור. אם אתה מאלף בעזרת כלוב כלב בוגר סביר להניח שיהיה לו יותר קשה להסתגל לחלל הקטן. גור עשוי להרגיש מוטרד אך הוא יכול להסתגל מהר יותר. אם אין לכלב אפשרות לישון על המיטה שלך, אז לא תהיה לו סיבה להתעצבן, או להיות חרד.

מומלץ מאד למקם את הכלוב במקום שרוב בני המשפחה מסתובבים בדרך כלל מניסיוני אני ממליצה שהכלוב יהיה בסלון.
בשעות הלילה, עליכם למקם את הכלוב בחדרכם בכדי לגרום להם להרגיש בנוכחותכם.
ככל שעובר הזמן אתם יכולים להשאיר את הכלב במקום אחד. אבל לעת עתה, הוא צריך להיות קרוב אליכם בכדי להרגיש בטוח ורגוע.

כאשר הגור נמצא בכלוב, יש לוודא שהכלוב נקי ונוח להתגורר בו. צריך שיהיו לו מים וצעצוע לשחק. יש לוודא שהכלוב מספיק גדול למידותיו. אם הכלב יכול להסתובב בפנים אז הגודל מתאים אם הוא יכול להתרוצץ בתוכו הוא גדול מידי ואז הכלב עלול לעשות בלגן ונזקים.

גור כלב קטןכשמאלפים כלב בעזרת כלוב אילוף , אל תוציאו אותו מהכלוב אילוף כשהוא עצוב או משתולל. זה יגרום לו לחשוב שכשהוא יעשה מהומה תתנו לו תשומת לב. עליכם להוציא את הגור רק כשהוא נרגע. כחמש דקות לאחר מכן תוכלו להעניק לו תשומת לב או אפילו לתת לו פינוקים שיעשו אותו מחוזק.

מה עושים בימים הראשונים?
נסו להשאיר את הכלב בתוך הכלוב לזמנים קצרים כשעה-שעתיים. ככל שהוא מתבגר, תוכלו להגדיל את זמן ההתאמה ליום עבודה או לישון לילה מלא.

אם אתם לומדים כיצד לאלף את כלבכם כמו שצריך, אתם תראו שהוא לא הופך לרועש, חרד והרסני מדי כשאתם יוצאים מהבית.

יש שאלות בנושא? כתבו לי כאן למטה ואפילו סתם הגיבו כדי שאדע שקראתם ועזרתי לכם

כתיבת תגובה