איך מונעים מהכלב להרוס את הבית?איך מונעים שעמום מהכלב?

שלום לכם אוהבי כלבים

כאן ליאורה מחיש חי עם עוד מאמר בסדרה על משחקים לכלבים והפעם משחקים הקשורים למזון

החגים והחופשות מאחורינו והחורף לפנינו והכלבים בבית שעות ארוכות ומשעממות. ידוע ממחקרים כי רוב הכלבים עושים את הנזק הגדול ביותר בשעה הראשונה שבה אנחנו עוזבים אותם .על מנת למנוע נזק ולאתגר את הכלב המציאו את צעצועי המזון היעודיים הדורשים מהכלב להתאמץ בשביל לאכול. משחקים אלו מאתגרים קוגניטיבית את הכלב. דורשים ממנו מחשבה על מנת להשיג את המזון ומפיגים את השעמום של הכלב

על איזה משחקים מדובר?

על משחקים כמו לדוגמא משקולת גומי , קונג קונוס ועוד.
משחקים אלו דורשים מהכלב לדחוף, לסובב,להתגלגל ולגלגל את המשחק סביב כדי לגרום למשחק לשחרר את המזון או החטיף שהוחדר פנימה. המשחקים הללו לא נועדו להילעס על ידי הכלב, למרות שחלקם עמידים בפני לעיסות חזקות. לעיסות לא מקדמות את הכלב להשגת החטיף, אלא אם יהרוס את המשחק, כמובן.

למה חשוב לשים לב?

כלב שיש לו פה גדול עלול לא לאהוב את המשחק הזה אבל רוב הכלבים משתגעים עליהם. צפו בכלב שלכם משחק אם הוא נהנה לתפוס בכפות הרגליים,לכדרר,לעצור ולהתגלגל סביר להניח שהוא יאהב סוג כזה של משחקים.

חשוב מאד להתאים את גודל המשחק לכלב שלך. משקל הכלב הוא אחד הקריטריונים החשובים אבל גם מבנה ראש הכלב משפיע והוא משתנה מכלב לכלב. החור צריך להיות גדול מספיק שהלסתות של הכלב לא יוכלו לבלוע וגם קטן מספיק שהם לא יוכלו להיכנס פנימה. בבית בו יש מספר כלבים צריך להתאים את המשחק לכל כלב. על מנת להקטין את הסיכון שהלשון תתקע הקפידו לבחור משחק המתאים בגודלו לגודל הכלב שלכם. עדיף שבתקופה הראשונה שהוא משחק במשחק תשגיחו עליו ותראו אם קיימת סכנה כלשהי – לפני שתשאירו אותו לבד עם המשחק. .
ישנן וריאציות שונות של המשחקים הללו אבל יש לשים לב חלקם עשויים באיכות ירודה ועלולים להיות מסוכנים לכלבים. עדיף לדבוק בחברות הידועות כמו קונג ופליי סטרונג ,הידועים באיכותם ועמידותם לאורך זמן.

ישנם כלבים שעלולים להתקשות בהוצאת המזון התחילו עם כמות קטנה ודרגת קושי קטנה ולאט לאט להתקדם.

מה שמים בתוך צעצועי מזון?

החטיפים שיוכנסו הם לרוב יבשים ובחתיכות קטנות כמו כופתיות, ביסקויטים קטנים, חטיפים ארוכים כמו רצועות סליקי שקל להכניס פנימה. לרוב כדאי לערבב כופתיות עגולות ורצועות ארוכות באורך של כשניים עד שניים וחצי סנטימטר ורוחב כ-0.6 ס"מ. ניתן להשתמש בביסקויטים בגדלים וצורות שונות כמו: בוש ויטליטי שצורתו כעצם ובוש דנטל שצורתו כריבועים קטנים וביסקויט בוש כבש שאורכו כ-7 ס"מ שמתאים לצעצועים הגדולים יותר

אפשר גם לערבב חמאת בוטנים עם מזון יבש לכלב וכך יוצרים תערובת דביקה ודוחפים אותה פנימה. ברור שכאן עלינו לשים לב לקלוריות ולהפחית מכמות המזון היומית למניעת השמנת יתר וסכנותיה
ניתן גם לבשל אורז לדרגת דבקות כמו לסושי ואז ליצור עיגולים או צורות שונות ולדחוף פנימה או להוסיף גם חתיכות עוף מכובס פנימה לשיפור הטעם .אפשר לדחוף את האורז למשחק ולהקפיא או אפשר לעטוף מקלוני גזר באורז הזה . ולהכניס לתוך משחק ולהקפיא ולמחרת להוציא ולתת לכלב לשחק.
ניתן גם למלא פנימה בשר מקופסאות שימורים לכלבים ולערבב עם כופתיות מזון יבש לכלב ואז להקפיא

כל הרעיונות הללו נוסו בבתים של לקוחותינו ועובדים נהדר!!

היתרון ברור !!! הכלבים אוהבים ללקק וללעוס ואת האתגר בלהוציא דברים מתוך המשחקים.. זכרו עם זאת כי מה שאנחנו נותנים לכלב בתוך המשחק אינו ללא קלוריות והוא צריך להיחשב כחלק מהתזונה היומית.
החסרון- הלכלוך, שנוצר מההשתוללות של הכלב, עלול להיות בעיה וצריך להגביל את מקום המשחק של הכלב לאיזורים מסויימים בבית..

מה עושים אם המשחק מלוכלך ונשארו שאריות? משחקים איכותיים כמו קונג ניתן לרחוץ אפילו במדיח הכלים.

לסיכום, משחקים כאלה מומלצים באופן רגיל לכלבים על מנת למנוע שעמום והרס של הבית. צעצועי מזון לכלבים נועדו לבדר ולהעסיק את הכלבים כשהם נשארים לבדם. יש לשים לב שאין משחק שהוא בטוח לחלוטין שניתן להשאיר אותו עם הכלב לבד ללא השגחה.

משחק המתאים בגודלו לגודל הכלב ושעמידותו וחוזקו מתאים לכלב שלך ולנשיכות שלו יכולים להקטין למינימום את הסיכון. יש לזכור כי אם לא ניתן לכלב משחק הוא עלול להפוך משהו בבית שאינו מיועד ומותאם עבורו למשחק ובכך יש סיכון רב יותר עבורו. .

איך אתם מונעים מהכלב שלכם להשתעמם ?
באיזה משחק אתם נותנים לו לשחק כדי שלא יהרוס את הבית?
הגיבו למטה בתגובות

לייעוץ נוסף היכנסו לדף הפייסבוק שלנו "חיש חי פתרונות ושירות לכלבים וחתולים"

או דרך מוקד מומחיות שרות ההזמנות הטלפוני

1-700-70-88-88

לפוסט הזה יש 3 תגובות

  1. טל

    בעיה גדולה. אתמול עלתה לי בכרית ענקית שתוכנה פוזר. בחודשיים האחרונים הכלבה הספיקה לחסל רמקול, אוזניות עם מקרופון, עציץ, רצועת הטיול שלה, קערה מבמבוק, סוף הספר 'כלבם של בני בסקרוויל', וקרטון אריזה. היא גם ניסתה לשחרר לחופשי את האוגרים ולדוג את הדגים החוצה.
    הצילו!

  2. עלמה

    הי, האם יש לכם את הכדור הכחול של חברת אורקה? זה המשחק היחידי ששורד את השיניים של הכלב שלנו ושאפשר להכניס לשם אוכל (כי אחרת זה לא מעניין אותו)
    יש לנו ביגל שתמיד מוכן לעוד אוכל והוא מאוד חכם ויכול להוציא אוכל מצעצועים מאוד מהר..

כתיבת תגובה