קניידלאך, מצות ומזון כשר לפסח לחתול

תמונה של חתולים עם מצה בפסחשלום לכם אוהבי החתולים וחג פסח שמח!!!
כאן ליאורה מחיש חי והיום נעסוק בנושא חג הפסח והחתולים.
לקוחות רבים שומרי מסורת וכאלה שאינם ונאלצים להאכיל מזון כשר לפסח לחתול פונים אלי ושואלים אותי האם אנחנו מתאכזרים לחתול בזה שאנחנו מכריחים אותו לאכול מזון לחתול כשר לפסח?
איך החתול יתרגל לאוכל כשר לפסח ? עד שהרגלנו אותו לאכול אוכל מסוים במשך זמן רב , פתאום להתחיל לשבוע לעשות לו שינויים?איך קיבת החתול תגיב? את תמיד אומרת צריך להרגיל את החתול למזון חדש בהדרגה?

מה השפעת חג הפסח על החתולים?

ברור שלשומרי המסורת שבקרבנו שמחזיקים חתולים ורוצים שהבית יהיה כשר לפסח עליהם לדאוג למזון לחתולים כשר לפסח. ברור שהחתול אינו יהודי ואינו מחוייב בדיני כשרות אבל, הבית צריך להיות "כשר לפסח" או כמו שכתוב "ולא ייראה בו חמץ" ולכן, גם החתולים מחוייבים לפי ההלכה לאכול מזון, שאינו מכיל חמץ.
כיום, ניתן להשיג בחנויות בצד המזונות הרגילים גם מזון כשר לפסח . המזון המוגדר "כשר לפסח" הוא למעשה מזון נטול חמץ, שאינו מכיל חיטה או דגנים למיניהם, האסורים בחג הפסח. אולם לא נמצא רב שיגיד כי המזון כשר לפסח אלא רק יאמר כי המזון לחתולים נטול חמץ.
אם החתול שלכם רגיל למזון ברמה גבוהה עדיף להשאיר אותו ברמת המזון לה התרגל ולהאכיל אותו במזון ללא חיטה .
אם החתול רגיל למזון ברמה רגילה ניתן לתת לו מזון כמו לה-קט , לחתולי חצר להקט 9 ק"ג, מיי קט, שאינו מכיל חמץ לתקופת חג הפסח.

ומה החתול חושב על שאריות משולחן ארוחות חג הפסח?

מנקודת מבט החתול, תקופת הפסח היא תקופה ממש מעניינת : בישולים וריחות והשיא ארוחות החג. ישנם חתולים רבים שמרגישים , שגם הם , צריכים להיות שותפים לארוחה החגיגית!! ויש כאלה שמבחינתם כל ההמולה הזו מיותרת והם רק רוצים שכולם יתפנו ויהיה שוב שקט בבית.
אם החתול נהנה מהשאריות מהשולחן ובשבילו זה הדבר הכי נהדר בחג הפסח! ומנקודת המבט שלכם, לא יקרה כלום ,אם במהלך שבוע הוא יקבל מידי פעם מזון מהבית ,מזון אנושי. ברור, שבעקבות המאמר אילו מזונות אנושיים מזיקים לחתולים , אנחנו יודעים מה מותר ובעיקר מה אסור לתת לחתול משולחן החג למי שלא זוכר מומלץ להכנס לפוסט בנושא

האם מותר לתת מצות לחתול?

בהמשך לשאלה לגבי שאריות משולחן ארוחת החג נשאלת השאלה מה עם מצות לחתול?
מצות זה דבר מאוד מאוד לא רצוי לחתולים הוא פשוט יוצר יציקה בקיבה. יש אנשים שמכירים את זה מעצמם, אז גם החתולים אינם מעכלים בצורה טובה מצות. חתולים רבים מוצאים את עצמם בסיום חג הפסח מבקרים אצל הוטרינר. עקב סתימות ובעיות בקיבה.

לכן ,חברים יקרים, מראש יש להרחיק מצות מהחתולים ולא להוסיף אותם לתפריט . במיוחד למאכילי חתולי החצר שנוהגים לערבב לחם עם שימורים ומזון יבש רצוי לא להחליף את הלחם במצות כי אנחנו לא רוצים להזיק להם. למאכילי חתולי חצר ניתן לרכוש מזון לחתולי חצר באריזות חסכוניות 18 ק"ג כמו מיי קאט לחתול נטול חמץ ולהקט.

שיהיה חג פסח שמח וכשר לכל אוהבי החתולים חתולי הבית וחתולי החצר
כתבו לי איך החתול שלכם מתכונן לחג הפסח?

לייעוץ נוסף היכנסו לדף הפייסבוק שלנו "חיש חי פתרונות ושירות לכלבים וחתולים"

או דרך מוקד מומחיות שרות ההזמנות הטלפוני

1-700-70-88-88

לפוסט הזה יש 3 תגובות

 1. דקל

  שלום ליאורה!
  קודם כל תודה רבה על הכתבה המעניינת והחשובה.
  החתול שלי מאוד מאוד אוהב לאכול חרוסת
  האם כדאי לי להפסיק לו את ההרגל הזה או שזה לא מזיק?

  תודה וחג שמח
  דקל.

  1. ליאורה מחיש חי

   שלום דקל
   אני שמחה שאהבת את הכתבה. באופן כללי עדיף שהחתול לא יאכל חרוסת גם בגלל המתיקות וגם בגלל האגוזים והשקדים שעלולים להיות בתוך החרוסת ועלולים להיות מסוכנים לחתול שלך.

   חג שמח
   ליאורה

   1. דקל

    היי ליאורה , כן כך חשבתי.
    טוב אני אנסה למצוא לו תחליף ראוי
    תודה רבה!

כתיבת תגובה