איך בוחרים אוכל לגורי חתולים ואיך גומלים חתולים ומתי?

שלום לכם אוהבי חתולים

כל שנה בתקופת ההמלטות לקראת החורף ולקראת הקיץ אני נשאלת אותן שאלות לגבי גמילת גורי חתולים  ולנוכח שפע המזונות לגורים הקיים בחנויות במחמד גם איך בוחרים מזון נכון ומתאים לגורי חתולים?

איך נוכל לדעת מה המזון המתאים לגור החתול שלנו?

כעיקרון תמיד אני אומרת שהמזון הקרוב ביותר לתזונה הטבעית של בעל החיים הוא הבחירה הטובה ביותר עבורו  וכמובן שהבחירה צריכה להיות במזון המיועד לגורי חתולים בלבד.

כמו בטבע הנקה טבעית ונכונה לגידול גור החתולים ועובדה שגור חתולים בשבועות הראשונים של חייו מכפיל או משלש את משקלו מחלב אמו.
אבל אם אין אופציית הנקה לעיתים בשל העלמות האם או פשוט כי מצאת את הגור ואימו לא בסביבה יותר ממספר שעות אז תחליף חלב גורי חתולים  היא התזונה האידיאלית ביותר.

בחנות שלנו אפשר למצוא מגוון של תחליפי חלב אם לגורי חתולים  וכולם הוכנו במיוחד על מנת לתת לגורי החתולים את התזונה הטובה ביותר האפשרית כתחליף בהיעדר חלב האם. על כל תחליף חלב מצויינת כמות ההאכלה המומלצת ואופן ההכנה של המזון שניתן כמובן במזרק לגורי  חתולים  או בערכת הנקה לגורי חתולים המכילה בקבוק ייעודי  שניתן לרכוש בחנויות המחמד.

עברנו את התקופה והראשונה ואז מגיעה תקופת הגמילה מחלב אם מה עושים?
 

איך לגמול גורים מיניקה?

גורי חתולים זקוקים לפי שתיים או שלוש קלוריות מחתולים בוגרים. לחתולים אשר רק נולדו כל הקלוריות למעשה מסופקות ע"י חלב אם או תחליפו.

מגיל 3-4 שבועות ניתן לספק לגורים תחליף מזון בשימורים או אוכל יבש לגורי חתולים המושרה בתחליף חלב גורים.
גורים בגיל זה משחקים במזון רך.

רוב האמהות מניקות עד גיל 7-8 שבועות ובאופן הדרגתי מפחיתות את האפשרות לגורים לינוק.

בתהליך הגמילה במהלך ה7-8 שבועות הגורים מקבלים 80-90 אחוז תזונה מתחליפים למיניהם כש-10-20 אחוז מתקבלים מהאם.

משקל הגור ישלש את עצמו במשך השבועות הראשונים של חייו ובאופן הדרגתי ימשיך לעלות עד שיגיע לגיל 12 חודשים.

גורים גמולים צריכים לקבל תזונה עד 4 פעמים ביום וזאת עד  גיל 3 חודשים.
לאחר 6 חודשים יש להאכיל גורים וחתולים בוגרים פעמיים ביום.

יש לדאוג לא להשאיר אוכל פתוח על מנת שלא יווצר תהליך חמצון ואיבוד ויטמינים מאחר והגורים והחתולים הבוגרים יקבלו פחות ערכים תזונתיים במזון.

בהדרגה יש להציג לגורים מגוון של סוגי מזון וטקסטורות כך שהחתול יגדל לחתול המוכן להתנסות לסוגי מזון מזינים ובריאים כשלפחות שליש מהתזונה צריך להיות חלבון.

מזון בשימורים ו/או מעדנים מספק תוספת נוזלים אשר מגנים על החתול  מפני בעיית כליות ושלפוחית שתן ואף הינו טוב יותר מתזונה של אוכל יבש בלעדי.

ככל שבעל החיים קטן יותר, הקיבה קטנה יותר וכך יש צורך להאכיל אותו בתדירות גבוהה יותר.

טיפ חשוב לסיום
רוב בעלי החיים זקוקים ל7-10 ימי הסתגלות לאוכל, אם לבעל החיים ישנה רגישות בקיבה, ההסתגלות הנה יותר איטית עד כ2-3 שבועות וזאת בכדי למנוע בעיות בקיבה כגון שלשולים.

מקוה שעזרתי ובהצלחה
ואם יש לכם עוד שאלות כתבו לי למטה בתחתית המאמר ואשמח לענות

כתיבת תגובה