החלטה לשנה החדשה-חיית מחמד במשקל תקין ובריאות טובה

שלום לכם אוהבי כלבים וחתולים

שנה חדשה היא זמן להחלטות איך אני רוצה שהשנה תראה?
מה לא עשיתי בשנה שעברה וחשוב שאעשה השנה?
וזה הזמן לשאול את עצמנו האם אנחנו פוגעים בחבר הכי טוב שלנו ואפילו לא מבינים את זה?

השמנת יתר של כלבים וחתולים מגפת 2020 ?

סוף שנה היא תמיד זמן להתחשבנויות, ואין כמו האמריקאים לאגור נתונים וסקרים, והנתונים מדהימים :
בארצות הברית, מספר עצום של כלבים וחתולים סובלים מעודף משקל או מהשמנת יתר. למעלה מ-52% מהכלבים חיים עם השמנת יתר עד עודף משקל מסכן חיים, וכנ"ל החתולים החיים במצב של השמנת יתר .

השמנת יתר בחיות מחמד נגרמת בדרך כלל מעודף אוכל ומהיעדר פעילות גופנית.
בעלי חיות מחמד רואים באוכל ופינוקים דרך לתגמל את חיות המחמד שלהם, מה שתורם לאכילת יתר ואיתה השמנת יתר. ועם אורח החיים העמוס של רבים מאיתנו הורי חיות מחמד לא תמיד משיגות את הפעילות הגופנית הדרושה להן.

כאשר חיית המחמד שלך סובלת מעודף משקל, היא רגישה לדלקת פרקים, לחץ דם גבוה ואפילו סוכרת וסרטן. גם אם חיית המחמד שלך בריאה לחלוטין כרגע, עליך לנקוט בצעדים כדי להבטיח שהבריאות תימשך. ואם חיית המחמד שלך כבר סובלת מעודף משקל, הזמן לפעול הוא עכשיו.

איך נלחם השנה בהשמנת היתר בכלבים וחתולים ?

להלן חמש דרכים להילחם במגיפת ההשמנה של חיות מחמד.

1. להקפיד להאכיל את הכמות המומלצת על שק המזון ולא מעבר

יצרני מזון לחיות מחמד לא תמיד מציינים את מספר הקלוריות בכל מנה.
בתכנית הליווי תאוצה לירידה במשקל אני מסבירה להורים שרוצים לעזור לחיית המחמד להגיע למשקל תקין בבריאות טובה, איך מחשבים כמה קלוריות חיית המחמד שלך צריכה  כדי לרדת במשקל ולהגיע למשקל תקין. קביעת כמות הקלורית האידיאלית של חיית המחמד שלך ובהתאם כמות ההאכלה המומלצת לחיית המחמד  שלך – כולל פינוקים וכל אוכל שלנו, שאתם עשוי לחלוק עם חיית המחמד.
הרבה הורים שאני פוגשת בתכנית הליווי תאוצ"ה לירידה במשקל לחיית המחמד לא באמת מחשבים ויודעים כמה קלוריות הם נותנים לחיית המחמד שלהם. זו יכולה להיות נקודת שינוי משמעותית בהתייחסות להשמנת יתר בחיות מחמד, וגם יכולה למנוע ממך בזבוז מזון.

2. הפסיקו לחלוטין או לפחות צמצמו את השאריות המזון שאוכלות חיות המחמד שלכם.

נראה לכם שזה חמוד כשחיית המחמד שלכם מתנהגת כ"שואב האבק "שלכם במטבח או זוללת את הבלגנים שילדיכם עושים. אבל יותר מדי אוכל של אנשים אינו טוב לאף בעל חיים.
זה נסבל לתת להם כמה שאריות מדי פעם, אבל לבדוק  בדיוק מה נותנים ולהגביל את מה שנותנים.
בעלי חיות מחמד אף פעם לא חושבים על כל הקלוריות והמזון המשמין שחיות המחמד מקבלות מההרגל לשתף אותם בשאריות היומיומית הללו.

3. צמצמו פינוקים עתירי סוכר ושומנים.

פינוקים מלאים לעיתים קרובות בקלוריות ויותר מדי מהם יגרמו לחיות המחמד שלכם. יש בשוק פינוקים בריאים, אז אם אתם חייבים לתת פינוקים לחיית המחמד שלכם, וודאו שהם דלים בקלוריות ומכילים רכיבים מזינים, ולא רק חומרי מילוי. לתגמל את חיות המחמד שלך זה תמיד כיף, אבל שמור על קלוריות. כחלופה, נסה לתגמל את חיות המחמד שלך בתשומת לב או צעצוע אהוב במקום כל כך הרבה פינוקים.

4. הגדילו את שגרת האימונים של חיות המחמד שלך.

עבור חתולים , יש להקדיש זמן מסוים מדי יום למשחק איתם בעזרת קונג לייז. עבור כלבים, הגישה הטובה ביותר היא להיות פעילים בעצמך ולקחת אותם איתך מסביב לחצר, לטיול או לפארק. יתרון נוסף? תשפר את בריאותך ותעשה זאת גם עבור חברך הטוב ביותר.

5. מודעות

מודעות למצב היא החשובה ביותר. ברגע שתהיו מודעים למשקל חיית המחמד שלך לפני שהוא יוצא מכלל שליטה. מעקב אחר כמות ההאכלה של חיית המחמד שלכם, יחד עם הפחתת הקלוריות הכוללות פינוקים ומזון ביתי, יובילו לחיית מחמד בריאה יותר.
תמיד יש להיות מודעים למה שחיית המחמד שלך צורכת, ולדעת כמה פעילות גופנית היא מקבלת.
וכך עם הסימן הראשון לעלייה במשקל קחו את העניינים לידיים ועזרו להם לשמור על משקל תקין בבריאות טובה.

גיליתם שחיית המחמד שלכם זקוקה  לירידה משקל? אתם זקוקים להכוונה איך לעזור לה ?
אני מזמינה אותכם להרשם לתכנית הליווי לירידה במשקל הפרטים כאן .

ליאורה מחיש חי

כתיבת תגובה