7 טיפים איך לשמור על הכלב בריא ושלם בחורף?

שלום לכם אוהבי כלבים,
הבן שלי נסע בשבת עם חברים לרמת הגולן לראות את החרמון והוא סיפר לי שהיה קר מאד וירד שלג והטמפרטורה מתחת לאפס מינוס 4 מעלות!!!!קרררררררר!!!
אנחנו שגרים במישור החוף כל מה שפחות מ-20 מעלות מרגיש לנו קר !!! אבל בפועל לרוב לקוחותינו ברחבי הארץ ,אולי פרט לדניאל לקוחתנו באילת שם קיץ כל השנה, החורף כבר כאן והוא לא הולך לשום מקום!!!

אז מה ניתן לעשות אם תקועים בבית עם הכלב?
לעיתים זה מדכא להשאר תקוע עם הכלב בבית אבל זוהי הזדמנות גדולה לבלות עם הכלב ולפנק אותם בו זמנית.
הכנתי לכם כמה הצעות איך להעביר את החורף בכיף !!!

1. עזרו לכלב להיות נינוח על מיטה רכה חמימה ומפנקת.
רוצים לרכוש מיטה לכלב ? הנה כמה טיפים שכדאי שתקרא לפני שתגש להזמין מיטה. הטיפים חשובים שבדרך כלל לא חושבים עליהם. תקרא את המאמר איך לבחור מיטה לכלב
2.שימרו על בית בטוח
הכלב שלך מבלה את רוב זמנו בין קירות הבית והוא משעומם וכשהוא משועמם הוא מחפש מה לכרסם אז לשים לב להרחיק מהישג פיו כל מה שמסוכן עבורו: חומרי ניקוי, תרופות ועוד

3. נצלו כל טיפת שמש-אפילו אם היא שקרנית
בחורף באופן טבעי אנחנו נוהגים לסגור את התריסים והוילונות ולכן אני ממליצה שכדאי מאד לפתוח את התריסים להסיט את הוילונות כדי לתת לכלב לנמנם בשמש באופן נינוח וכייפי.

4. אל תתעצלו שמרו על ביטחונם
אמנם קר בחוץ אבל זו לא סיבה לא לצאת עם הכלב. אל תתפתו לשלוח את הכלב החוצה לבד, זה מסוכן מאד כך שיש להתלבש היטב ולצאת עם הכלב קשור לרצועה לסיבוב קצר ולחזור ולהשגיח שלא יחליק בשלולית 2. כלבים רבים מחליקים בגשם ! בחורף גם נדרסים כלבים על ידי מכוניות בגלל ראות לקוייה אז בשום מקרה אל תתן לכלב שלך לשוטט בחוץ בלעדיך!!!

5.לא להשאיר את הכלב בחוץ זמן רב
כלב עם סוודרמכיוון שקר מאד בחוץ מומלץ לא לשהות עם הכלב בחוץ לאורך זמן רב  בעיקר בשעות הערב והלילה. מזג האויר המקפיא מהווה סיכון לכלבים, בעיקר אם יורד גם גשם והם נרטבים.
יש להקפיד לשמור על הכלב יבש ולהגביל את זמן שהותו בחוץ בזמן של טמפרוטורות נמוכות ורוחות קרות.  גורים, כלבים זקנים וכלבים חולים נמצאים בסכנה של חשיפה לקור.
בניגוד למה שחושבים כשקר ויש רוח התחושה היא של קיפאון יותר מאשר הטמפרטורה בפועל ואת זה צריך לזכור שהכלב חשוף ועלול להפגע.
כשחוזרים מטיול יש להקפיד לייבש את הכלב ולדאוג שיתחמם ליד התנור/המזגן חימום.

6. להקפיד על פעילות גופנית
למרות שחורף בחוץ זה לא ואמר שצריך לרבוץ כל היום מול החימום. כלבים זקוקים לפעילות גופנית כל השנה כדי לשחרר אנרגיה עודפת וכדי לעורר אותו מנטלית כדי למנוע שיעמום.

7. תעשו חיים
תבלו עם הכלב שלכם, תשחקו איתו משחקים בבית, משחקי חפש את המטמון, מחבואים, הבא, ועוד.

לסיכום, תהנו מזמן האיכות עם כלבכם, טפחו אותו, הברישו את פרוותו, חבקו אותו ותצפו איתו בסרט או סדרת טלביזיה טובה ותהנו מחברת החבר הטוב ביותר של האדם

כתיבת תגובה