השמנת יתר הסיפור איך ג'וני השמן רזה?

שלום לכם אוהבי כלבים,
משקל עודף אצל כלבים וחתולים יכול לקצר את תוחלת החיים ולהוביל למצבים כמו דלקת פרקים, מחלות בדרכי השתן, מחלות כבד, סוכרת ועוד.
דלקת פרקים היא המחלה השכיחה ביותר בהשמנת יתר אצל כלבים, אך אי ספיקת לב, פריצות דיסק בעמוד השדרה, רצועות ברכיים קרועות ומחלות כליות יכולות להופיע גם . עודף משקל והשמנת יתר נפוץ מאוד בקרב חיות מחמד בארץ כמו בארה"ב.
אולי זו השפעת מזג האוויר החם בישראל, המתיש את הכלבים מלהסתובב ולהשתולל, ואולי זה אורח החיים העמוס והלחוץ במדינתנו בכל מקרה הנתונים מדאיגים.

למעשה, בארה"ב , כמו שהזכרתי כבר במאמרים קודמים שלי זה יותר הכלל מאשר החריג; 58 אחוז מהחתולים ו -54 אחוז מהכלבים היו בעלי עודף משקל או השמנת יתר בשנת 2018,על פי האיגוד למניעת השמנה בחיות המחמד.
זה די שכיח גם שהורים לחיות מחמד מאמינים כי חיית המחמד שלהם היא במשקל תקין כאשר הם למעשה בעודף משקל או שמנים.

סיפורו של ג'וני הבוקסר השמן

ג'וני הגיע אליי לליווי אישי בתכנית תאוצ"ה לירידה במשקל במצב של עודף משקל מסכן חיים,
ג'וני כלב בוקסר שבקושי יכול להרים את עצמו מהרצפה, בקושי יכול ללכת ונאבק בעצמו כדי לרדת מדרגות בבניין בו התגורר. הגב שלו בקושי החזיק את גופו והיה חשש משמעותי לנזק עצבי.
כעבור 8 חודשים הוא הוריד 9 ק"ג ממשקלו ונראה כמו כלב חדש והוא בהחלט קיבל הזדמנות לחיים חדשים. הוא יכול כעת לרוץ, לשחק, לרדוף אחרי חתולים (נו נו נו לא מרשה…אבל זה בטבע שלו) ולעשות את כל הדברים שלא יכול היה לעשות לפני.

איך ג'וני הוריד רבע ממשקלו?

מה ג'וני אכל?

מזון לחיות מחמד עשיר בפחמימות, כאשר מזון יבש כמעט תמיד הוא הגורם העיקרי להשמנה
בקרב כלבים וחתולים כאחד.

מה השינוי שעשינו ?

שינוי תזונתי ושינוי של הרגלים.

ג'וני מקבל מנת אוכל מדודה בקפידה מדי יום בניגוד ל"מזנון חופשי" לו היה רגיל בעבר.
התזונה של ג'וני מבוססת על מזון דל קלוריות שסייע לו לרדת במשקל אבל זה לא אידיאלי
במושגים של תזונה.
לכן המלצתי להעשיר לו את התפריט בגזר גמדי , שעועית ירוקה ובננה קפואה כחטיפים דלי קלוריות.

הבעיה הגדולה ביותר היא שכלבים זקוקים למזון עשיר בחלבון מן החי עם מעט דגנים, אם בכלל, ומזונות דלי קלוריות לייט או "דיאט", הם בדיוק ההפך והם מלאים בגרגרי דגנים נטולי שומן העלולים להוסיף לבעיית המשקל של חיית המחמד שלך, אם לא מקפידים על מדידה נכונה ואיזון בפעילות גופנית כמו שאני מדריכה בתכנית תאוצה לירידה במשקל.

האמת היא שחיית המחמד שלך יכולה לרדת במשקל בכל תזונה או מזון אם צריכת הקלוריות האידיאלית של חיית המחמד שלך מחושבת ודבקים בה.
אבל אני מאמינה שחשוב להזין את הגוף כראוי בזמן שמתרחשת ירידה במשקל, ולוודא כי הדרישות של חיית המחמד לחומצות אמינו , חומצות שומן חיוניות ורמות תזונה מתקיימות.

מה עוד ג'וני עשה? פעילות גופנית

הפעילות הגופנית היתה שחקן מפתח בשינוי המרשים של ג'וני.
בגלל מגוריהם קרוב לשפת הים, ג'וני שחה ותרוצץ במשחקי מים עד 30 דקות מדי יום וגם יצא לטיולים ארוכים של 45 דקות עד שעה, שישה ימים בשבוע.
אין ספק כי חוסר בפעילות גופנית מספקת מעלה את הסיכון להשמנה בחיית המחמד שלכם והכרחי לירידה במשקל בריאה.

פעילות גופנית יומית, הכוללת לפחות 20 דקות (רצוי 60 דקות) של פעילות גופנית ממוקדת מטרה, כמו שלומדים משתתפים בתכנית תאוצה לירידה במשקל לחיית המחמד, תעזור לחיית המחמד שלכם לשרוף שומן ולהגדיל את טונוס השרירים.

אם אינך מצליח לספק לחיית המחמד שלך פעילות גופנית כזו (וחלק מחיות המחמד עשויים להזדקק עוד יותר), אתה יכול לשכור את שירותיו של דוג סיטר ולהגדיר לו ציפיותיך.

בוירג'יניה ארה"ב יש "מועדון ספורט לכלב" שגודלו 6,000 מ"ר שבו הכלב שלך יכול לרוץ ולהשתובב כדי לשרוף קלוריות, הלוואי עלינו כאן בישראל…

בתכנית תאוצ"ה לירידה במשקל ישנה הדרכה מסודרת איך הולכים עם כלב הליכה ממוקדת מטרה , שמסייעת להגעה למשקל תקין בבריאות טובה.
עדיף לקחת את הכלב שלך לטיולים ארוכים בטבע בעצמך, ולנצל את היתרון הנוסף שמעניקה לך ולבריאותך פעילות גופנית.

קחו בחשבון כי חיות מחמד עם עודף משקל או שמנים יתכן ולא יוכלו לבצע תחילה פעילות גופנית ממושכת.

זקוקים לעזרה בירידה במשקל לחיית המחמד לפרטים: תאוצ"ה לירידה במשקל
אז לבריאות חיית המח

מד שלך

כתיבת תגובה