איך החלטתי לשפר את חיי חיית המחמד שלי?

מה אנו מתחייבים לעשות בשנה החדשה למען בריאות חיית המחמד שלנו?

השבוע מתחילה שנה חדשה, וזה הזמן להעריך את מה שעשינו עד כה, ולהחליט החלטות לגבי מה נרצה לעשות שנה הבאה.
בדרך כלל, אנחנו מחליטים החלטות בנושאים כגון: משקל, כושר, לאכול בריא יותר, להפסיק לעשן, לבלות יותר עם בני המשפחה, לעבוד פחות קשה להקדיש זמן איכות לעצמנו ולחשובים לחיינו.
מכיוון שחיית המחמד היא חלק מחיינו גם היא נכללת במחשבותינו.

ריכזתי בנקודות החלטות לשנה החדשה שחלקן בודאי יהיו רלוונטיות לחיית המחמד שלכם ולאורך חייה ושתהיה שנה נפלאה.

האם השנה אני אקפיד על סביבה בטוחה לחיית המחמד?

תמיד שומעים על איך להפוך את הבית והחצר לבטוחים לילדים אולם מה עם חיית המחמד? שמירה על בראות חיית המחמדחיית מחמד מחפשת כל הזמן במה להתעסק יכולה להגיע לדברים רעילים ומסוכנים,כימיקלים, תרופות , מזונות אסורים ועוד דברים הרעילים עבורה
כמו שכתבתי בחודש האחרון בפוסט . להזכירכם, לחיית המחמד יש שיניים חזקות והיא יכולה ללעוס דברים שלא חשבתם עליהם לכן עליכם להיות מודעים לדברים המסוכנים ורעילים לה ולהרחיק אותם מהישג פיה ורגליה.

האם השנה אני אדאג לטיפוח וטיפול לעיתים קרובות?

לטיפול וטיפוח בחיית המחמד תפקיד חשוב  לא רק שחיית המחמד תראה "חתיכית", אלא, לשמירה על העור והפרווה בריאים.
בעיות עור, זיהומים באוזניים, פרעושים, קרציות הינם חלק מהדברים המאפיינים חיית מחמד שאינה מטופלת ומטופחת .
וצריך להקפיד לטפל באופן קבוע כי פרווה נקייה ומטופחת מאפשרת לנו גם גילוי מוקדם של מחלות.

האם השנה אני אדאג לשמירה על משקל תקין?

השמנת יתר בכלבים וחתולים היא תופעה שהולכת ותופסת תאוצה בשנים האחרונות.
שימוש ביותר מדי חטיפים ופינוקים מול חוסר זמן לתת לחיית המחמד את אימון הכושר שהיא זקוקה לשריפת הקלוריות שהיא אוכלת , ואי הקפדה על הרגלי תזונה נכונים, כושר עם הכלב
כמו שהסברתי במדריך לתזונה נכונה ובריאה לחיית המחמד. מתן מנות גדולות מידי של מזון ואי עמידה בפני העיניים המתחננות של חיית המחמד.
השמנת יתר משפיעה על תפקוד כל הגוף, עומס על תפקודי הלב, בעיות נשימה, עומס על המפרקים והעצמות ועוד בעיות רבות הנוצרות בשל נשיאת המשקל העודף.
אורך חיי חיית המחמד שלכם ואיכות חייה משתפרים כשחיית המחמד שלך היא במשקל האופטימלי עבור בהתאם לגילה.

האם השנה אני אדאג לבריאות השניים של חיית המחמד שלי?

בריאות השן עוסקת בשיפור ריח פה הכלב ובפתרונות לעששת ואבן שן. בריאות השניים והחניכים משפיעה על הבריאות הכללית של חיית המחמד שלך. חניכיים ושיניים לא בריאות יכולים לגרום לנשירת השיניים, דלקות כלב עם שיניים לבנותבחניכיים, בעיות כבד, כליות וחוסר יכולת ללעוס מזון.
השנה תוכל לבחור להתחיל לטפל בבריאות השן של חיית המחמד שלך אם לא עשית זאת עד כה, על ידי צחצוח שיניים בבית ושימוש בחטיפים לבריאות השן למחלקה באתר.

האם השנה אדאג לכושר וזמן איכות עם חיית המחמד שלי ?

תרומת חיית המחמד לחיינו כבר נידונה פעמים רבות ומוכחת ומדעית סיוע בהורדת לחץ דם, לחץ נפשי, בעיות לב, שיפור תקשורת ויחסי אנוש.
הוכח כי ילדים המטפלים בחיית המחמד לומדים אחריות, לומדים התארגנות בזמנים, וחווים איך לדאוג לאחר. חיית המחמד מחייבת אותנו לעצור ולחשוב על האחר, שתלוי בנו ותמיד שמח לקראתנו, מקבל אותנו ללא ביקורת ואוהב אותנו ללא סייג.

הקדישו זמן איכות לחיית המחמד שלכם שחקו איתה, טיילו איתה, טפחו אותה והיא תודה לכם. ולילדים שמבלים שעות רבות מול המחשב לא יזיק להזיז את הגוף ולצאת לטיולים ארוכים עם הכלב ולהקדיש שעת משחק ביום לחתול. חיית המחמד שלכם תודה לכם ותעריך זאת.אז…

מה החלטותכם לגבי הכלב לשנה החדשה?

כתבו לי והגיבו כאן למטה ושתהיה שנה טובה ומלאה בהחלטות חדשות ואנחנו בחיש חי נשמח לסייע לכם למלא את ההבטחות החדשות שלכם לחיית המחמד


שלכם ובשבילכם לגידול חיית מחמד בריאה ומאושרת לייעוץ נוסף
כתבו לי כאן למטה בתגובות או בפייסבוק של חיש חי

כתיבת תגובה