איך לצלם את הכלב שלך

שלום לכם אוהבי הכלבים,
כאן ליאורה מומחית חיש חי, והפעם טיפים ורעיונות

איך מצלמים את הכלב שלך תמונות טובות,מעניינות, ויפות
שמעבירות את האישיות שלו?

אנחנו מחשיבים את הכלבים כחלק חשוב במשפחתנו ולכן זה לא מפתיע שבכל סלולרי תמצא תמונות של הכלב המשפחתי. אבל קשה לפעמים לצלם תמונות טובות של הכלב. כמו שישנן שיטות לצילום תינוקות ישנן גם שיטות לצילום כלבים.

נתחיל עם הבסיס-מצלמה או סלולרי? התמונות הכי טובות ניתן לצלם בעזרת מצלמה עם אפשרות של צילום חיות כמו ניקון וקנון אבל גם אם אין לכם מצלמה תוכלו להפיק תמונות טובות בעזרת הסלולרי, כי היום איכות המצלמה בסלולרי גבוהה וזמינותו רבה.

הרגילו את הכלב שלכם לנוכחות המצלמה/סלולרי. כלבים רבים נלחצים מצלילי המצלמה כדאי להרגיל את הכלב למצלמה ולצלילה כדי שירגיש בנוח בנוכחותה. תן לכלב שלך לרחרח את המצלמה,ואז לכוון את המצלמה לכיוון אחר מהכלב וללחוץ על ההפעלה.

טריק החטיף אין כמו שוחד של חטיף לגרום לכלב שלך לעשות מה שאתה רוצה!! כל פעם שאתה מפעיל את המצלמה תן לכלב חטיף קטן, כך הוא יקשור את רעש המצלמה עם פעילות חיובית =אכילת חטיף טעים. כך הכלב שלך יקבל באהבה והבנה גדולה יותר את צילומו במצלמה.
עוד שימוש בטריק החטיף הוא לריכוז הכלב. יש לתת לכלב חטיף וכשהוא יודע שיש לך ביד חטיף , הבא את היד לכיוון המצלמה ותצלם. באחד המקומות ראיתי המלצה של מישהו שהדביק חטיף בחלק העליון של המצלמה וכך עיני הגור שלו היו ממוקדות במצלמה. אולם לא הייתי מנסה זאת עם כל כלב, בוודאי לא עם כלב גדול, כי כבר נתקלתי בכלבים ש"פירקו" מצלמה בשביל חטיף….

שימו לב לתאורה ולרקע. אם מתאפשר עדיף לצלם את הכלב באור יום או אם מצלמים בבית, לצלם במקום עם תאורה. אם משתמשים בפלאש זה יכול לפגום בתמונה ולגרום לעיניים ירוקות לכלב. כמו כן, הפלאש עלול להפחיד את הכלב . אם בכל זאת עליכם להשתמש בפלאש עדיף להשתמש בכזה המתכוונן לכיוון התקרה ולא ישירות על הכלב.

בחרו רקע פשוט  רקע לצילום כמו חוף ים או עצים ירוקים יגרמו לכלב שלך לבלוט. עדיף שהכלב יהיה במרחק של כ-3.5 מטר ממך כך הוא בפוקוס יותר ממה שאחוריו .  שימו לב לצבע הרקע- רקע שחור  אינו רקע טוב לכלבים שחורים, רקע חום לכלבים חומים וכדומה.

הימנעו מצילומי חוץ היוצרים צל לכן, צלמו תמונות מוקדם בבוקר או אחר הצהריים המאוחרות, כאשר השמש נמוכה או לצלם ביום מעונן. אם אתם מצלמים באור שמש ישירה, עדיף למצוא איזור מוצל מתחת לעץ ולצלם שם.

לרדת לגובה הכלב במקום לאלץ את הכלב שלכם להסתכל למעלה, עליכם, מומלץ שהצילום יתבצע מהגובה של הכלב. יש לרדת על הברכיים או אפילו לשכב על הרצפה, או לחילופין ניתן להשתמש במקל סלפי.

הקפידו שהכלב יהיה בפוקוס במרכז התמונה. כשמצלמים פנים של כלב העיניים צריכות להיות בפוקוס/במרכז של הצילום. כלבים בעלי פנים ארוכות עדיף לצלם בנטיה הצידה ואילו כלבים פחוסי פנים עדיף לצלם בוהים ישירות במצלמה.

הרעיון הוא לשמור על דברים טבעיים ורגועים. מה לא לעשות: להחזיק ביד כמות של פינוקים, או בפתאומיות לדחוף את המצלמה בפרצוף של הכלב שלך

העזרו בחבר החבר יכול להחזיק בידו משחק מצפצף זה שיגרום לכלב להתמקד במשחק וכך תוכל לתפוס אותו בתמונה טובה. אבל יש לשים לב שלפעמים משחקים יכולים לגרום להשפעה הפוכה ולגרום לכלב להיות עסוק בלהשיג את המשחק ולא להיות רגוע לתמונה.

הכי חשוב לגרום לכלב להיות הוא עצמו, הימנעו מלגרום אי נוחות לכלב על ידי העמדתו בכל מיני פוזות או להכריח אותו להסתכל ישירות למצלמה. עדיף לצלם כלב מבצע את מה שבא לו באופן טבעי: אוכל, לועס עצם, "מסתלבט" על הספה, מסתכל מהחלון על החתולים בחצר. כל תמונה יכולה לתפוס את האופי והאישיות של הכלב שלכם.

שימו לכלב מטרות שהוא אוהב למשל, אם הוא אוהב לאכול ישירות משק האוכל או לשתות מהשירותים וכדומה הציבו בפניו פיתויים שאין הוא יכול לעמוד בפניהם. אלה יפתו את הכלב לבצע פעולה שניתן לתפוס אותו "על חם" בתמונות טבעיות ושמחות.

התקרבו לכלב וצלמו אותו מקרוב שימלא את כל המסגרת. צלם את  הכלב בתמונות מעניינות בזוית 45 מעלות, בפרופיל.

אל תחכה לתמונה המושלמת!!! צלמו תמונות רבות. זה הכלל הראשון בצילום ככל שתצלמו יותר תמונות ככה יש סיכוי שתתפסו את הכלב בתמונה מיוחדת.

00000

ולסיום, טיפ

איך לגרום לכלב שלך לחייך?

הריצו אותו סביב השכונה ועייפו אותו בסוף ההרצה הובילו אותו לשבת בנקודה שבה אתם רוצים לצלם אותו. הוא יסתכל עליכם בחיוך וישרבב לשון החוצה כי יירצה לשתות ולנוח…(לא לביצוע בימים חמים כמובן…)

מקווה שהטיפים יעזרו לכם לצלם תמונות יפות של הכלב האהוב עליכם.

מה המשימה שלכם?
1. צלמו את הכלב שלכם תמונות מיוחדות שמעבירות את האישיות הייחודית שלו

2. העלו את התמונה לדף הפייסבוק של חיש חי פתרונות ושרות לכלבים וחתולים ותייגו #הכלבשליהכיהכי
3. ,הזמינו חברים לעשות לייק לתמונה שלכם, צברו 5 לייקים לפחות
והכלב שלכם ייזכה מיידית בפרס 2 חטיפים טעימים ומפנקים לכלב

כמו כן, הכלב שלך יופיע כדוגמן במאמרים הבאים
ויהיה מוכר ומפורסם בקרב אלפי קוראי אתרי חיש חי
מחכה לתמונותיכם בפייסבוק

הארותיכם והערותיכם כאן למטה, ובקיצור למשוב מכם

לפוסט הזה יש 2 תגובות

 1. גליה

  היי ליאורה
  תודה על הטיפים .
  מיישמת החל מהיום.
  מקווה להעלות תמונות בפייסבוק ולזכות בחטיפים.
  כרגיל את מעשירה את חיינו.
  גליה ובאפי הנסיכה

כתיבת תגובה