איך בוחרים אוכל לגורי כלבים? מתי ואיך גומלים כלב מיניקה?

שלום לכם אוהבי כלבים
כאן ליאורה מחיש חי והיום במיקוד על בחירת מזון לגורי כלבים.
רובנו מאמצים גורים בשלבים שונים של חייהם, ולעיתים בשל נסיבות, מגיעים אלינו גורים צעירים מגיל הגמילה המומלצת מחלב אם, שהוא גיל 8 שבועות . במקרים אלו, נשאלות אותן שאלות לגבי גמילת גורים , ולנוכח  השפע העצום של מזון לגורים הקיים בחנויות במחמד והבחירה קשה.
אנחנו נשאלים במוקד ההזמנות המתמחה של חיש חי: איך בוחרים מזון נכון ומתאים לגורי כלבים?


איך נוכל לדעת מה המזון המתאים לגור הכלב שלנו?

כעיקרון תמיד אני אומרת שהמזון הקרוב ביותר לתזונה הטבעית של בעל החיים הוא הבחירה הטובה ביותר עבורו  וכמובן שהבחירה צריכה להיות במזון המיועד לגורי כלבים בלבד, למרות הפיתוי לבחור במזון בוגרים שלעיתים הוא זול יותר אני לא ממליצה לכם לנהוג בדרך זו !!!
"החיסכון" יהפוך להוצאה כבדה בהמשך שנות חיי הכלב כי מזון הגורים הוא הבסיס לגדילה ולבריאות הכלב בהמשך החיים.

גור כלבים בשבועות הראשונים של חייו מכפיל או משלש את משקלו מיניקת חלב אמו. אולם לעיתים בשל המלטה מרובת גורים או בשל בעייה בריאותית או העדרה של האם יש צורך בשימוש בתחליף חלב לגורי כלבים
אם אין אופציית הנקה של הכלבה האם , תחליף חלב לגורי כלבים היא התזונה האידיאלית ביותר.
ניתן להשיג בחנויות המחמד וכמובן לעקוב אחרי הוראות ההכנה וכמויות ההאכלה.
אנחנו במוקד הייעוץ של חיש חי נעמוד לשירותכם במכירה והתאמה של תחליף גורים מתאים לכלב שלכם כולל הדרכה על אופן ההכנה. צלצלו 1-700-70-88-88 מוקד הזמנות וייעוץ של חיש חי.

איך לגמול גורי כלבים מיניקה?

גורי כלבים זקוקים לכמות קלוריות כפולה מכלב בוגר כדי לספק את הצרכים התזונתיים שלהם לגדילה והתפתחות בריאה ונכונה.

בגיל 3-4 שבועות אפשר להתחיל לתת להם מזון בקופסאות שימורים ואפילו אוכל יבש לגורי כלבים מעורבב עם תחליף חלב. בגיל הזה גורי כלבים אוהבים לשחק עם המזון ולכן צריך להקפיד על ניקוי הכלב לאחר הארוחה.

תהליך היניקה נמשך עד 7-8 שבועות כשבאופן הדרגתי חלה הפחתה ביניקה.

כלבים קטנים, משקלם הסופי יגיע כאשר יהיו בגיל 9-12 שבועות אך כלבים גדולים יגיעו למשקלם הסופי רק בגיל שנתיים.

הגודל או המשקל של הכלב לא מושפע ע"י מהירות הגדילה כך שהאכלה או קלוריות יתרה יכולה להזיק לכלב.  כאשר גורים בתהליך גדילה מקבלים עודף קלוריות בתזונה הם עשויים לפתח מחלות בעצמות, במפרקים וזאת מאחר שיתר ועודף קלוריות יוצרת גדילה לא תקינה של העצמות ובמיוחד יש להיזהר בגורים מגזע גדול או ענק שגדלים באיטיות לאורך זמן ארוך יותר והם מסיביים יותר.

הדרך הטובה ביותר – לא להאכיל יותר מידי. יכולת הכלב להגיע למקסימום גודל מושפעת מתזונה נכונה ומותאמת ומגנטיקה.

כמה פעמים ביום מאכילים גור כלבים?

כלבים אשר נגמלו מיניקה, צריכים להאכיל 4 פעמים ביום.
ככל שהגורים יותר קטנים יש להאכיל אותם יותר פעמים ביום כלומר להניח להם 1/4 מכמות ההאכלה היומית בצלחת ולקחת בחשבון שגודל הקיבה שלהם אינו גדול ולכן יוכלו לאכול כל פעם מעט וכך גם נשמור על הטריות והפריכות וכמובן הריח של המזון. 

אם הגורים גדלים במשקל כפי שצריך ניתן להוריד את כמויות ההאכלה ל3 פעמים ביום.

לאחר 6 חודשים יש להאכיל את הכלב פעמיים ביום.

יש להימנע מלהשאיר אוכל פתוח מאחר שעלולה להופיע תופעת חמצון של המזון וכך הכלב מקבל פחות ויטמינים מן המזון.

מומלץ כמו עם תינוק בהדרגה להגיש לכלב מגוון של מזונות בעל מרקמים שונים  שימורי בשר לכלב בצורה של גוש פטה,שימורי בשר לכלב במרקם של חתיכות ברוטב, מזון יבש לגור כלבים בצורות שונות , שהכלב יגדל לבוגר שמוכן להתנסות במזונות שונים.

מזון בשימורים או אוכל יבש לגורי כלבים הם האופציה הכי קרובה למזון הטבעי של הכלב ולפעמים אף בריא יותר מניסיון לתת אוכל ביתי.

יחד עם המזון היבש בשלב מתקדם יותר ניתן לפנק את הכלב על ידי הוספת כמויות קטנות של סרדינים, יוגורט, בטטה מעוכה, תרד או ירקות מעוכים  לפירה. 
טיפ חשוב לדעת – רוב הכלבים  זקוקים ל7-10 ימי הסתגלות לאוכל, אם לבעל החיים ישנה רגישות בקיבה, ההסתגלות הנה יותר איטית עד כ2-3 שבועות וזאת בכדי למנוע בעיות בקיבה ושילשולים לכן יש לבצע מעבר הדרגתי בין מזונות.

מקוה שעזרתי נשמח לעמוד לרשותכם ברכישת מזון לגורי הכלבים שלכם תוך התאמה לצרכיהם התזונתיים במוקד ההזמנות למשלוחים של חיש חי 1-700-70-88-88 

כתיבת תגובה