3 דרכים לשמור שלכלב שלך יהיה חם בחורף

שלום לכם אוהבי כלבים

כאן ליאורה מחיש חי הימים האחרונים היו ימים קרים ונזכרנו כי למרות שאנחנו מדינה חמה במזרח התיכון יש גם אצלנו חורף ובדצמבר ינואר קר כאן.
הנה 3 טיפים איך לשמור על חום הכלב במזג האויר הקר.

כאשר חודשי החורף מביאים עימם אויר קר, זה הזמן להגן על הכלב שלכם. כלבים מצטננים ממש כמו בני אדם. כלבים יכולים לחלות בזיהומים בדרכי הנשימה כלבים עם בעיות מפרקים או אוסטופורוזיס סובלים מאד בקור. בין אם הכלב שלך הוא כלב שגר בבית או גר בחוץ במלונה , תפקידנו לוודא שלכלב שלנו יהיה חם ונוח.

רוב האנשים יודעים שלכלב יש פרווה עבה כמו לצ'או צ'או או להאסקי סיבירי שאינם מושפעים ממזג האויר הקר כמו רוב הגזעים כמו דלמטי, גרייהאונד. כלבים קטנים חשופים וסובלים מהקור מאשר כלבים גדולים. הנה מספר טיפים חשובים לשמור על בריאות הכלב בחורף

1. מחסה לכלב

אם זה אפשרי כלב  המשפחה צריך לגור בבית במהלך החורף לפחות. זוהי הדרך הטובה ביותר להגן על הכלב שלך בחורף בין אם אתם בבית ובין אם לא. במיוחד אם מדובר בגורים שאסור להשאיר אותם בחוץ  כי מערת ההגנה שלהם היא כמו של כלבים זקנים חלשה ואינה מסוגלת לחמם את גופם.

2. מיטות לכלבים

לרוב הכלבים שחיים בבית יש מיטה משלהם. בחורף המיטה מבודדת ויוצרת חייץ בין הרצפה הקרה לבין גוף הכלב. את המיטה מומלץ לשים בפינה שאינה חשופה לרוח . יש כאלה הנותנים לכלב שלהם לישון איתם במיטה  לתת לכלב לישון איתך, זה לא רעיון טוב ויכול לגרום לבעיות התנהגותיות עתידיות. המיטות הן חובה בעיקר לכלבים מבוגרים, לכלבים שזקוקים לעזרה בשמירה על חום גופם.

יש סוגי מיטות שונות בחנויות המחמד ובחירה נכונה של מיטה מתאימה הינו צעד חשוב : נוחות, קלות  ניקוי, עמידות ועוד הם קריטריונים חשובים בבחירת מיטה נכונה ומתאימה לכלב שלכם. 

3. בגדים לכלבים

בעלי כלבים רבים נוהגים להלביש את הכלב שלהם בחורף בעיקר בחודשים הקרים. גם בארצנו החמה בחודשים אוקטובר עד מרץ הערבים קרירים ומומלץ לצאת עם הכלב כשהוא עטוף ומוגן מפני הקור, ולא רק בימים גשומים. יש לזכור כי בחירת סוודר/מעיל לכלב צריכה להיות מתאימה לגודל ולמידות שלו, כמו גם להתחשב בנוחות שלו. כמו כן יש לקחת בחשבון את קלות הכיבוס של המעיל/סוודר לכלב.

מה עם אופנה תשאלו? אופנתי זה חשוב! אבל המטרה העיקרית והראשית היא לשמור על בריאותו ולהגן על חום גופו.

לאיזה כלבים מומלץ לרכוש/לסרוג סוודרים?

הדבר הפשוט ביותר הוא להקפיד להתבונן על הכלב שלנו. על ידי התבוננות בכלב  נוכל לראות בשפת הגוף שלו שקר לו הגוף שלו יירעד

מומלץ לרכוש/לסרוג סוודרים בעיקר לכלבים קטנים, כלבים חולים , כלבים זקנים וכלבים עם פרווה קצרה, אם הכלב שלך שייך לאחת הקבוצות הנ"ל  אז דאג לצייד אותו בלבוש מתאים.

שיהיה לנו חורף חמים ונעים

ליאורה מחיש חי

כתיבת תגובה