10 דרכים להגן על הכלב בחג העצמאות

שלום לכם אוהבי הכלבים,

כאן ליאורה מחיש חי עם פוסט בנושא:

איך להגן על הכלב במהלך חג העצמאות?

הנה מגיע יום העצמאות וחיות המחמד שלנו נחשפות לרעש החזק של זיקוקים בבמות ואורות בשלל צבעים. חיות המחמד אינן מבינות מה קורה והן פוחדות מהמתרחש. צרור עצות איך להקל על חיית המחמד ביום העצמאות

לפני יום העצמאות

פחד מזיקוקים- הינו פחד נפוץ בקרב חיות המחמד. יש לזכור שאוזן של כלב רגישה לרעש הנה פי 10 מאוזן של בני אדם! הרעש החזק, בד בבד עם האורות של הזיקוקים, מפחידים אותם מאד.
שלא תחשבו לרגע, לקחת איתכם את הכלב לבמות המופעים. כלבים רבים נכנסים להיסטריה, בורחים, נדרסים או אובדים לבעליהם בזמן הזיקוקים.

איך אפשר לעזור לכלב לעבור את חגיגות יום העצמאות בשלום?

ישנם מספר צעדים שניתן לעשות.

1) וודאו שלכלב ולחתול יש קולר עם תג שם מעודכן כולל טלפון סלולרי שיכולים להשיגך במידה ויאבדו במהלך הזיקוקים- אם אין הזמן עכשיו

2) לקחת הקלטה של קולות זיקוקים ולהשמיע לכלב שלך תחילה בקול שקט ולאט לאט בקול גבוה יותר. המשך בפעילות השוטפת בבית והתעלם מהקולות. כל פעם שאתה משמיע את הקולות תן לכלב משהו שנעים וטעים לו, כדי לקשר דברים טובים עם קולות הזיקוקין כגון: חטיפים עצמות וביסקויט, משחקים, חיבוק נשיקות וכדומה. יש לחזור על הפעולה מספר פעמים ביום עד שהכלב מתרגל לשמוע את הזיקוקין ולא נבהל.

אם לא הצלחת "לחנך" את כלבך שלא יפחד מהזיקוקים ,המשך לנקוט בצעדים הבאים:

שעה לפני הזיקוקים

3) האכל את הכלב שלך שעה לפני הזיקוקים  – ניתן להוסיף תפוחי אדמה מבושלים,אורז לבן מבושל או פסטה הפחמימות שיגרמו לו לתחושת כבדות ונמנום וקח אותו לטיול וודא שיעשה את הצרכים לפני תחילת הזיקוקים.

4) יצירת סביבה רגועה הדלק אורות בכל הבית וסגור את הוילונות והחלונות. הקפד לטשטש את רעש הזיקוקין על ידי הדלקת מוזיקה בקול גבוה, טלביזיה, והפעלת מזגן.

בזמן הזיקוקים

5) יש להמשיך להתנהג אליו כרגיל ולא לתת לו יותר מדי תשומת לב, חיבוקים וליטופים כי זה משיג תוצאה הפוכה ! לא להגיב לזיקוקים בעצמך. הכלב חש אם אתה עצבני או קופצני בעצמך הכלב קורא את שפת הגוף שלך וזה אומר לו שאנחנו פוחדים.

6) חיית המחמד מוצאת מקומות מחבוא מאד מוזרים להתחבא בהם כגון: מתחת לשולחנות, בתוך ארונות בגדים. יש הממליצים להכין את כלוב הנסיעה ולכסות אותו בשמיכה כדי ליצור סביבה סגורה ומוגנת לחתול/לכלב. זה לא משנה איפה יהיו העיקר שירגישו רגועים שם עד שתעבור המהומה.

7)אל תנעל את הכלב בחדר לבד כשיש זיקוקים ואל תוציא כלב ממקום המחבוא שלו. אפשר לו להתחבא ואל תנסה למשוך אותו החוצה. הוא יירגע הוא ייצא.

8) אל תנסה ללטף את הכלב שלך אם הוא לחוץ הוא עלול לנשוך או לשרוט מלחץ. תנסה להסב את שימת ליב לשחק עם משחק אהוב, זה יכול לעזור. משחק כגון קונג ממולא בחטיפים יגרום לכלב להיות עסוק בהוצאת החטיפים ופחות קשוב לסביבה ולפחד שלו.

9) השתמש בבית בשמנים ארומטרפיים הידועים כמרגיעים כגון לוונדר, קמומיל באמצעות נרות , מכשירים המחוברים לחשמל ועוד.

10) אם מדובר בכלב שממש נכנס להיסטריה בזיקוקים מומלץ לגשת לוטרינר לגבי תרופה להרגעה נגד חרדה.

חג עצמאות שמח ובטוח לכם אוהבי החיות ולכלב שלך

אשמח אם תספרו לי כאן למטה על חויוות שלכם
ושל חיות המחמד שלכם ביום העצמאות

לייעוץ נוסף היכנסו לדף הפייסבוק שלנו "חיש חי פתרונות ושירות לכלבים וחתולים"

או דרך מוקד מומחיות שרות ההזמנות הטלפוני

1-700-70-88-88

כתיבת תגובה