אלרגיה למזון לכלבים

שלום לכם אוהבי כלבים!

כאן ליאורה מחיש חי, עם פוסט נוסף בנושא אלרגיות למזון לכלבים.

דנה הגיעה אליי לייעוץ פרטי בתשלום, עם דובי הכלב האהוב שלה, בשל תסמינים חוזרים של אלרגיה : פריחה בעור, גירודים, דלקת אוזניים חוזרת ועוד. עלה החשד לאלרגיה ממזון. 

לרוע המזל, קשה יחסית לאבחן מקרה של אלרגיות למזון בעיקר מכיוון שהכלבים שלנו לא יכולים לספר לנו מה הם חשים, וגם בגלל שהתסמינים דומים מאוד למצבי אלרגיה נפוצים אחרים.

לאחרונה, אלרגיות למזון לכלבים הן שכיחות יותר אצל חיות מחמד, מאשר מאלרגיות מזיקים כמו פרעושים ויתושים.

למעשה, בשנים האחרונות חלה עלייה משמעותית במספר הכלבים, הזקוקים לטיפול באלרגיות, הקשורות למזון לכלבים.

ברוב המקרים, הסימפטומים שוככים בהדרגה לאחר זמן.  אך אם לא מטפלים או מתעלמים מהנפיחות והפצעים הנגרמים כתוצאה מהתגובה האלרגית, עלולה להתהוות סכנה חמורה לכלב שלך.

הרבה מאד לקוחות  מגיעים לווטרינר  עם תסמינים של אלרגיה. הווטרינר מוכר להם מזון רפואי יקר וזה מעמיס כלכלית , ולא תמיד זה באמת הפתרון הנדרש.

לכן, בחרתי לתת לכם כלים להבין מהי אלרגיה למזון, ומתי צריך לשנות תזונה ולאיזו.
לתפיסתי תרופות על בסיס סטרואידים זה הכלי האחרון והאכלה במזון רפואי היא האפשרות האחרונה שצריך לבחור. אני חושבת שבגלל שיש אלטרנטיבות אחרות והעלות הגבוהה של המזון הרפואי מעמיסה עלינו כלכלית, יש לנסות אפשרויות אחרות , על כך בהמשך.

מה הם הגורמים לאלרגיות מזון לכלבים?

כל כלב הוא שונה , ומגיב בצורה אחרת לחומרים שונים הכלולים במזון הכלבים .
עם זאת , אם קונים מותגי מזון זול לכלבים זה מעמיד את הכלב לסיכון גבוה יותר לפתח אלרגיות לחומרים הרבים המשמשים לשימור וליצירת התערובת.

מרכיבים אחרים שהיו ידועים כגורמים לתגובות לא טובות  בקרב כלבים הם חלבוני מזון, ביצים, דגנים וירקות; למרבה הצער, אלה מתווספים לרוב לכל מזונות הכלבים ומקשה על מציאת האשם בתגובה האלרגית.

מהן התסמינים של אלרגיות למזון כלבים?

התסמינים של אלרגיות ממזון לכלבים דומים לבעיות הנובעות מאלרגיות לפרעושים או אלרגיות בעיניים. התסמינים הנפוצים של אלרגיות למזון הם:
גירודים ועקיצות בלתי פוסקות של העור,
פריחות אדומות על העור,
דלקות אוזניים,
נשירת שיער,
דלקות ועיניים אדומות.

בדרך כלל, מקרים של אלרגיות למזון לכלבים מאובחנים רק לאחר שווטרינר ניסה לתת לכלב תרופות כמו סטרואידים על פי תפיסתו שזוהי בעיית עור.
ואז כאשר הכלב חוזר למרפאה ללא שיפור, הוטרינר מסיק שזה יכול להיות אלרגיות למזון לכלבים.

איך תוכלו להיות בטוחים שמדובר באלרגיות למזון כלבים?

ישנן שתי דרכים נפוצות לאבחון חיובי לאלרגיות למזון כלבים:
1. דיאטה מוגבלת של גורם האלרגיה
תזונה הכרוכה בהזנת הכלב במקור שונה לחלוטין של חלבונים ופחמימות ממה שהוא רגיל.
2. בדיקות דם מיוחדות 

איך מטפלים באלרגיות למזון כלבים?

ברגע שאתה חושד שחיית המחמד שלך אלרגית למזון מסוים, נוכל להתאים עבורה מזונות חליפים שלא יעוררו תגובות אלרגיות.
התייעצו איתנו !!! צוות מומחיות חיש חי יכולות להמליץ  לך על אחד מהתחליפים הנפוצים ביותר לכלבים הסובלים מאלרגיות למזון. רוב האלרגיות למזון, קשורות למקור החלבון, ומומלץ  לבחור מזון  על בסיס חלבון אחר כמו : כבש, דגים,חזיר,ברווז ועוד.

לדוגמא, במקרה של דנה שבזכותה נכתב המאמר , דובי אכל מזון על בסיס עוף ואורז כמקור החלבון העיקרי. המלצתי לה לעבור למזון בוש סנסטיב על בסיס כבש ואורז כשמקור החלבון הוא כבש נקי.

השינוי החל בהדרגה. החלו להיעלם כל מיני תסמינים: הפריחה נרגעה, הפסיקו הגירודים, זה לא קרה תוך יום אלא בתהליך של חודש וחצי אבל השיפור היה ניכר ודובי ודנה היו מאושרים.  

ישנם הרבה סוגי מזון לכלבים איכותיים כמו בוש,נוטריאנס, אקסלוסיב גוסבי   ועוד המכילים מקורות חלבון שונים כבש, דגים, חזיר, ברווז, עז ועוד, הזמינים אצלנו בחיש חי שיהיו מושלמים למטרה זו.

לאחר 21 יום, אם כלבך מראה סימני שיפור, אפשר לנסות לחזור לסוג המזון המקורי שלו, כדי לבדוק אם הוא מתחיל להראות את הסימפטומים של אלרגיות לכלבים .
אם כן  סימן שהאלרגיה היא ממשהו שנמצא בסוג המזון הספציפי הזה.

מקווה שעזרתי

כתיבת תגובה