פרעושים מי הם ואיך מטפלים?

פרעושים הינם טפילים הקיימים על כלבים בדרך כלל במהלך העונות החמות.
בעבר פרעושים היו נפוצים בחודשי הקיץ בלבד, אולם עם ההתחממות הגלובלית, ניתן למצוא פרעושים רוב כלב מתגרדהשנה.

פרעושים מהוים מטרד לכלב ולבעלי הכלב ולכן חייבים לטפל בהדברה של הפרעושים. אם מזניחים את הטיפול הכלב יסבול מגירודים אינסופיים מקרחות בעור פצעים ועוד.

מה הם סוגי הטיפול נגד פרעושים הקיימים בארץ?

1) אמפולות נגד פרעושים

אמפולות נגד פרעושים המכונים גם טיפות נגד פרעושים הינם הטיפול היעיל והנוח ביותר לשימוש על הכלב. פעם בחודש יש לשים על עורף הכלב אמפולה נגד פרעושים ויש שקט כל החודש. אמפולות נגד פרעושים מפזרות לשכבה העליונה של העור חומר שדוחה פרעושים במשך 4 שבועות. מוצרים כמו פרונטליין פלוס ואדוונטיקס מכילים גם חומרים שמעקרים את הפרעושים ומונעים את בקיעת ביצי הפרעושים.

2) קולר נגד פרעושים

קולר נגד פרעושים סרסטוקולר נגד פרעושים היה נפוץ בשימוש בעבר לשימוש על עורף הכלב להגנה מפני פרעושים. כיום מאז שמשתמשים בטיפות נגד פרעושים פחת השימוש בקולר נגד פרעושים והוא נותר לשימוש בעיקר על חתולים. אולם משתמשים בו כמניעה ודחיה באיזור הראש והצוואר.

3) טיפול סביבתי נגד פרעושים

נכון ששימוש באמפולות נגד פרעושים הינו הטיפול העיקרי אולם טיפול נגד פרעושים רק על הכלב אינו פותר מלכודת נגד פרעושיםאת הבעיה ואינו מסייע להפטר מהפרעושים מכיון שישנה הדבקה חוזרת לכן, חשוב מאד לטפל בבית נגד פרעושים.
תרסיס סביבתי נגד פרעושיםיש המעדיפים להשתמש בשירותי מדביר המתמחה בהדברת פרעושים בבית התמחות מיוחדת שיש לבקשה בעת הדברה כללית בבית ויש המבקשים לטפל בעצמם בהדברת הפרעושים בבית.
הדברת פרעושים בבית של חיות מחמד נעשת על ידי שימוש בתרסיסים המיועדים להדברה סביבתית. מרססים פעם בחודש החומר מתפרק פירוק איטי במשך כל החודש. בבתים בהם יש חצרות יש צורך לטפל גם בחצר הבית במלונה של הכלב, מיטת הכלב וכל מקום בו הוא רובץ על מנת להפטר לחלוטין מהפרעושים.

כתיבת תגובה