האם קולר נגד פרעושים יעיל?

שלום לכם אוהבי חתולים
כאן ליאורה מומחית חיש חי עם מאמר בנושא החם של הקיץ :

האם קולרים נגד פרעושים יעילים בחיסול פרעושים?

הקיץ בפתח, עונת הים נפתחה, וגם הפרעושים כבר כאן. במוקד הטלפוני בחיש חי מתקבלות כל יום פניות לעזרה מהורים רבים לחתולים הנמצאים תחת מתקפת פרעושים וחלקם כבר מגיבים בצורת אלרגיה לפרעושים, לעקיצות שלהם ולריר שלהם. ככל שמזג האויר אצלנו מתחמם יותר וחמסינים פוקדים אותנו , החתולים סובלים מגירודים ומעקיצות פרעושים והקיץ עוד לפנינו.

אלרגיה לעקיצות הפרעושים נפוצה מאד בחודשי הקיץ. מספיק עקיצה אחת קטנה של פרעושית והכאב גדל והאלרגיה מתפתחת וגם הזיהומים.

איך תדע שהחתול שלך אלרגי לפרעושים?

הנה כמה סימנים שיסייעו לכם לזהות אלרגיה הנובעת מפרעושים:
גרד ולעיסה של כפות הרגליים,
נשיכה של הזנב, הגב, והעכוז.
לעתים יופיעו בליטות על עור החתול במיוחד סביב הצוואר או על הגב בצמוד לזנב.

נשאלתי השבוע במוקד הטלפוני : "אם אנחנו גרים בבית דירות והחתול לא יוצא מהבית, האם החתול חייב לעבור טיפול נגד פרעושים? "
התשובה היא בהחלט כן. פרעושים יכולים בקלות להגיע עלינו כביצים וכפרעושים חיים ולקפץ בבית ולמצוא מקום מרווח, חם ונוח בבית ,על השטיחים, הספות, הכורסאות והרהיטים

אם אתם רוצים להימנע משימוש בחומרים כימיים ורוצים רק להשתמש במניעה תוכלו להשתמש בתרסיס ביולין טבעי וללא חומרי הדברה כימיים

00000000000000000000000000000000000000000000000000000000000

נשאלנו מספר פעמים בשבוע האחרון לגבי קולרים נגד פרעושים מה דעתנו?

האם קולרים נגד פרעושים יעילים? האם הם שוים את ההשקעה? האם הם עובדים?

איך קולרים נגד פרעושים עובדים?

ישנם סוגים רבים ושונים של קולרים נגד פרעושים. בדרך כלל, הקולרים נגד פרעושים משחררים חומר רעיל לפרעושים לאיזור הראש והצוואר של החתול. והחומרים הכימיים חלקם נספגים לתוך העור של החיה. כמה קולרים פרעושים מונעים את התפתחות  מכילים (IGR), כדי למנוע התפתחות של ביצי פרעושים וזחלים.

האם קולרים נגד פרעושים יעילים?

קולרי פרעושים רבים יעילים ביותר באזור המקומי (ראש וצוואר), שזה בהחלט עוזר ומקל אבל רוב הפרעושים מעדיפים את החלק תחתון או האחורי של החתול ורוב קולרי פרעושים אינם חזקים מספיק כדי להרוג למעשה פרעושים בוגרים. הקולרים דוחים את הפרעושים הבוגרים אך אינם מחסלים אותם ומהוים תוספת לשימוש באמפולות/טיפות נגד פרעושים.

קולרים נגד פרעושים לחתול תפקידם לדחות פרעושים מהחתול על ידי שחרור חומרים רעילים להרחקת פרעושים. חומרים רעילים אלה נשאפים על ידי החתול שלך, ונספגים בעורו. בעוד קולרים נגד פרעושים הם דרך יעילה כדי לעזור להיפטר מפרעושים, הם לא נועדו לשמש כאופציה היחידה לדחות פרעושים . השימוש בקולר נגד פרעושים לחתול הינו לעתים רחוקות יעיל בכוחות עצמו לחיסול של פרעושים לחלוטין. בעלי חתולים נאלצו להשתמש בשיטות נוספות בנוסף לקולר נגד הפרעושים להיפטר החתול שלהם פרעושים.

כפי שהוזכר קודם לכן, קולר נגד פרעושים לחתול משחרר חומרים רעילים שנספגים ונשאפים על ידי חיית המחמד שלך. בגלל שקולרים נגד פרעושים אינם יעילים כאשר משתמשים בהם לבד, חלק מבעלי החתולים חושבים שהסיכונים הבריאותיים הפוטנציאליים הכרוכים בשימוש לא מצדיקים את השימוש.

אילו קולרים מומלצים ?

במקרים רבים הורים שאינם מעוניינים לשים חומרים כימיים מעדיפים להשתמש בקולר על
בסיס צמחים, שידועים כדוחים טפילים ופרעושים, כמו ביו ליין  קולר על בסיס תמציות צמחים – חומרי ריח טבעיים ללא חומרי הדברה הקולר מיועד לדחיית פרעושים וקרציות מחתולים. מכיל GERANIOL שמן אתרי טבעי, ללא חומרי הדברה. מכיל :13% שמן אתרי geraniol essential  oil  הקולר לחתול עמיד במים

——————————————————————————————————–

קולר סרסטו – סרסטו הוא קולר ששונה משאר הקולרים שהכרנו עד כה. לדברי היצרנית, חברת באייר, 97 % מהוטרינרים  טוענים שהקולר אכן ממלא את תפקידו ודוחה פרעושים וקרציות לתקופה של 7-8
חודשים. הקולר נמכר כבר תקופה ארוכה בארץ ביעילות אולם כבר נתקלתי במקרים שיש צורך להשתמש באמפולות בנוסף לקולר, בעיקר במקרים של מתקפת פרעושים חמורה ובאזורים שהם מוכי פרעושים: אזורים כפריים, מדבריים או עם חורשות ופארקים שנחשבים כאזורים מועדים לפורענות בנושא הפרעושים.

איך בוחרים קולר מתאים נגד פרעושים?

הקולר צריך להיות בגודל הנכון.
הקולר לא צריך להיות הדוק או רופף מדי.
הקולר צריך להיות גמיש כדי שהחתול יוכל להשתחרר ממנו במקרה חירום, להגנתו.
הקולר צריך להיות ידידותי לשימוש עם עוד שיטות נגד פרעושים.

כפי שצוין לעיל, רוב הקולרים נגד פרעושים לחתול לא יהיה יעילים כאשר משתמשים בהם לבד. לכן, הקולר צריך להיות משולב עם טיפול נוסף נגד פרעושים. אם תבחרו להשתמש בקולר נגד פרעושים בחתול שלך, מומלץ לנקוט בצעדים נוספים כדי להשלים את תהליך המלחמה בפרעושים. בעלי חתולים יצטרכו לטפל בבית והחצר כדי למנוע מהפרעושים מלשוב ולבוא במגע עם חיית המחמד שלך.

לסיכום, אם החתול שלנו מתגרד או נושך את עצמו עלינו לעשות הכל למניעת פרעושים והקולרים שהזכרתי יכולים בהחלט לסייע בטיפול ומניעת פרעושים.

איזה טיפול נגד פרעושים תעדיפו? כימי או טבעי?

לפוסט הזה יש 8 תגובות

 1. מאיה

  תודה ליאורה על המאמר.
  באמת התלבטתי כי ציפי במוקד הטלפוני הציעה לי לטפל בחתולה שלי ופחדתי בגלל הרעלים אבל כשראיתי שיש טיפות על בסיס טבעי אני אזמין מאוחר יותר.
  יום נעים
  מאיה

  1. ליאורה מחיש חי

   היי מאיה
   הטיפות על בסיס טבעי בהחלט מהוות חידוש משמח ובריא יותר ומהווה פתרון לחתולי בית ולחתולים רגישים וכאלה שפחות נדבקים מפרעושים.

   בהצלחה
   ליאורה עוזרת להורים לגדל חיית מחמד
   בריאה מאושרת ומאריכת שנים
   מנהלת חיש חי שרות משלוחים
   מזון וציוד לכלבים וחתולים
   להזמנות 1-700-70-88-88

 2. יוסי מזרחי

  היי ליאורה
  לפי דברייך גם חתול שגר בבית ולא יוצא צריך להיות מטופל נגד פרעושים.
  אם החתול שלי לא נדבק עד עכשיו בפרעושים. האם את ממליצה להשתמש בסרסטו?
  מחכה לתשובתך,
  יוסי

  1. ליאורה מחיש חי

   היי יוסי
   אם החתול שלך לא נדבק בעבר בפרעושים זה לא אומר לצערי דבר על המשך חייו.
   הוא בהחלט צריך להשמר ומניעה זה הדבר המומלץ.
   במיוחד כיום שניתן להשתמש במוצרים על בסיס טבעי.
   לא הייתי ממליצה על סרסטו כי באמת אין צורך אבל כן הייתי שמה קולר טבעי ומשלבת עם הטיפות הטבעיות של סדרת אקולייף

   בהצלחה
   ליאורה עוזרת להורים לגדל חיית מחמד
   בריאה מאושרת ומאריכת שנים
   מנהלת חיש חי שרות משלוחים
   מזון וציוד לכלבים וחתולים
   להזמנות 1-700-70-88-88.

 3. עמירם

  היי ליאורה,

  התקנתי קולר סרסטו לחתול שלי (פרסי) – והוא גרם לו להרעלה. החתול הפסיק לאכול ולשתות, התחבא, הפך אפאתי וכבר חששתי לחייו. הורדתי את הקולר אחרי 4 ימים והחתול החלים. אחרי חודש בערך ניסיתי שוב, וכבר אחרי יום אחד הוא הפסיק לאכול, כך שברור שהקולר אשם. בדקתי אחר-כך בתגובות באתרים שונים (כגון אמאזון) ומצאתי שהיו אף חתולים שמתו כתוצאה משימוש בקולר. למעלה מ-350 מגיבים באמאזון נתנו למוצר ציון 1 כשרובם (אלה שבדקתי… לא קראתי כמובן את כולם) לא דיברו על כך שהקולר אינו יעיל אלא על כך שהוא הזיק לחתול (ולעיתים גרם למותו). אינני מבין איך חברה כמו באייר מייצרת מוצר כזה!

  1. ליאורה מחיש חי

   היי עמירם
   הקולר נמכר בכמויות גדולות.
   ברור שכמו בכל מקרה של חומרי הדברה יש חתולים שמגיבים באלרגיה לחומר הפעיל שהוא אותו החומר שקיים גם באמפולות אדוונטאג' אולם רוב האנשים שהשתמשו בקולר בשנה הקודמת היו מרוצים מהתוצאות וכך הוטרינרים שמכרו ומוכרים אותו.
   חברת באייר אכן נחשבת חברה רצינית ועם שרות לקוחות מעולה ואם יש בעיה הם תמיד מסייעים.
   לא ידוע לי על מקרי מוות מהקולר, ולא ראיתי באמזון תגובות של מוות של חתולים.
   מבטיחה לבדוק ולעדכן.
   בכל מקרה לגבי החתול שלך כנראה שהוא רגיש לחומר הפעיל ושווה לנסות חומר פעיל של חברה מתחרה אחרת כמו פרונטליין פלוס למשל. או לחילופין להשתמש בליין החדש של סולאנו אקולייף שמבוסס על צמחים ושמנים אתריים.

   תודה על תגובתך ובהצלחה
   ליאורה עוזרת להורים לגדל חיית מחמד
   בריאה מאושרת ומאריכת שנים
   מנהלת חיש חי שרות משלוחים
   מזון וציוד לכלבים וחתולים
   להזמנות 1-700-70-88-88.

   1. עמירם

    ליאורה, תודה.

    לא אמרתי שבאמאזון מאות אנשים התלוננו על מוות, אבל אמרתי שמאות אנשים נתנו למוצר ציון של 1 מתוך 5 כאשר רובם התייחסו לפגיעה בחתול ולא לחוסר יעילות ויש ביניהם גם כאלה שאמרו שהחתול מת כתוצאה מהקולר. (המספר שציטטתי – למעלה מ-350 תגובות – התייחס לקולר לכלבים, שיש לו יותר תגובות מאשר לקולר לחתולים. בקולר לחתולים יש למעלה מ-100 ציוני 1. האחוז של ציוני 1 מתוך כלל התגובות זהה לכלבים ולחתולים – 14% מכלל התגובות, שזה במפורש אחוז משמעותי ומפחיד).

    החתול שלי לא רגיש לפרונטליין, אבל לצערי גם הפרעושים לא 🙂 הם צוחקים צחוק קצר כשהם נתקלים בפרונטליין וממשיכים בחייהם כרגיל (בעבר פרונטליין דווקא היה יעיל, כנראה פיתחו עמידות כנגדו). לא ניסיתי אדוואנטג', ואם אמרת שזה אותו חומר המצוי בסרסטו – גם לא אנסה. אבדוק מוצרים אחרים.

    1. ליאורה מחיש חי

     היי עמירם,
     לא ראיתי את התגובות שאתה מציין אבל מה שחשוב הוא למצוא פתרון טוב ויעיל לחתול שלך.
     שווה לנסות את המוצרים של סולאנו אקולייף על בסיס צמחי (http://www.hishhay.co.il/Product/25420456/) או סולפארם.

     מקווה שיעזור ויעבור בשלום

     ליאורה עוזרת להורים לגדל חיית מחמד
     בריאה מאושרת ומאריכת שנים
     מנהלת חיש חי שרות משלוחים
     מזון וציוד לכלבים וחתולים
     להזמנות 1-700-70-88-88.

כתיבת תגובה