חופשה בלי הכלב-מאמר 3 סאבלט לכלב

שלום לכם אוהבי הכלבים,
כאן ליאורה מחיש חי,

מה עושים אם יוצאים לחופשה ואי אפשר לקחת את הכלב?

תהליך בחירת פתרון הוא תהליך חשוב ומשמעותי כיוון שאיננו רוצים להשאיר בן/ בת משפחה שלנו במקום או עם אדם שלא מתאים להם. על מנת להקל עליכם, ואולי אפילו להציג פתרונות שלאו דווקא הכרתם בעבר, הכנתי את סדרת המאמרים "יוצאים לחופשה בלי הכלב".

עסקתי כבר ב-2 פתרונות: דוגיסטר – איך בוחרים דוגיסטר מתאים ופנסיון-איך בוחרים פנסיון מתאים ובטוח לכלב שלכם.
במאמר הזה ה-3 בסדרת המאמרים, החלטתי להתרכז בפתרון חדשני, שנראה כאידיאלי לדעת רבי,שנתקלתי בו בחודשים האחרונים "סאבלט עם בעלי חיים."

מהו סאבלט לכלב?

סאבלט הינה מילה שמתארת "האוס סיטינג" – שמירה על הבית. לדוגמה, כשזוג ,שזה עתה נישא, נוסע לחופשה של חודשיים במזרח, יש לו את האופציה להביא אדם אחד או זוג שיבוא להתגורר בדירה במקומו. ככה, הוא יודע שיש מישהו שמתגורר בבית והחשש מפריצה או הזנחה של הדירה פוחת. בדרך כלל כשמדובר בסאבלט ללא בעל חיים, האדם שייתגורר (יסבלט) בדירה ישלם סכום כלשהו שנקבע מראש תמורת האפשרות לגור שם.
כשמדובר בסאבלט עם כלב/ חתול, העיקרון הוא מאוד פשוט, יש כאלה שמסכמים כי בתמורה לטיפול בבעל החיים, האדם שמטפל בהם יוכל להתגורר בביתם ללא תשלום, ויש גם כאלה שמשלמים סכום סמלי או יותר.
נכון לכרגע זהו נושא שמאוד מתפתח הן בארץ ובעולם, ויש רבים שמתניידים מדירה לדירה, מחיית מחמד אחת לאחרת. קיימים אנשים רבים שעושים זאת במקום לשכור דירה, ולעיתים גם כהכנסה עיקרית.

מה היתרונות בסאבלט?

לפתרון זה יתרונות רבים הקשורים גם בבעל החיים וגם בבעליו. בתור התחלה, כשבעל חיים נמצא בסביבתו הטבעית, יותר קל לו להתמודד עם היעדרות בעליו. כמו שאנחנו אוהבים לישון במיטה שלנו, גם הם אוהבים לרבוץ בפינה הקבועה שלהם. ולך תזיז כלב עיקש מהכוך החביב עליו בסלון הבית לטובת מקום זר.
כשמעבירים כלב או חתול לפנסיון תמיד יש סכנה שיברח או יקבל טראומה. זה לא פשוט לבעל חיים מבויית כשמשנים לו את המציאות ואת הסביבה.
מעבר לשימור הסביבה הטבעית של בעל החיים, נחסך ממך עניין הדאגה לבית. אף אחד מאיתנו לא אוהב לנסוע ליותר מידי זמן בלי שמישהו יהיה בבית. בין אם זה להשקות את העציצים, לאוורר מידי פעם או להשגיח שאף אחד לא פרץ, אנחנו בראש הרבה יותר שקט כשיש מי ששומר לנו על הסביבה הטבעית שלנו ומוודא שיהיה לנו לאן לחזור.
כמו כן, פנסיונים לכלבים או חתולים הם לא זולים, בייחוד כשנוסעים לתקופה ממושכת. וכשזה מגיע לכך, לאיש מאיתנו אין לב להשאיר אותו עם מישהו שרק יוציא אותו פעם-פעמיים ביום, או להשאיר את החתול לבד כשרק באים לשים לו מים ומזון פעם ביום.נתקלתי במספר זוגות ויחידים
שמנוסים בנתינת שירותי סאבלט עם בעלי חיים, חלקם אף בעלי רקע באילוף וחינוך. שמעתי על מספר מקרים בהם אפילו לקחו את הכלבים לטיולים ממושכים, לחוף הים, לטבע ואפילו לקמפינג במהלך התקופה כמו בן משפחה אהוב. בכל מקרה איך שלא נסובב את זה, זה אידיאלי לבעל החיים, וגם לא רע בכלל לנו. יש לנו מישהו קבוע שמבלה זמן איכות עם בן המשפחה ההולך על ארבע שלנו, שומר על הבית שלנו וכמובן דואג לעדכן ולשלוח תמונות!!

למה צריך לשים לב?

מה שכן צריך לקחת בחשבון זה, בידי מי אנו מפקידים את החיית המחמד שלנו, את הבית שלנו ובעיקרון אפשר לומר- את החיים שלנו עד שנשוב. רצוי לבחור מישהו שהומלץ ע"י מכר, אנחנו בחיש חי יכולים לקשר אתכם למספר בייביסיטרים פוטנציאליים. בכל מקרה חשוב שלא להשאיר את התפקיד הקריטי הזה למישהו שלא הומלץ.
לסיכום, זה יכול להיות פתרון נהדר לבעל החיים, בייחוד אם יש לכם כלב פעלתן .

לאחר שבחרתם בפתרון המתאים לכלב שלכם קראו את המאמר המסכם מה צריך לעשות לפני שיוצאים לחופשה

לפוסט הזה יש 6 תגובות

 1. יוסי מועלם

  תודה ליאורה על הכתבה.
  חידשת לי ואני באמת חושב לנסות אופציה כזו לכלב כשאצא לחופשה.
  אצור קשר איתכם לבירור פרטים.
  יוסי

   1. אנה

    מעונינת באנשים לסאבלט תמורת טיפול ב 2 כלבות קטנטנות שועליות, בנות 8 ו 6 ברמת גן, ליד שיכון ותיקים

   2. אנה

    מעונינת באנשים לסאבלט תמורת טיפול ב 2 כלבות קטנטנות שועליות, בנות 8 ו 6 ברמת גן, ליד שיכון ותיקים

    1. היי אנה
     העברתי את פרטייך הלאה.
     חבל שלא צרפת טלפון.

     ממתינה להזמנתך
     ליאורה | עוזרת להורים לגדל כלב
     בריא מאושר ומאריך שנים
     מנהלת שרות לקוחות חיש חי
     להזמנות: 1-700-70-88-88

 2. אתי אברהם

  המלצה על בייביסיטר לכלבה קטנה שקטה וחכמה
  אנו גרים בבאר יעקב

  תודה מראש אתי אברהם

כתיבת תגובה