איך בוחרים נכון צלחת לאוכל לכלב?

שלום לכם אוהבי כלבים,

כאן ליאורה מומחית חיש חי עם פוסט בנושא בחירה נכונה של צלחת אוכל לכלב שלכם
ראש השנה בפתח והחלטתי לרכוש למשפחתי סט חדש של צלחות. קראתי, בדקתי חקרתי ולבסוף הזמנתי וקבלתי. ואז תלו בי חתוליי מבטים: "ומה איתנו ? לא מחדשים לנו? הבריאות שלנו לא חשובה? אנחנו לא חלק מהמשפחה?".. וחשבתי כמה זה נכון ולכן כתבתי את הפוסט הזה כדי שגם אתם תוכלו לבחור נכון צלחת לכלב שלכם. מקווה שתעזרו במידע ותתחדשו.

הידעתם שצלחות האוכל של הכלב שלכם יכולה להשפיע על בריאותו
ולא רק המזון ששמים בתוכו?

צלחת פלסטיק לחתולכלבים יכולים לפתח אלרגיות בעור ובעיות אחרות מצלחות המזון. למשל, צלחת מפלסטיק יכולה לגרום לאלרגיות ואקנה בקרב כלבים. התגובה הזו נגרמת כאשר לא מקפידים לנקות את הצלחות באופן יסודי ואז נוצרת בקטריה שמתמקמת בבסיס הצלחת ויוצרת את התגובה האלרגית של העור בעיקר באיזור הפנים.
אם עור הכלב נראה לך מגורה או מתכסה בכתמים שחורים נסה לנקות את האיזור בפנים פעמיים ביום בעזרת מגבונים המכילים את החומרbenzoyle peroxide ניתן להתייעץ עם הרוקח בפארמים .

אם המצב של הכלב לא משתפר ואף מחמיר יש להתייעץ עם הוטרינר.

כלבים בעיקר מהגדלים הקטנים ידועים בהיותם מפונקים, ולעתים קרובות אניני טעם. יש המתעקשים לאכול במקום מסויים, יש המתעקשים לאכול
מצלחת מסויימת או לא לאכול מאף צלחת. זה לא אומר, שאנחנו צריכים להיכנע להם, ולתת להם לאכול ישירות מקופסת השימורים!. האכלה מתוך קופסת השימורים לא רצוייה, מפני שלא תמיד נרצה לתת את כל הכמות וברגע שנתנו לכלב אי אפשר לעצור אותו, בנוסף, זה מסוכן להם , הם עלולים להיחתך וזה גם לא רצוי להיות במגע עם המתכת וגם כי זה לא חינוכי עבורם, ואנחנו רוצים להימנע מיצירת הרגל שיהיה בעוכרינו בעתיד, כי כמו שאתם יודעים ואני מזכירה בלי הרף כלבים הן חיות של הרגלים.

לכלב צריך שיהיה סט הכלים שלו צלחת לאוכל ולשתיה או מתקני האכלה ושתיה שהמשותף לכל בחירה שתעשו צריך להיות שהם ניתנים לניקוי בקלות.

סטנד צלחות לאוכל ולמים לחתולאם יש לכם כלב אחד תוכלו לבחור לרכוש סטנד נירוסטה המכיל 2 צלחות אחד לאוכל ואחד למים. מתקנים אלו מסייעים לך לשמור על אזור ההאכלה נקי ומסודר והם קלים לניקוי כי אתם יכולים לשלוף את הצלחות בקלות יחסית לצורך ניקיון.

אם יש לכם מספר כלבים בבית שהם בדרך כלל טריטוריאליסטיםצלחת נירוסטה לחתול עדיף שתהיה להם צלחת אוכל ושתיה בנפרד משלהם,
כך תוכלו להאכיל את הכלבים כל אחד באיזור משלו בבית. זה גם מתאים לבתים בו לכל כלב יש לתת סוג אוכל אחר. בכל מקרה, כאשר אתם מחפשים צלחת לאוכל ושתיה חפשו צלחות שניתן לרחוץ במדיח ושאינן שבירות.

מתקן לאוכל לחתולאם אתם נעדרים מהבית למשך שעות ארוכות או שיש לכם כמה כלבים מומלץ לבחון רכישה של מתקני האכלה לכלבים שיכולים להכיל מזון לכלב שלכם למספר ימים. בדרך זו אתם יכולים להיות בטוחים שהכלבים שלכם מטופלים אפילו אם אתם עסוקים…(ובינינו מי לא עסוק בתקופה הזו….)

סוג אחד של מתקני האכלה ממלא את עצמו מהרזרבות , כאשר הכלב שלך מתקן אוטומטי לאוכל לחתולמרוקן את המזון מצלחת המזון, המתקן ממלא בעצמו . המתקן יכול לשמש להאכלה של כלב אחד למשך מספר ימים או למספר כלבים

אולם, יש לקחת בחשבון שלמתקני ההאכלה הללו ישנם גם חסרונות.
בבית עם מספר כלבים לעתים יש כלב דומיננטי יותר שיכול להיות אגרסיבי כלפי שאר כלבי הבית ולא לאפשר להם לאכול מספיק, ולנו יהיה קשה לפקח  ולדעת אם  אחד הכלבים לא אוכל מספיק. כמו כן, יקשה עלינו לדעת כשכלב לא אוכל מספיק,  שזה סימן בשבילנו שיש לכלב איזו בעיה רפואית ו/או מחלה ואנחנו לא נדע  וזה בעיניי חסרון רציני.
כמו כן, כלבים שהם בררניים, יכולים לסרב לאכול אוכל, שהיה מאוחסן במתקן יותר מכמה שעות וזה יכול לגרום לנו לזרוק מזון יותר.

מתקן אוטומטי לאוכל לחתולהסוג השני של מתקני האכלה לכלבים הם המתקנים האוטומטיים לכלבים.
מתקנים אלו מכילים
מספר רכיבים. למתקן יש תאים עם כיסוי שנפתחים כל אחד בזמנו.
המתקן מופעל בעזרת סוללות שמפעילות מנוע , שמאפשר תזמון של פתיחת התאים וגילוי המזון שבתוכם לפי תזמון שנקבע מראש.
ניתן לתזמן פתיחת התאים ולשים לסירוגין מזון יבש, מזון בשימורים ואפילו מים למעלה.

לסיום, מצאתי לנכון להמליץ על כלי לאוכל לכלב, שאינו בדיוק צלחת לאוכל אבל משמש כמתקן האכלה לכלב . כלי שהופך את ההאכלה
למשחק מאתגר לכלב שלכם. מדובר על צלחת אקטיבית לכלב.
הצלחת עשוייה מפלסטיק קשיח, שיש בה בליטות מעוגלות. הצלחת מנצלת את התכונה של צלחת אקטיבית לכלבהכלבים לאכול בלי ללעוס ומחייבת את הכלב לאכול לאט וללעוס ולהתאמץ כדי לאכול את מנת המזון. הצלחת הזו דורשת מהם להתאמץ וללכוד את גרגירי המזון מבין בליטות הפלסטיק.
המתקן יכול לשמש לאוכל יבש או שימורים וניתן לנקות אותו במדיח.
יתרונות המוצר הינם שהכלב אוכל לאט וזה בריא לו יותר וגם עוזר בשמירה על משקלו וכמו כן הכלב  מאותגר מנטלית בזמן האוכל וכבר דברנו בעבר שחשוב לאתגר כלב בשביל הבריאות הגופנית שלו. כמו כן, זה מסייע לכלב לאכול לאט יותר ומונע בעיות של גזים וקיבה רגיזה ..

ועל מנת לשמור על בריאות הכלב יש לנקות את צלחות האוכל והמים מידי יום. אם ניתן להכניס את צלחת האוכל למדיח הניקיון הוא פשוט וקל. אסור להשאיר מזון בצלחת לאורך תקופת זמן ארוכה, מכיוון שמזון יבש יכול להתיישן ולאבד מהטריות והארומה שלו ולמשוך מעופפים שיטילו ביצים בתוכו ומזון רך בשימורים יכול כמובן , להתקלקל, בעיקר במזג האוויר החם שלנו. גם את צלחת המים יש לרחוץ מידי יום ולמלא אותה במים חדשים.

אז זה הכל לבינתיים,מקווה המידע היה לכם לעזר ונאחל לכם שנה טובה וחגים שמחים.

יש לכם שאלות? המלצות ?
כתבו כאן למטה ואשמח שתשתפו את המידע עם חברים

לפוסט הזה יש 2 תגובות

 1. דפנה

  תודה ליאורה על המאמר המפורט.
  כרגיל תענוג לקרא.
  מאחלת לך ולכל צוות חיש חי שנה טובה.
  שתמשיכו להיות מקסימים ונותני שרות מעולים.
  וברור שאנצל את המבצע לרכוש צלחות חדשות.
  אצלצל מחר למוקד.
  נשתמע ושנה טובה
  דפנה

  1. היי דפנה,
   כרגיל כיף לקבל משוב ובעיקר חיובי שזה כזה:-)
   נשמח לקבל את הזמנתך
   ותודה על ההפניות של חברייך.
   תענוג לתת לכם שירות

   ממתינה להזמנתכם במוקד ההזמנות 1-700-70-88-88

   ליאורה | עוזרת להורים לגדל כלב בריא מאושר ומאריך שנים
   מנהלת שרות משלוחים ללקוחות חיש חי מזון וציוד לכלבים וחתולים

כתיבת תגובה