7 דרכים טבעיות לעזור לכלב עם דלקת פרקים

 

שלום לכם אוהבי הכלבים,
בהמשך למאמר הקודם שעסק בשאלה מה אנחנו יכולים לעשות בבית למען כלב שסובל מבעיות פרקים החלטתי גם להרחיב בנושא של תוספי תזונה שיכולים לסייע לכלב ולהקל על הכאבים שלו.

1. גלוקוזומין כונדריטין ו MSM 

3 הרכיבים ידועים מזה זמן רב יחסית כמסייעים לבעיות מפרקים של כלבים והינם האפשרות הראשונה המוצעת לאוהבי כלבים המתייעצים בקו הייעוץ של לקוחות חיש חי. תוסף תזונה לכלב
3 המרכיבים גלוקוזומין, כונדריטין ו-MSM הוכיחו הפחתה בדלקת בכלבים עם דלקת פרקים.
ניתן להשיג בתוסף בכדורים גליקופלקס ולעיתים גם בנוזל. הכדורים הוכחו כיעילים יותר והנוזל כקל יותר לשימוש.
ואכן תוך מספר שבועות ניתן לראות שהכלב מתרומם ביתר קלות ופחות צולע ועוד.

2. שמן דגים שמן סלמון

שמן דגים מכיל חומצות שומן EPA ו- DHA  אשר חיוניים לחידוש התאים. הם מסמנים לתאים להפחית את הדלקת וכך מפחיתים את הכאב של המפרקים ואת הנפיחות.
את שמן הדגים ניתן להשיג במשחה כמו  ביאפר שמן סלמון לכלב או בנוזל האיכותי ביותר הוא שמן סלמון  המכיל ריכוז גבוה במיוחד של חומצות השומן.

 

3. ג'ינג'ר לכלב

ג'ינג'ר יכול לעצור את מערכת העצבים מלייצר לויקוטריאן ( leukotriene ) שגורמים לדלקת.
הג'ינג'ר יכול לסייע לשיפור הסירקולציה בדם וכך להפחית את הכאבים.
 איך נותנים ג'ינג'ר לכלב? דבר ראשון מוסיפים מעט גי'נג'ר טבעי בתוך האוכל של הכלב. השימוש בג'ינג'ר יכול לגרום לירידה בלחץ הדם של הכלב וברמות הסוכר לכן מומלץ להתייעץ עם וטרינר אם הכלב שלך סובל מבעיות רפואיות נלוות.

4.צמח היוקה לכלב

במחקרים לגבי השפעת צמח היוקה בכאבי פרקים בבני אדם צמח היוקה לטיפול בכלב
נצפתה הקלה באב ובדלקת הפרקים ויש הטוענים כי השפעתו
טובה גם על כלבים הסובלים מדלקת פרקים. איך נותנים לכלב?
את צמח היוקה ניתן להשיג באבקה ולהוסיף למזון יום כן יום
לא בגלל שזה עלול לגרום לגירוי בקיבה ועלול לגרום להקאה.

5. ליקריץ – שוש לכלב

שוש -ליקריץ שייך למשפחת האפונה ולשורש תכונות רפואיות והוא מעולה לטיפול בדלקת פרקים. מחקרים הוכיחו כי הוא אנטי-דלקתי הפועל במהירות ויעיל. כמו כן, יש בו מרכיב המגביר את היעילות של צמחי מרפא אחרים ודומה לסטרואידים, אך ללא ההשפעות השליליות על מערכת החיסון.
איך נותנים לכלב? ליקריץ מוגש לרוב לכלבים כתמצית תה.

6. אלפלפה לכלב

אלפלפה יכולה לעזור לדלקת פרקים ובטוחה לשימוש יומיומי. אלפלפה לכלביש להשתמש באלפלפה שטרם הצמיחה פרחים ולהמנע מלתת את הגרעינים כי השפעתם לא טובה. ניתן להוסיף מעט למזון הכלב בעיקר לשימורים.

7. פלפל קאיין פלפלת לכלב

הרכיב הראשי בפלפל החריף יכול לסייע בעצירת הכאב והגברת זרימת הדם שמקלה על הכאב ומפחיתה את הדלקת.  איך לתת לכלב ? זה אכן בעיה אפשר לשים קצת אבקת פלפל קאיין באוכל של הכלב אבל ממש מעט כי זה די דומיננטי

ישנם עוד על מיני פתרונות טבעיים כמו צמח החרצית ועוד, אבל איך נפטרים מכתמים של כלביםהסתפקתי באלו שבשימוש מזה זמן והוכיחו את יעילותם. אני בטוחה ששילוב של יותר מתוסף אחד ייתן תוצאות טובות ויעזור לך בתהליך להקל על כאבי הפרקים של הכלב שלך .

ואם יש לכם הצעות, שאלות, תובנות שתוכלו לתרום לחברים מניסיונכם, נשמח שתשתפו.

 

כתיבת תגובה