איך נעזור לכלב עם בעיות פרקים? בבית ובסביבה

 

שלום לכם אוהבי הכלבים,

כאן ליאורה מחיש חי עם פוסט בנושא כלב זקן עם בעיות פרקים .
כחלק מההתקדמות בתחום התזונה של כלבים אנו מצליחים להאריך את תוחלת החיים של הכלבים שלנו בעזרת תזונה נכונה ומתאימה אבל עם הארכת החיים צצות גם תופעות המאפיינות את המין האנושי

בעיות פרקים ומפרקים בכלבים מבוגרים.

האם הכלב שלך "מוריד מהלך" ככל שהוא מתבגר? האם לוקח לו יותר זמן להתרומם מהרצפה? לקום מהמיטה בבוקר? הא שמתם לב שקשה לו לעלות ולרדת במדרגות ובאמצע הטיול היומי הוא נעצר ומבקש לנוח?
סביר להניח שהכלב שלכם סובל מכאבי פרקים ומפרקים.
המלצתי היא לגשת לוטרינר כדי לבדוק מה מצב הכלב כדי להיות מודעים מה מצבו ולדעת איך לסייע לו ולהקל עליו בעזרת תזונה מתאימה ופתרונות ביתיים פשוטים.

אני לא רופאה וטרינרית אבל גם בחיי הפרטיים אני לא רצה על כל דבר לרופאת המשפחה המדהימה שלי וממלא את עצמי בכדורים ותרופות וכך גם לגבי חיות המחמד שלי!
אני בדעה שכאוהבי כלבים ביכולתנו לנקוט בכל מיני אמצעים להקל על חיי הכלב שסובל מבעיות מפרקים ולסייע לו לחיות חיים טובים יותר מבלי להעמיס עצמו בכדורים תרופות וסטרואידים.

מה כל אחד יכול לעשות בבית כדי להקל על כלב עם דלקת פרקים?

1. שמירה על משקל תקין

עם הגיל ישנה נטייה של כלבים להשמין ועודף משקל בכלבים יוצר לחץ על המפרקים והפרקים שגם ככה כואבים. יש לעשות ככל יכולתנו בעזרת תזונה מותאמת ותרגול ספורטיבי לגרום לכלב לרדת במשקל ולהגיע למשקל תקין. 

הצטרפו לתכנית תאוצ"ה  ותעזרו לכלב שלכם לרדת במשקל בצורה נכונה ובריאה
איך לעזור לכלב/לחתול לרדת במשקל בקלות ובאופן מסודר?

2. שמירה על כושר גופני

בהמשך לסעיף הקודם, כלב מתבגר חייב להישאר פעיל גופנית כדי למנוע נוקשות של הפרקים אמנם לרוץ זה פעולה שתכאיב לו אבל הליכות קצרות כמה פעמים ביום עדיפות על הליכה ארוכה אחת או שתיים ביום. 

3. להיזהר מסביבה מחליקה

עדיף להימנע מרצפה מחליקה בבית למשל שיש או גרניט פורצלן 
עדיף לשים שטיח שימנע החלקה וכאבים נוספים ומיותרים במפרקים.
להיזהר כשיוצאים בגשם לטיול עם הכלב, ולהימנע ממקומות שהכלב
עלול להחליק בהם וכדי לעצור את עצמו להפעיל לחץ ולסבול מעודף כאבים בפרקים.

4. עלייה למיטה או לרכב

כלבים שכואבים להם הפרקים מתקשים לעלות לרכב בעיקר אם זה רכב גבוה או שטח 4X4 ואם אנחנו צריכים שייכנסו לרכב קפיצה לרכב או למיטה גורמת לכאבים רבים עדיף ליצור להם רמפה או מדרגות לטיפוס למקומות שפעם קפצו אליהם בקלות.

5. להרים את צלחת המזון והמים מהרצפה

לרוב הכלבים העלאה של צלחת המזון והמים מהרצפה למקום גבוה יותר תסייע בהקלה על הגב והצוואר שנגרמת בשל כיפוף בזמן השתייה והאוכל.

6. הקפדה על קיצוץ ציפורניים

 יש להקפיד לקצץ ציפורניים מידי שבוע באופן קבוע כדי למנוע
החלקה והליכה לא יציבה ומכאיבה לכלב. צמיחה לא מבוקרת
גורמת להתקשות הציפורניים ולהליכה לא מאוזנת הגורמת
לשינויי שלד וכאבי פרקים באצבעות הרגליים. 

7. לרכוש מיטה עם בסיס תומך

כשיש לכלב כאבים במפרקים הוא צריך מקום נוח שיוכל לרבוץ בו. שינה על הרצפה מכאיבה ויוצרת לחץ על הפרקים. מומלץ להשקיע במיטה אורטופדית לכלב שניתן לרכוש בחיש חי ובחנות המחמד, כדי להקל על הכלב כשהפרקים נוקשים בבוקר. 

8. עיסוי לכלב

שימוש בטכניקות של עיסוי לכלבים יכול לשפר את זרימת הדם , לשחרר נוקשות של השרירים ולהרגיע כאבי פרקים ולחץ. יש המשלבים יחד עם זה גם אקופונקטורה שמסייעת להפחתת הכאב ונלחמת בדלקת. ניתן למצוא בארץ מספר מומחים באקופונטורה לכלבים שיכולים להוות טיפול משלים.

מקווה שעזרתי, במאמר הבא אתמקד בפתרונות טבעיים להקלה על כאב ודלקת פרקים ואם יש לכם להוסיף מהניסיון שלכם, תובנות שאלות הערות או הארות כתבו לי למטה

כתיבת תגובה