סיפורו של כלב עם פרעושים

שמי טופי ואני כלבה מעורבת חמודה ואני חיה במשפחה אי שם במרכז הארץ ליד הים.
החיים שלי עוברים בהנאות, יש לי בית אוהב, מיטה משלי, צלחת אוכל ושתיה משלי.
אני מקבלת פינוקים מידי יום על התנהגות טובה, יש לי מלאי משחקים כדי שלא ישעמם לי ולוקחים אותי לטיול מידי יום לפגוש חברים בגינת הכלבים בשכונה.

בגינת הכלבים יש את הקבועים אלה שבאים כל יום ואני נהנת לשחק איתם ויש את "המזדמנים" כמו שאנחנו בשכונה קוראים להם, אלה שנקלעו במקרה והצטרפו למשחק שלנו.
אנחנו תמיד שמחים לפגוש את "המזדמנים" כי הם תמיד מספרים לנו סיפורים על מקומות רחוקים מהשכונה שלא היינו שם ונורא כיף לנו לשמוע. 

בשבוע שעבר, ביקר אותנו "מזדמן" נחמד שנתן לי תשומת לב מיוחדת וסיפר שנסע לסופש בכנרת.
"כנרת" זוהי ימה מוקפת המון צמחיה, כך הסביר, וסיפר איזה כיף היה לו לקפץ בין השיחים ולקפוץ למים להתרענן…אחחח איך קינאנו בו על החויות והוא גירד את אוזניו ואמר אכן חויות נהדרות היה לי.

באותו היום חזרתי הביתה וכבר בדרך הרגשתי שונה כאילו הייתי יחד איתו שם בכנרת שלו מקפצת בין ים ליבשה ומתגרדת ממש כמוהו.

עבר יום עוד יום ועדיין אני מתגרדת ממש כמוהו מה זה צריך להיות? למה אני מתגרדת כל הזמן? מה הולך עלי? מה מציק לי ככה?  הגירוד הפך להיות יותר ויותר מציק וגרם לתשומת לב של המשפחה שלי. 

התחילו דיבורים על לבדוק את האוזניים, הבטן, הרגליים ומכאן לכאן מצאתי את עצמי נבדקת מאלף עד תו ונשמעו גם צעקות גוואלט (זה מיידיש אוי ואבוי כדי שלא אבין מדברים בשפה זרה) מסתבר שהמזדמן הביא איתו מהכנרת לא רק חויות אלא גם חיות אמנם קטנות קטנות אבל מה זה מציקות.

כלב מתגרדההורים נחרדו לגלות שיש עליי פרעושים כי מה לנסיכה כמוני עם טפילים הלא אצלנו אפשר לאכול מהרצפה זה מה שאבי אומר כל הזמן כשהוא טוען אימי מנקה כל הזמן …(והוא צודק כמובן) הם מיהרו לשוחח עם חנות החיות שלנו כי הם הרי מומחים בכל מה שקשור בגידול נסיכות כמוני, והם הרגיעו אותם שפרעושים זו לא מחלה וזה רק מטרד ולא נעים לנסיכה והמליצו לרחוץ אותי היטב היטב ולמחרת לשים לי אמפולה בעורף.

מכיוון שמזג האויר היה אביבי, הוריי מיהרו למלא את ההוראות ורחצו אותי בחצר עם צינור מים ושמפו נגד פרעושים ששלחו להם מהחנות. השמפו הריח טוב ואפילו לא שרף בעיניים כי הרי זה שמפו מיוחד לנסיכות עם חומר נגד פרעושים, לאחר שייבשו אותי היטב נתנו לי צ'ופר לשכב בשמש במרפסת ולהתייבש

באותו הזמן בעודי סופגת שמש ומתפנקת, ניקו וקרצפו את הבית לכבודי כי מסתבר שהפרעושים הטילו ביצים בבית ואם רוצים לשבור את "מעגל החיים שלהם" צריך לחסל את הביצים כדי שלא פרעושים חדשים אז הם שאבו היטב היטב את כל המקומות שאני רובצת עליהם, שטפו את הרצפה היטב עם מים ואקונומיקה… מזל שהיתי בחוץ כי הריח נורא לא מתחשב בנסיכות.
בסוף היום שכבו עייפים כי בכל זאת כל היום היו עסוקים בלנקות את הארמון לנסיכה….
בלילה ישנתי על שמיכה ישנה כי המיטה שלי היתה בכביסה אבל קבלתי הבטחה שמחר אקבל אותה בחזרה וקיבלתי פיצוי חטיף בשרי אז הסכמתי להמתין בסבלנות.

למחרת בבוקר שוב בדקו אותי מלמטה עד למעלה ובחזרה ואז הסתכלו על סרטון מיו טיוב ששלחו להם מחנות החיות "איך שמים אמפולה" ופתחו צנצנת קטנה מפלסטיק עשו לי שביל בשיער בעורף וטפטפו עליי נוזל קריר וסמיך, אני לא התרגשתי חשבתי הם שמים עליי בושם לפני יציאה לגינה , אבל הריח ממש לא היה משהו וכשניסיתי להתחכך ברגליים שלהם להוריד את הריח הם דחפו אותי בעדינות ולא נתנו לי והסבירו לי שזה לא טוב לגעת במקום בשעות הראשונות עד שהחומר נספג בעור . 
כעבור שעה הם לקחו אותי לטיול קצר ברחוב כדי שאתפנה כמובן, והחזירו אותי מיד הביתה כי הנסיכה צריכה לנוח בבית היום . כך גם היה בצהריים ובערב ואני רק התגעגעתי לחברים.
עבר עוד יום ואז שמו לי קולר חדש אבל כזה שמריח שונה , כשניסיתי להתגרד ולהוריד אותו הם הסבירו לי וזה לזה שהקולר ירחיק ממני פרעושים שלא אקבל "ממזדמנים" חדשים בגינת הכלבים ואני… רק חיכיתי להגיע כבר לגינת הכלבים לספר את כל החויות שעברתי בזכות המזדמן שהיה בכנרת….

 

כתיבת תגובה