איך זכיתי בכינוי "משוגעת חתולים"

לא תכננתי למצוא את עצמי מטפלת ב-20 חתולים ויותר וזה גם לא התרחש ביום אחד. לא, לא משעמם לי בחיים ואני עבדתי במשרה מלאה והיו לי תחביבים ותחומי עניין רבים לפני שהגיעו החתולים.

ההתחלה היתה צנועה אימצתי 2 גורי חתולים חמודים שראיתי בחצר הבניין, מיקי ומיני קראתי להם, כי הם היו שחורים עם כתמים לבנים הם גדלו בכיף ושימחו את הערבים שלי במשחק,בשמחת החיים ובשובבות שלהם.

ואז יום אחד הגיע לחצר חתול פצוע ברגל הוא חשש להתקרב אבל בעזרת מעדנים וכנראה בגלל שהיה מורעב התקדם בחשש ואכל מהמעדן.

בהדרגה משכתי אותו לפינה מוסתרת בחצר ששם יוכל לנוח עד שיתאושש, לאחר מספר ימים נתן לי כבר לטפל בו והחל להצטרף דרך החלון למשחקים של מיקי ומיני. מיקי ומיני מצידם היו חשדניים למבקר החדש אבל כנראה בגלל אופיים השמח קבלו אותו בשמחה למעגל החיים שלהם.

עברו מספר חודשים והגיע הסתו והנה פונה אלי השכן עם קופסאת קרטון של נעליים ובתוכם 3 גורים קטנים הוא מצא אותם זרוקים ליד מיכל הזבל והוא ידע שאני מטפלת בחתולים אז הביא אום אליי לטיפול , אמנם כבר היו לי 3 חתולים אך לא יכולתי להתעלם מהם ומצאתי את עצמי מניקה 3 גורים במשך 4 שבועות עד שהתחזקו והחלו לאכול אוכל יבש ומעדנים ואז כבר נקשרתי אליהם והם אלינו והמשפחה הפכה להיות עם 6 חתולים.

למזלי אני גרה קומת קרקע כך שהחתולים גם יכלו לצאת לחצר ולהנות ממשחק בחצר הבניין.
יום אחד צצה בחצר הבית חתולה פרסית יפיפיה אפורה שחרחרה מתלטפת ופשוט טופפה לבית בגאון של אחת שהיא יודעת שהיא נסיכה ופוף הפכנו לשביעיה….

הטיפול ב-7 חתולים אינו פשוט, כל חתול זקוק לצלחת משלו, כמות אוכל המתאימה לו, ארגזי חול בכמות המתאימה ל-7 חתולים לפי הכלל של מספר החתולים+1…

ופתאום אני מוצאת את עצמי עם 5 ארגזי חול בבית ולכל ארגז צריך גם את החול המתאים ומסתבר שלא כל החתולים אוהבים את אותו הסוג של החול, יש כאלה שלא אהבו את הקריסטל כי כאב להם ברגליים, יש כאלה שהעדיפו חול מתגבש וחשבו שזה חלק מארגז חול המשחקים בגינה ופיזרו כל הזמן חול בבית בקיצור מצאתי עצמי עם מספר סוגי חול לפי האהבות והעדפות שלהם,

ברור שגם באוכל לא הקלו עליי. מצאתי את עצמי קונה סוגי אוכל שונים לפי הצרכים שלהם גורים,בוגרים,מסורסים,שמנים,בקיצור, ממש מזנון פתחתי.

התחלתי מנהלת יומן מעקב, אוכל, טיפולים וטרינריים נגד תולעים ועוד, זה לא פשוט לנהל בית עם 7 חתולים!!
באביב שנה אחר כך כבר "זרקו לי" בחצר גורים שטופלו בבית ,כמובן, אבל הוצאו לגידול בחצר כי יש גבול כמה חתולים יכולים להכנס בדירת 2 חדרים במרכז תל אביב….
ומאז שגדלו השלישיה גרו בשמחה בחצר הבניין ופתאום ביום קיץ חם צצה לה חתולה לבנה עדינה שנראה שנזרקה מאיזה בית ומצאה את דרכה לחצר שלנו ושם נשארה וכמו שאומרים השמועה כנראה פרחה בעיר כי כל יום צצו עוד חתולים ואני נשבעתי שהביתה לא מכניסה אבל החצר ציבורית ואיך אוכל לגרש.

השכנים אמנם כועסים כי 20 חתולים זה כבר גדוד!! ומוגזם !! ולמרות שאני משתדלת להאכיל במקם מוסתר ולא בולט ומקפידה לנקות אחריהם עדיין זה מטרד לשכנים. לא כולם מחונכים, לא כולם עושים בארגז החול, לא כולם מכבדים את שעות מנוחת הצהריים ומרעישים במשחקים ויללות, וחלקם הופכים אדניות של השכנים ואני מיד אוספת אחריהם ואפילו יש כאלה המנסים לקבל אהבה משכנים שלא אוהבים חתולים (כן כן יש גם כאלה מסתבר….)

והנה גיליתי שיש לי שכנים שבכוונה הופכים את צלחות המים של החתולים, איפה החמלה? באמצע הקייץ הישראלי? זה בסך הכל מים בצלחת אבל אני לא פראיירית תליתי שלט גדול בחדר המדרגות שהתקנתי מצלמות בחצר כדי שיידעו ולא יפגעו בחתולים וכך זכיתי באופן רשמי לכינוי "משוגעת החתולים"…

ואני בסך הכל רציתי לגדל 2 חתולים מיקי ומיני…..

כתיבת תגובה