כלב בררן ומסרב לאכול

האתגר הבא שלנו עוסק בשאלה שנשאלתי על ידי רבים מכם: מה עושים אם הכלב מסרב לאכול? 

כעיקרון, לכלבים אין להם בעיה לאכול כל דבר, לרוב, הם מאוד זללנים ואוהבים לאכול ואוכלים.
אבל, יש מקרים, כמו למשל כשאנחנו מנסים להכניס אותם בתכנית תאוצ"ה לירידה במשקל שאני מלווה, למזון דל קלוריות, שהוא פחות טעים מהמזון שהם רגילים, אז, אנחנו מתמודדים עם "מבחן הרצונות"-מבחן הרצון שלנו מול הרצונות שלו.

כלב יכול לא לאכול כל היום לא יקרה לו כלום!
מה אנחנו עושים אם הכלב כשמעבירים אותו למזון שהוא לא המזון שהוא רגיל אליו, שבדרך כלל, הוא קצת יותר בריא ולעיתים פחות טעים והוא מסרב לאכול והוא לא אוכל כל היום?
מה אנחנו צריכים לעשות?
למעשה התשובה היא חד משמעית,  לדבוק במטרה, ולנהוג לפי כללי ההאכלה.

הנה כמה טכניקות שאפשר להשתמש בהן כדי לסייע בטיפול בכלב שהוא אכלן בררן:

שגרה
דבר ראשון, חשוב לוודא שמאכילים אותו באותו הזמן בכל יום, עקביות היא מאוד קריטית, כלבים בררנים צריכים להיכנס לתוך מסגרת שהיא קבועה.


זמן האכלה
אם נותנים לכלב מזון שהוא איכותי ברמה גבוהה וטרי אם הוא לא אוכל תוך רבע שעה לקחת את הצלחת, לא משאירים את הצלחת באופן חופשי. כבר דיברתי על זה בעבר ברגע שעבר הזמן שמוקצב לאכילה, צריך לקחת את הצלחת ולא לתת לכלב יותר לאכול.
כאשר זמן ההאכלה מגיע שוב, צריך שוב לתת לכלב מזון טרי ולהקפיד על מים טריים.

פרטיות
חשוב מאוד לוודא שהכלב יכול לאכול באזור שקט, בדרך כלל, אחרי שאנחנו נעשה את זה כמה פעמים הכלב ילמד לאכול ברגע שנשים לו את המזון, כי הוא מבין שאחר כך כבר לא יהיה לו מה לאכול.
שנית, כשאנחנו נותנים לכלב לאכול אנחנו צריכים להימנע מלהסתובב סביבו, אנחנו צריכים לתת לו את האוכל ולהמשיך בעיסוקים שלנו, זה לא רק נותן את הפרטיות שנחוצה לכלב כדי לאכול, אלא זה גם מראה לכלב שלך שאינך מודאג מהעניין.
אם אנחנו מנסים לראות ולוודא שהוא אוכל, אנחנו, לא במודע, מראים לו שאנחנו נותנים תשומת לב ודואגים לנושא המזון ודואגים שהוא לא אוכל, זה סתם מיותר וזה סתם לא משיג את המטרה.
יש כלבים שסובלים מביישנות בנושא של אוכל. הם אוהבים לאכול בפרטיות ואם זה המקרה וזה הכלב שלכם, אז הכלב צריך להרגיש שהוא במקום בטוח שהוא יכול לאכול ושיש לו את השקט שלו.
התופעה הזאת של ביישנות ורצון לאכול בפרטיות זו תופעה שהיא מאפיינת כלבים שהגיעו מעמותות ומהסגר וצריך לשים לב לזה.


שקט
אזור ההאכלה של הכלב צריך להיות חופשי מהסחות דעת, לא מסדרון שאנשים הולכים פנימה והחוצה, לא אמצע הסלון שרואים טלוויזיה ואנשים עוברים.
המטרה היא ליצור אזור שבו הכלב שלך יכול לאכול בשקט ולהרגיש בטוח.
לפעמים, מגלים שזה למעשה מה שצריך לעשות כדי לגרום לכלב להתחיל לאכול ללא בעיות.

אוכל לכלבבעלי חיות מחמד רבים נכנעים ומתחילים לשנות את סוג המזון, כדי שהכלב אולי יאכל יותר וייהנה יותר, ובזה טמונה למעשה הטעות הגדולה. זה מאפשר לכלב לשנות את דעתו, ללא הרף, לגבי סוג המזון שהוא אוהב.

שגרה ועקביות משחקים תפקיד גדול מאוד בתכנית לירידה במשקל, אלו הדברים שיעזרו לכם להתגבר על האתגרים כשהכלב שלכם אכלן בררן.
תזכרו תמיד כי לעזור לכלב להפסיק להיות בררן באוכל, זה חשוב מאוד לבריאות שלו. ובסופו של דבר, המטרה של כולנו זה שהכלב יהיה בריא, ויאכל באופן סדיר ותקין ויחיה במשקל תקין עם המזון שהותאם לו בהתאם לצרכים התזונתיים שלו.

מקוה שעזרתי

כתיבת תגובה