המדריך לצרכן – איך לבחור חנות מזון וציוד לכלב ולחתול?

המדריך לצרכן – איך לבחור ספק מזון וציוד לחיית המחמד שלך?

שלום, כאן ליאורה מחיש חי

תודה על כך שפנית אלינו אני אסירת תודה על שניתנה לי האפשרות לספק לך מזון וציוד לכלבים וחתולים.

אני מנהלת את מוקד ההזמנות של חיש חי מזון וציוד לכלבים וחתולים והבעלים של חיש חי פתרונות ושרות לכלבים וחתולים. אני עוסקת בתחום אספקת מזון וציוד לחיית המחמד למעלה מ-20 שנים ובזמן הזה למדתי שנושא בחירת ספק נכון של מזון וציוד לחיית המחמד הוא דבר מאוד מבלבל.

למעשה, לאנשים יש כל כך הרבה תפיסות מוטעות על בחירת חנות לאספקת מזון וציוד לחיית המחמד,  שהחלטתי להציע לך את המדריך הזה לצרכן, כך שכאשר תבחר חברה לאספקת מזון וציוד לחיית המחמד שלך תעשה החלטה מתוך ידע.

 

בתוך רגע בלבד אחלוק עמך 11 תפיסות מוטעות בנוגע לבחירת חברה לאספקת מזון וציוד לחיית המחמד הגורמות להפסד כספי. ובנוסף , אציע לך 4 המלצות ואתן לך 7 שאלות שאתה צריך לשאול כל ספק מזון וציוד לפני שתזמין ממנו ומזון וציוד לחיית המחמד שלך.

תפיסה 1 – כל מי שמוכר מוצרים לחיית המחמד יודע ומבין מה הוא מוכר

לא נכון. נכון שכל עסק של מזון וציוד לחיות מחמד מוכר מזון וציוד אולם רק חברה אשר יש לה מוקד הזמנות מתמחה שעובר הכשרות ולימוד באופן קבוע יוכל להתאים את הפתרון התזונתי והרפואי המתאים ביותר לך ולחיית המחמד שלך בצורה הנכונה ביותר.

 

תפיסה 2 – בכל שאלה בעיה או קושי בגידול של חיית המחמד צריך לפנות לוטרינר.

לא נכון. אם הבעיה קשורה בבעיות רפואיות אכן צריך לפנות לוטרינר אבל אם זה כל בעיה או שאלה אחרת הקשורה לחיית המחמד יש לפנות למומחים המוכשרים לתת פתרונות למגוון בעיות וקשיים בגידול חיית המחמד כגון: ריח פה , ריח גוף , נשירה ועוד.. הפתרון נגיש וחוסך את הביקורים אצל הוטרינר ו*כתב לא ברור* חלק משרות מתמחה ומקצועי שהוכשר למתן פתרונות לבעיות.

 

תפיסה 3 – כל חברת מזון וציוד נותנת שירות משלוחים איכותי

נכון. לצערי החלק הראשון הוא נכון. כל חברה מציעה משלוחים אבל יש חברות רבות שמספקות מזון וציוד לחיות המחמד אולם אינם עומדים בזמנים , לא מגיעים , מאחרים , שוכחים וכדומה ואף אינם מודיעים ומשאירים את חיית המחמד ללא מזון וללא הודעה מראש.

ישנן חנויות שמעסיקות נערים או עובדים זמניים למשלוחים על קטנועים ואינם מבצעים משלוחים ברכבים ממוזגים השומרים על איכות המזון והגעתו טרי בחודשי הקיץ החמים ויבש בחודשי החורף הגשומים כחלק מהשירות.

 

תפיסה 4 – כל חברה שמספקת מזון וציוד לחיית מחמד מקפידה על תנאי אחסון נאותים ועל טריות המוצרים.

לא נכון. על מנת שמוצרי המזון לחיות המחמד יאוחסנו באופן נכון השומר על טריותם הם צריכים להיות מאוחסנים במחסן ייעודי ממוזג. יש חברות שמאחסנים את המזון בקרוונים או במחסנים לא ממוזגים ואינם מקפידים על חידוש המלאי ובדיקת תוקף המזונות.

 

תפיסה 5 – כל חברה שמספקת מזון וציוד לחיות מחמד מקפידה על רענון סחורות.

לא נכון.  הלוואי שזה היה ככה אבל זה לא. ידוע לכם בודאי שלכל מוצר לחיית המחמד יש תאריך תפוגה. תאריך זה נקבע למען שמירה על בריאות חיית המחמד. מזון שתוקפו עבר אמור להיות מושמד ואינו ראוי למאכל חיית המחמד אולם משרד הבריאות והתמ"ת תפס לא מעט עסקים שטישטשו ומחקו תאריכי תפוגה ומכרו מוצרים ללא תאריך תפוגה.

מכירת מוצר שפג תוקפו עשויה לגרום לבעיות רפואיות ולהוצאות כלכליות של טיפולים אצל הוטרינר ובעיקר עוגמת נפש בגלל חולי חיית המחמד וסבלה.

 

תפיסה 6 – אם רכשתי מוצר או מזון לחיית המחמד שלי והוא אינו מתאים בכל מקרה "אכלתי אותה" ונתקעתי איתו ללא אפשרות החלפה.

לא נכון. אם החברה אינה עובדת ישירות עם היבואן אכן אינה יכולה לתת אחריות כזו אבל חברה שחורטת על דגלה את טובת חיית המחמד תשמח להחליף את המוצר לשביעות רצון חיית המחמד והבעלים מתוך רצון להתאים את המוצרים לחיית המחמד באופן הטוב והמתאים ביותר.

 

תפיסה 7 – אם קורה משהו לחיית המחמד שלי עקב שימוש במוצר שנרכש בחנות האחריות היא רק עליי.

נכון. רוב העסקים ינסו להתחמק מלקחת אחריות על המוצרים שהם מוכרים ולגלגל את האחריות מהם והלאה אבל , ספק מזון וציוד לחיות מחמד שעובד ישירות מול היבואן ייתן אחריות כפולה הן האחריות של החברה המספקת והן של היבואן.

 

תפיסה 8 – כל מה שספק מזון וציוד צריך הוא לספק את המזון שחיית המחמד שלי רגילה אליו.

ממש לא. בחנות מקצועית ומתמחה צריך להיות מגוון גדול שיאפשר גיוון מידי תקופה בסוג המזון , גיוון בחטיפים ובפינוקים , ומגוון של מזונות שמתאימים לתקופות שונות בחיי חיית המחמד ולטיפול בבעיות שחיית המחמד חווה כגון בעיות עור , פרווה , עיכול , השמנת יתר ועוד.

 

תפיסה 9 – אתה צריך להזמין מחנות שמחזיקה בעליי חיים

לא נכון. להיפך, חנות שמחזיקה חיות מתמקדת במכירת חיות וזו ההתמחות שלה. היא אינה מתמחה במגוון סוגי המזונות והפתרונות לבעיות הקשורות בגידול שלהן כמו חברה העוסקת רק באספקת מזון וציוד לכלבים וחתולים ומתמחה בכך.

 

תפיסה 10 – החברה המציעה את המחיר הנמוך ביותר היא החברה בה צריך לרכוש.

לא נכון. חברה המציעה מחיר זול על מוצר עלולה להשיג אותו בדרכים מפוקפקות לא ישירות דרך היבואן, כך שאחריות היבואן על המוצרים במקרה של בעייה אינה תופסת וכל ביקור אצל הוטרינר עולה הון, כך שכל החיסכון בקנייה הזולה באופן רגעי עלול לגרום להוצאות עצומות בעתיד בשל חוסר התאמת המוצר לחיית המחמד ו/או תנאי אחסון ירודים.

 

תפיסה 11 – כל ספק מזון וציוד יכול לספק מיידית מהמלאי.

לא נכון. ישנן חברות לאספקת מזון וציוד לחיות המחמד שקיימות רק בעולם הוירטואלי ואינן קיימות כחנויות נגישות המחזיקות מלאי קבוע ומגוון בחנויות שלהם או במחסנים הממוזגים שלהם ולכן אינן יכולות לספק מיידית את ההזמנה.
לעומת , חברה לאספקת מזון וציוד שמחזיקה מלאי מגוון בתנאי אחסנה במחסן ממוזג בעולם האמיתי ומתחייבת לספק מהמלאי הקיים בעולם הממשי באוף ליין ולא רק באון ליין (בחנויות הוירטואליות)

 

אם אתה חושב על בחירת ספק מזון וציוד לחיית המחמד שלך , אני ממליצה בפניך על 4 דברים:

המלצה מספר 1 התחייב בפני עצמך לדאוג לדעת יותר על החברה המספקת מזון וציוד לחיית המחמד שלך , על הוותק שלה , הניסיון שלה , הידע שלה , תנאי האחסון בה , אופי שירות המשלוחים שלה , המגוון שלה ועבודתה ישירות מול היבואנים. 

חיית המחמד שלך היא בת בית אצלך וחלק חשוב במשפחתך – בריאות ואיכות חייה הם בראש מעייניך!

ככל שתבין יותר, כך תוכל לספק לחיית המחמד את כל הדרוש לה מחברה אמינה לאורך שנים.

 

המלצה מספר 2  עשה רשימה מה המטרות שלך האם אתה רוצה רק מקום לרכוש מזון שאתה יכול לעשות זאת בכל אתר אינטרנט או שאתה רוצה מקום שיוכל לענות על שאלות ולסייע לך בהכוונה מקצועית ועניינית, דבר שמצריך ידע, הכשרה ומקצוענות כמו הידע שאני מכשירה את עובדי הרשת בשרות הלקוחות. האם אתה רוצה לעבוד עם חברה ותיקה הגונה ובעלת מוניטין או שאתה מוכן להסתכן בעובדה עם חברה שמציעה לך מחיר נמוך ביותר בידיעה שחברה זו אולי לא תהיה פעילה מחר.

 

המלצה מספר 3

תשאל שאלות. הדרך בה אתה לומד על חברה מסויימת היא לשאול שאלות ספציפיות ולהקשיב בקפידה לתשובות. הנה השאלות שאני מציעה שתשאל:

 

 1. האם אתם קיימים רק באינטרנט או גם בחנויות שניתן לבקר בהם ולהתרשם מהמלאי?
 2. האם אתם מחזיקים מלאי?
 3. היכן מאוחסן המלאי?
 4. האם כל המגוון מגיע ישירות מהיבואנים?
 5. האם יש לך אחראי הפצה שמשגיח על תאריכי התפוגה?
 6. האם יש לכם שירות מתן ייעוץ בפתרונות לבעיות וקשיים בגידול חיית המחמד?
 7. מי מבצע את המשלוחים ובאיזה כלי רכב אופנוע או מכונית?
 8. מהו טווח השעות שעלי לצפות למשלוח?

 

המלצה מספר 4

לאחר שתהיה מרוצה שאתה עובד עם חברה הגונה ומקצועית בקש הצעת מחיר מפורטת בעל פה הכוללת את מה שאתה צריך שמתאים לחיית המחמד שלך כולל הסבר מפורט מדוע המליצו לך מוצרים אלו ומועד האספקה המשוער.

 

באמצעות מילוי 4 המלצות אלו תקבלו את כל המידע שאתם צריכים כדי לקבל החלטה אינטליגנטית ומושכלת 

אם אתה רוצה יחס מזלזל ושירות זול ישנן חברות רבות באינטרנט שיכולות לעזור לך או שאתה יכול ללכת לסופרמרקט ולרכוש בעצמך מזון זול אבל אם אתה רוצה לבחור מזון וציוד המתאימים במיוחד לחיית המחמד שלך אני מזמינה אותך לצלצל אליי התקשר: 1-700-70-88-88

אשמח לענות על כל שאלותייך – לספק לך הסבר ושרות בטלפון עד לפתח הבית.

 

הנה נקודה אחרונה אני יודעת שצרכנים רבים סקפטיים לגבי חברות לאספקת מזון וציוד לכלבים וחתולים. לפני שנכנסתי לתחום הזה גם אני הייתי סקפטית אז בנוסף לכך שהקדשתי את העסק שלי ללמד את הלקוחות איך לגדל חיית מחמד בריאה ומאושרת, אני גם עושה דבר נוסף אני נותנת אחריות על השירות שלי. כן , נכון! אני נותנת אחריות מלאה על כל השירות שלי והמוצרים אם אתה לא מרוצה מהמוצר תוכל להחליפו בטווח המידי או להחזירו לחנות וכספך יוחזר. אתה לא משלם כלום אפילו לא אגורה.

 

מה יכול להיות יותר הוגן?

למעשה הוסף את השאלה הזו לרשימה שאלה מספר 9

האם אתה נותן אחריות מלאה וכפולה על השירות והמוצרים שאתה מוכר?

לא כל החברות נותנות אחריות וזה חשוב שתקבל את המידע הזה לפני שאתה מקבל החלטה.

 

תודה רבה על ההקשבה שלך ואני מקווה שתמצא תועלת במדריך.

לפוסט הזה יש 4 תגובות

 1. נודלמן בתשבע

  אשמח להתייעצות

  1. ליאורה מחיש חי

   מוזמנת ליצור קשר ונשמח לסייע 1-700-70-88-88
   ליאורה

כתיבת תגובה