חופשה בלי החתול-מאמר 3 סאבלט לחתול

שלום לכם אוהבי החתולים,
כאן ליאורה מחיש חי,
מה עושים אם יוצאים לחופשה ואי אפשר לקחת את החתול? תהליך בחירת פתרון הוא תהליך חשוב ומשמעותי, כיוון שאיננו רוצים להשאיר בן/ בת משפחה שלנו במקום או עם אדם שלא מתאים להם.

על מנת להקל עליכם, ואולי אפילו להציג פתרונות שלאו דווקא הכרתם בעבר, הכנתי את סדרת המאמרים "יוצאים לחופשה בלי החתול". עסקתי כבר ב-2 פתרונות: קטסיטר – איך בוחרים קטסיטר מתאים ופנסיון-איך בוחרים פנסיון מתאים ובטוח לחתול שלכם.

במאמר הזה ה-3 בסדרת המאמרים יוצאים לחופשה ומשאירים את החתול החלטתי להתרכז בפתרון חדשני שנראה כאידיאלי לדעת רבים שיצא לי להיתקל בחודשים האחרונים שנקרא "סאבלט עם בעלי חיים".

מהו סאבלט? ומהו סאבלט עם חתול?

סאבלט הינה מילה שמתארת "האוס סיטינג" – שמירה על הבית. לדוגמה, כשזוג שעתה נישא נוסע לחופשה של חודשיים במזרח, יש לו את האפשרות להביא אדם אחד או זוג שיבוא להתגורר בדירה במקומו. ככה, הוא יודע שיש מישהו שמתגורר בבית והחשש מפריצה או הזנחה של הדירה פוחת.
בדרך כלל כשמדובר בסאבלט ללא בעל חיים, האדם שייתגורר (יסבלט) בדירה ישלם סכום כלשהו שנקבע מראש תמורת האפשרות לגור שם.

כשמדובר בסאבלט עם כלב/ חתול, העיקרון הוא מאוד פשוט, יש כאלה שמסכמים כי בתמורה לטיפול בבעל החיים, האדם שמטפל בהם יוכל להתגורר בביתם ללא תשלום, ויש גם כאלה שמשלמים סכום סמלי או יותר. נכון לכרגע זהו נושא שמאוד מתפתח הן בארץ ובעולם, ויש רבים שמתניידים מדירה לדירה, מחיית מחמד אחת לאחרת. קיימים אנשים רבים שעושים זאת במקום לשכור דירה, ולעיתים גם כהכנסה עיקרית.

מה היתרונות בסאבלט?

לפתרון זה יתרונות רבים הקשורים גם בבעל החיים וגם בבעליו. בתור התחלה, כשבעל חיים נמצא בסביבתו הטבעית, יותר קל לו להתמודד עם היעדרות בעליו. כמו שאנחנו אוהבים לישון במיטה שלנו, גם הם אוהבים לרבוץ בפינה הקבועה שלהם. ולך תזיז חתול עיקש מהכוך החביב עליו בסלון הבית לטובת מקום זר. כשמעבירים כלב או חתול לפנסיון תמיד יש סכנה שיברח או יקבל טראומה. זה לא פשוט לבעל חיים מבויית כשמשנים לו את המציאות ואת הסביבה.
מעבר לשימור הסביבה הטבעית של בעל החיים, נחסך ממך עניין הדאגה לבית. אף אחד מאיתנו לא אוהב לנסוע ליותר מידי זמן בלי שמישהו יהיה בבית. בין אם זה להשקות את העציצים, לאוורר מידי פעם או להשגיח שאף אחד לא פרץ, אנחנו בראש הרבה יותר שקט כשיש מי ששומר לנו על הסביבה הטבעית שלנו ומוודא שיהיה לנו לאן לחזור.
כמו כן, פנסיונים לחתולים הם לא זולים, בייחוד כשנוסעים לתקופה ממושכת. וכשזה מגיע לכך, לאיש מאיתנו אין לב להשאיר אותו עם מישהו שרק יוציא אותו פעם-פעמיים ביום, או להשאיר את החתול לבד כשרק באים לשים לו מים ומזון פעם ביום.
נתקלתי במספר זוגות ויחידים שמנוסים בנתינת שירותי סאבלט עם בעלי חיים, חלקם אף בעלי רקע באילוף וחינוך.
בכל מקרה איך שלא נסובב את זה, זה אידיאלי לבעל החיים, וגם לא רע בכלל לנו. יש לנו מישהו קבוע שמבלה זמן עם בן המשפחה ההולך על ארבע שלנו, שומר על הבית שלנו וכמובן דואג
לעדכן ולשלוח תמונות!!

למה צריך לשים לב?

מה שכן צריך לקחת בחשבון זה בידי מי אנו מפקידים את החיית המחמד שלנו, את הבית שלנו ובעיקרון אפשר לומר- את החיים שלנו עד שנשוב. רצוי לבחור מישהו שהומלץ ע"י מכר, אנחנו בחיש חי יכולים לקשר אתכם למספר בייביסיטרים פוטנציאליים. בכל מקרה חשוב שלא להשאיר את התפקיד הקריטי הזה למישהו שלא הומלץ.
לסיכום, זה יכול להיות פתרון נהדר לבעל החיים, בייחוד אם יש לכם חתול שחושש משינויים.

לאחר שקראתם וגיליתם את האפשרויות העומדות בפניכם אני מקוה שתבחרו בחירה נכונה ומתאימה לחתול שלכם ושתהיה לכם חופשה נעימה ושקט נפשי כי החתול שלכם נשאר בידיים טובות.

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. מוניקה שרצקי

    ליאורה יקרה !
    זה פתרון שפעם ראשונה אני שומע עליו ונראה לי ממש ממש מתאים לחבריה שלי.
    בקרוב אצור איתכם קשר בנושא.
    מוניקה

כתיבת תגובה