איך בוחרים נכון צלחת לחתול?

שלום לכם אוהבי חתולים,

כאן ליאורה מומחית חיש חי עם פוסט בנושא בחירה נכונה של צלחת אוכל לחתול
ראש השנה בפתח והחלטתי לרכוש למשפחתי סט חדש של צלחות. קראתי, בדקתי ולבסוף הזמנתי. ואז תלו בי חתוליי מבטים: "ומה איתנו ? לא מחדשים לנו? מה הבריאות שלנו לא חשובה? אנחנו לא חלק מהמשפחה?" וחשבתי כמה זה נכון ולכן כתבתי את הפוסט מקווה שתעזרו במידע ותתחדשו.

 הידעתם? שצלחת האוכל של החתול שלכם יכולה להשפיע על בריאותו
ולא רק המזון ששמים בתוכה?

צלחת פלסטיק לחתולחתולים יכולים לפתח אלרגיות בעור ובעיות אחרות מצלחות המזון. למשל, צלחת מפלסטיק יכולה לגרום לאלרגיות ואקנה בקרב חתולים וכלבים. התגובה הזו נגרמת כאשר לא מקפידים לנקות את הצלחות באופן יסודי ואז נוצרת בקטריה שמתמקמת בבסיס הצלחת ויוצרת את התגובה האלרגית של העור בעיקר באיזור הפנים.
אם עור החתול/הכלב נראה לך מגורה או מתכסה בכתמים שחורים נסה לנקות את האזור בפנים פעמיים ביום בעזרת מגבונים המכילים את החומר benzoyle peroxide ניתן להתייעץ עם הרוקח בפארמים .

אם המצב של החתול לא משתפר ואף מחמיר יש להתייעץ עם הווטרינר.

חתולים ידועים בהיותם מפונקים, ולעתים קרובות אניני טעם. יש המתעקשים לאכול במקום מסויים, יש המתעקשים לאכול מצלחת מסוימת או לא לאכול מאף צלחת. זה לא אומר, שאנחנו צריכים להיכנע להם, ולתת להם לאכול ישירות מקופסת השימורים!. האכלה מתוך קופסת השימורים לא רצויה, מפני שלא תמיד נרצה לתת את כל הכמות וברגע שנתנו לחתול אי אפשר לעצור אותו, בנוסף, זה מסוכן להם , הם עלולים להיחתך וזה גם לא רצוי להיות במגע עם המתכת וגם כי זה לא חינוכי עבורם, ואנחנו רוצים להימנע מיצירת הרגל שיהיה בעוכרינו בעתיד, כי כמו שאתם יודעים ואני מזכירה בלי הרף חתולים הן חיות של הרגלים.

לחתול צריך שיהיה סט הכלים שלו צלחת לאוכל ולשתיה או מתקני האכלה ושתיה שהמשותף לכל בחירה שתעשו צריך להיות שהם ניתנים לניקוי בקלות.

סטנד צלחות לאוכל ולמים לחתולאם יש לכם חתול אחד תוכלו לבחור לרכוש סטנד נירוסטה המכיל 2 צלחות אחד לאוכל ואחד למים. מתקנים אלו מסייעים לך לשמור על אזור ההאכלה נקי ומסודר והם קלים לניקוי. כי אתם יכולים לשלוף את הצלחות בקלות יחסית לצורך ניקיון.

אם יש לכם מספר חתולים בבית ייתכן והחתולים שלכם מאד צלחת נירוסטה לחתולטריטוריאליסטים , במקרה הזה עדיף שיהיה להם צלחת אוכל ושתיה בנפרד משלהם לכל אחד,
כך תוכלו להאכיל את החתולים כל אחד באזור משלו בבית. בכל מקרה העיקרון הוא שכאשר אתם מחפשים צלחת לאוכל ושתיה ,חפשו צלחות שניתן לרחוץ במדיח ושאינן שבירות.

מתקן אוטומטי לאוכל לחתולאם אתם נעדרים מהבית למשך שעות ארוכות או שיש לכם כמה חתולים מומלץ לבחון רכישה של מתקני האכלה לחתולים שיכולים להכיל מזון לחתול שלכם למספר ימים. בדרך זו אתם יכולים להיות בטוחים שהחתולים שלכם מטופלים אפילו אם אתם עסוקים…(ובינינו מי לא עסוק בתקופה הזו….)

סוג אחד של מתקני האכלה ממלא את עצמו מהרזרבות כשהחתול שלך מרוקן את המזון את צלחת המזון. המתקן יכול לשמש להאכלה של חתול אחד למשך מספר ימים או למספר חתולים .

אולם, יש לקחת בחשבון שלמתקני ההאכלה הללו ישנם גם חסרונות.
בבית עם מספר חתולים לעיתים יש חתול דומיננטי יותר שיכול להיות אגרסיבי כלפי שאר חתולי הבית ולא לאפשר להם לאכול מספיק, ולנו יהיה קשה לפקח  ולדעת אם חתול אחד לא אוכל מספיק.
כמו כן, יקשה עלינו לדעת כשחתול לא אוכל מספיק,  שזה סימן בשבילנו שיש לחתול איזו בעיה רפואית ו/או מחלה ואנחנו לא נדע  וזה בעיניי חסרון רציני.

כמו כן, חתולים שהם בררניים, יכולים לסרב לאכול אוכל, שהיה מאוחסן במתקן יותר מכמה שעות וזה יכול לגרום לנו לזרוק מזון יותר.

הסוג השני של מתקני האכלה לחתולים הם המתקנים האוטומטיים לחתולים. מתקנים אלו מכילים
מספר רכיבים. למתקן יש תאים עם כיסוי שנפתחים כל אחד בזמנו. המתקן מופעל בעזרת סוללות שמפעילות מנוע שמאפשר תזמון של פתיחת התאים וגילוי המזון שבתוכם לפי תזמון שנקבע מראש.

לסיום, מצאתי לנכון להמליץ על כלי לאוכל לחתול, שאינו בדיוק צלחת לאוכל אבל משמש כמתקן האכלה לחתול. כלי שהופך את ההאכלה למשחק מאתגר לחתול שלכם. מדובר על צלחת משחק מבוך לחתול.
הצלחת עשוייה מפלסטיק קשיח, שיש בה בליטות מעוגלות. הצלחת מנצלת את התכונה של החתולים לאכול על ידי תפיסת המזון בעזרת כפות הרגליים שלהם . הצלחת הזו דורשת מהם להתאמץ וללכוד את גרגירי המזון מבין בליטות הפלסטיק.
המתקן יכול לשמש לאוכל יבש או שימורים וניתן לנקות אותו במדיח.
יתרונות המוצר הינם שהחתול  מאותגר מנטלית בזמן האוכל וכבר דברנו בעבר שחשוב לאתגר חתול בשביל הבריאות הגופנית שלו. כמו כן, זה מסייע לחתול לאוכל לאט יותר ומונע בעיות של גזים וקיבה רגיזה וכמובן לחתולים עם בעיה של השמנת יתר המוצר מצוין להאט את קצב האכילה ולהגדיל את משך הזמן בו הוא עסוק באכילה של כמות קטנה מהרגיל.

וזכרו, על מנת לשמור על בריאות החתול יש לנקות את צלחות האוכל והמים מידי יום. אם ניתן להכניס את צלחת האוכל למדיח הניקיון הוא פשוט וקל. אסור להשאיר מזון בצלחת לאורך תקופת זמן ארוכה, מכיוון שמזון יבש יכול להתיישן ולאבד מהטריות והארומה שלו ולמשוך מעופפים שיטילו ביצים בתוכו ומזון רך בשימורים יכול כמובן , להתקלקל, בעיקר במזג האויר החם שלנו. גם את צלחת המים יש לרחוץ מידי יום ולמלא אותה במים חדשים.

אז זה הכל לבינתיים,מקווה המידע היה לכם לעזר.

יש לכם שאלות? המלצות ?
כתבו כאן למטה ואשמח שתשתפו את המידע עם חברים

לפוסט הזה יש 4 תגובות

 1. רונית

  היי ליאורה וכל צוות חיש חי
  שנה טובה ותודה על העצות המועילות.
  יש לי שאלות:
  1.האם אפשר לנצל את הקופון כבר היום?
  2. האם אפשר לקנות כמה פריטים בהנחה הזו כי חשבתי להחליף לכל החבריה שלי שיתחדשו לחג…
  מחכה לתשובתך
  רונית

  1. ליאורה מחיש חי

   היי רונית
   תודה על תגובתך.
   לשאלותייך:
   אפשר לנצל מיידית את הקופון
   וכן אפשר להשתמש פעמיים בקופון 20% הנחה על צלחות ומתקני האכלה.
   במידה ואת עושה הזמנה דרך האתר וזה לא נותן לך ליותר ממוצר אחד בהנחה של הקופון
   אז תרשמי בהערות למוקדניות ואנחנו נבצע ידנית.
   או שתבצעי דרך מוקד ההזמנות 1-700-70-88-88

   שנה טובה
   ליאורה | עוזרת להורים לגדל חתולים
   בריאים מאושרים ומאריכים שנים
   מנהלת שרות הלקוחות חיש חי משלוחים

 2. קארין

  היי,
  איזו מזרקת מים מומלצת מנירוסטה או מפלסטיק?

  1. ליאורה מחיש חי

   היי קארין
   אין העדפה למזרקה מסויימת כל אחד והנוחות שלו וההחלטה שלו.
   בארץ יש מגוון גדול יותר של מזרקות מפלסטיק
   בגדלים ומבנים שונים. המזרקות קלות לניקוי.
   לשירותך בהתאמת מזרקה
   1-700-70-88-88
   ליאורה

כתיבת תגובה