איך עוזרים לחתול לעבור את הזיקוקים ביום העצמאות בשלום?

שלום לכם אוהבי החתולים,

כאן ליאורה מחיש חי עם פוסט לשמירת בטחון ובריאות החתול שלך ביום העצמאות. הנה מגיע יום הזכרון וחגיגות יום העצמאות וחיות המחמד שלנו נחשפות לרעש החזק של הצפירות מחד והזיקוקים בבמות ואורות בשלל צבעים. חיות המחמד אינן מבינות מה קורה והן פוחדות מהמתרחש. ריכזתי צרור עצות איך להקל על חיית המחמד ביום העצמאות

לפני יום העצמאות

פחד מזיקוקים
הינו פחד נפוץ בקרב חיות המחמד. יש לזכור שאוזן של כלב/חתול רגישה לרעש פי 10 מאוזן של בני אדם! הרעש החזק, בד בבד עם האורות של הזיקוקים, מפחידים אותם מאד.
שלא תשקלו לתת לחתול לצאת מהבית בזמן של החגיגות לבמות המופעים. גם חתולים המורגלים בשיטוט בחוץ נכנסים להיסטריה, בורחים, נדרסים או הולכים לאיבוד בזמן ההמולות והזיקוקים.

.

 איך אפשר לעזור לחתול שלך לעבור את יום העצמאות בשלום?

ישנם מספר צעדים שניתן לעשות

1) וודאו שלחתול יש קולר עם תג שם מעודכן כולל טלפון סלולרי שיכולים להשיגך במידה ויאבדו במהלך הזיקוקים

2) לקחת הקלטה של קולות זיקוקים ולהשמיע לחיית המחמד תחילה בקול שקט ולאט לאט בקול גבוה יותר. המשך בפעילות השוטפת בבית והתעלם מהקולות.
כל פעם שאתה משמיע את הקולות תן לחתול משהו שנעים וטעים לו, כדי לקשר דברים טובים עם קולות הזיקוקין כגון: חטיפים, משחקים, חיבוק נשיקות וכדומה. יש לחזור על הפעולה מספר פעמים ביום עד שהחתול מתרגל לשמוע את הזיקוקים ולא נבהל.

אם לא הצלחת "לחנך" את חתולך שלא יפחד מהזיקוקים ,המשך לנקוט בצעדים הבאים:

שעה לפני הזיקוקים

3) האכל את החתול שלך שעה לפני הזיקוקים.

4) יצירת סביבה רגועה הדלק אורות בכל הבית וסגור את הוילונות וההחלונות. הקפד לטשטש את רעש הזיקוקים על ידי הדלקת מוזיקה בקול גבוה, טלויזיה, והפעלת מזגן.

בזמן הזיקוקים

5) יש להמשיך להתנהג אליו כרגיל ולא לתת לו יותר מדי תשומת לב, חיבוקים וליטופים כי זה משיג תוצאה הפוכה ! לא להגיב לזיקוקים בעצמך. החתול חש אם אתה עצבני או קופצני בעצמך החתול קורא את שפת הגוף שלך וזה אומר לו שאנחנו פוחדים.

6חתול מופתע) חיית המחמד מוצאת מקומות מחבוא מאד מוזרים להתחבא בהם כגון: מתחת לשולחנות, בתוך ארונות בגדים. יש הממליצים להכין את כלוב הנסיעה ולכסות אותו בשמיכה כדי ליצור סביבה סגורה ומוגנת לחתול. זה לא משנה איפה יהיו העיקר שירגישו רגועים שם עד שתעבור המהומה.

7) אל תנעל את החתול בחדר לבד כשיש זיקוקים ואל תוציא החתול  בכוח ממקום המחבוא שלו. אפשר לו להתחבא ואל תנסה למשוך אותו החוצה. הוא יירגע הוא ייצא.

8) אל תנסה ללטף את החתול אם הוא לחוץ הוא עלול לנשוך או לשרוט מלחץ. תנסה להסב את שימת ליבו לשחק עם משחק אהוב, זה יכול לעזור.משחק כגון קונג ממולא בחטיפים יגרום לחתול להיות עסוק בהוצאת החטיפים ופחות קשוב לסביבה ולפחד שלו.

9) השתמש בבית בשמנים ארומטרפיים הידועים כמרגיעים כגון לוונדר, קמומיל באמצעות נרות , מכשירים המחוברים לחשמל ועוד.

10) אם מדובר בחתול שממש נכנס להיסטריה בזיקוקים מומלץ לגשת לוטרינר לגבי תרופה להרגעה נגד חרדה. ניתן להתייעץ עם מומחיות השרות במוקד לגבי חומר הרגעה פליווי לחתולים בקו הייעוץ 1-700-70-88-88

חג עצמאות שמח ובטוח לכם אוהבי החתולים ולחתולים שלכם

אשמח אם תספרו לי כאן למטה על חויוות שלכם
ושל החתולים שלכם ביום העצמאות

לפוסט הזה יש 4 תגובות

 1. גבי

  תודה ליאורה על המאמר החשוב.
  כרגיל נוגעת בנושאים שחשובים ומקלים על חיי חיות המחמד שלנו.
  חג שמח
  גבי

  1. ליאורה מחיש חי

   חג שמח גבי
   שמחתי לראות את תגובתך
   להשתמע בהזמנה הקרובה
   ליאורה

 2. דולב

  תודה על המאמר.
  דולב

  1. ליאורה מחיש חי

   בכיף שמחתי לעזור

כתיבת תגובה