איך למנוע מהחתול לקפוץ על השיש

שלום לכן אוהבי החתולים,

כאן ליאורה מחיש חי מומחית לגידול חתול בריא שמח ומאריך שנים/ אחת השאלות הנפוצות בקרב אוהבי חתולים שאני מקבלת לתיבת הייעוץ שלי היא :

איך אני מונעת מהחתול לקפוץ על השולחן והשיש?

יש כאלה שיגידו שזה בסדר גמור שהחתול מטייל על השולחן והשיש ,אבל אני בדעה שזה לא רעיון כל כך טוב. תשאלו למה? בגלל הסיכונים האפשריים לחתולים כמו שיקפצו על משטח חם כמו גז/תנור או שילקקו חומרי ניקוי או שאריות שנשארו בכיור או על השיש.

חתולים נמשכים לשיש במטבח וזו עובדה. השיש ושולחנות המטבח מהווים מוקד משיכה ממגנט לחתולים בגלל כמה סיבות:

ראשית, חתולים "מתים" על גבהים רואים זאת בבתים מרובי חתולים שהשאיפה שלהם תמיד להיות גבוה ושולט כי הגבוה הוא השולט.
שנית, השיש מריח מעולה ולרוב הוא עמוס במטעמים לרוב כמו חלקי בשר להפשרה, בשר טחון, דגים, תבשילים ריחניים של יום קודם.
שלישית , חתולים אוהבי מים זורמים בכיור וחתולים רבים אוהבים  לשתות רק מהכיור. ברור שזה עדיף משישתו מהאסלה בשירותים כמובן….

רביעית, חתולים אוהבים לעשות מה שאומרים להם לא לעשות. זה חתולים  !!!

איך מונעים מחתולים לעלות על השיש?

הדביקו מסקינגטייפ על הקצה של השיש והשולחן. חתולים שונאים את המגע של המסקינגטייפ וזה ירחיק אותם אחרי ניסיון של שנים. החיסרון הוא שצריך לחזור על הפעולה כמעט עד אינסוף ולהוריד את החומר ה'דביק זה לא קל.

הדביקו פס של נייר אלומיניום כן, כן, זה שעוטפים איתו עוף בתנור. המגע שלו אינו נעים לכפות רגליים שלהם והרעש דוחה אותם.

שיטת התרסיס– אני לא בעד התעללות בחתול כי יש כאלה הנסחפים בהוראות ומטביעים את החתול אבל השיטה עובדת אם משתמשים בה נכון והיא עובדת אופן מהיר. צריך לשים לב שהחתול לא ייקשר אותנו לתחושת חוסר הנוחות שלו. ואז זה עובד ממש טוב וזה פתרון קבוע. יצירת התנייה. הבעיה היא שהחתולים שלנו חכמים מאד וקולטים שאנחנו עומדים מאחורי ההשפרצה ובל נשכח שישי כאלה שאוהבים מים כמו שחורצי שלי…

מטבעות בקופסא טריק ישן שלימדה אותי לקוחה ותיקה אוהבת חתולים דוחה את החתולים מכל מקום שתרצו. שימו כמה מטבעות של 10 אגורות בקופסת שימורים ריקה ותדביקו את המכסה במסקינגטייפ וכשתראו את החתול עומד לבצע או מבצע קפיצה מיידית לרשרש בקול בקופסא. הבעיה היא שהחתול לומד שזה בסדר לקפוץ כשאני לא באזור אז כמובן שיש לי פתרון לכך להציב כמה קופסאות בקצה השייש באופן צפוף וכשהחתול קופץ הם ייפלו ויעשו רעש גדול וחתול בעקבותיהם.

פתרונות מסחריים

פתרון אחר שאינו דוחה חתולים מהשיש אך יכול להיות פתרון לחתולים שקופצים על השיש כדי לשתות מים טריים וזורמים מהכיור וזה המזרקה האוטומטית. כבר כתבתי על כך במאמר על איך לגרום לחתול לשתות.

פתרון אחר הוא לתת לחתולים מקום גבוה לקפוץ אליו. להשקיע במתקן טיפוס לחתול . יש לגרום למתקן להיות מושך ומעניין לחתול  ומידי פעם יש להחביא חטיף בראש המתקן כדי לצ'פר אותו ולעודד אותו להגיע למעלה. זה ישמח אותו ויעודד אותו לפעמים הבאות וברור שזה בריא לו להתנועע ולקפוץ. יש לעודד אותו גם בליטופים וחיזוקים חיוביים כשהוא מגיע למעלה כדי לעודד את הפעילות החיובית וכדי לחזק את הפעולה הרצויה.

אז בפעם הבאה שהוא קופץ על השיש תזכרו את דבריי ותיישמו.

יש לכם טריק אחר שמרחיק את החתול מהשיש ?
שתפו כאן למטה שכולם ירויחו

לפוסט הזה יש 2 תגובות

 1. דפנה

  היי ליאורה יקרה,
  כרגיל את באה לי תמיד בזמן עם פתרונות חלקם ישנים שאת מזכירה לי וחלקם חדשים גם לי.
  זה באמת מעצבן שהחתולים כל הזמן על השיש אנזה להשתמש בפתרונות שהצעת.
  תודה
  דפנה

  1. ליאורה מחיש חי

   היי דפנה
   כיף כמו תמיד לקרא את תגובתך.
   אלו חלק מהבעיות שאני מייעצת באופן קבוע ללקוחות.

   ממתינה להזמנתך
   ליאורה | עוזרת להורים לגדל חתול
   בריא מאושר ומאריך שנים
   מנהלת שרות לקוחות חיש חי
   להזמנות: 1-700-70-88-88

כתיבת תגובה