חול חתולים

חול לחתולים

חתולים הם חיות נקיות שנוהגות לעשות את הצרכים שלהם שתן וצואה בשירותים לחתול. לאחר שהחלטתם איזה ארגז שירותים לחתול תרכשו נשאלת השאלה

איזה חול לחתול לשירותים תבחרו?

סוגי החול לחתולים השונים נבדלים במבנה שלהם, במרקם שלהם בריחניות שלהם והכי חשוב במידת הספיגה שלהם.
מידת הספיגה של החול לחתולים משפיעה על הריח של השתן שמתפזר באויר וגורם לריחות לא נעימים בבית.

חצץ לחתול

אם הארגז שירותים לחתול נמצא במקום מאוורר היטב והריח לא מפריע ליושבי הבית ולחתול ניתן להשתמש ארגז חול לחתוליםבסוגי החול הפשוטים יחסית השייכים למשפחת סוגי החול הקרויה "חצץ". אלו הן אבנים קטנות הן בעלות כושר ספיגה קטן יחסית אבל אם מקפידים לנקות על בסיס יומיומי את ארגז החול ולהחליף מידי מספר ימים את כל החול בשירותים לחתול ניתן להשתמש בסוגי חול אלו. הסוגים הנפוצים של החול הם חול יורוקיטי, חול סניקט ועוד.

חצץ ריחני לחתול

בדומה לחצץ הרגיל החצץ הריחני הינו חצץ בתוספת מלאכותית של גרגירים ריחניים המפזרים ניחוח רענן עם הנחת החול בארגז החול. גם את החול הזה יש לנקות על בסיס יומיומי וגם להחליף את חול החתולים מידי מספר ימים.

חול מתגבש סופרחול

החול המתגבש מבוסס על העיקרון שבמגע של השתן עם חול החתולים בסופרחול מתגבשים הגרגירים סביב הנוזל של השתן והופכים לגוש שניתן להוציאו בדיוק כמו את גוש הצואה ואילו שאר החול המתגבש לחתול נשאר יבש. כל פעם שיורדת רמת החול יש להוסיף ואין צורך להחליף את כל החול. הסוגים הנפוצים של החול הם סופרחול פרקטיקט , סופרחול MR. CATאברקלין  ועוד.

קריסטל

קריסטל הוא כינוי לחול לחתולים שנראה כמו מלח למדיח. מדובר על גרגירים דמויי פלסטיק שמבוססים על חול קריסטל לחתולטכניקה של ספיגה של השתן לתוכם. פינוי חול קריסטל נעשה על ידי הוצאת הגושים והחלקים הצבועים בשתן בלבד. הקריסטל נחשב חול מאד אסתטי ונעים לטיפול ולמראה לבני האדם אולם יש חתולים המסרבים לעשות צרכיהם בתוך הקריסטל מכיון שהמגע עימו לא נעים להם.

בכל מקרה, לא משנה איזה חול בחרת להשתמש יש להקפיד לנקות את החול פעמיים ביום לפחות למניעת ריחות לא נעימים ולמניעת השתנה מחוץ לארגז באופן הפגנתי על ידי החתול.

יש לכם שאלות לגבי חול החתול ?

כתבו לי כאן למטה או הצטרפו לדף פייסבוק שלנו חיש חי פתרונות ושרות
ואנחנו וחברים נוספים נשמח לעזור ולסייע.

לפוסט הזה יש 2 תגובות

 1. עליזה

  החתולה משאירה תביעות רגל לבנות של חול מתגבש פרקטירט על הרהיטים. יש סוג חול שלא מכתימה כפות רגליים?

  1. ליאורה מחיש חי

   היי עליזה
   כדאי לנסות חול כמו סיריה.
   דברי איתנו במוקד ההזמנות כשתצטרכי ונמליץ לך
   ליאורה 1-700-70-88-88

כתיבת תגובה