כמה מים חתול צריך לשתות?

שלום לכם אוהבי חתולים,

כאן ליאורה מחיש חי עם עוד פוסט בנושא תזונה ובריאות החתול.
כולנו אוהבי חתולים וככאלה אנחנו מחוייבים לבריאות החתול אבל היום אני רוצה לספר לכם על טעות שאנחנו עושים שמשפיעה על בריאות החתול שלנו.

אני מדברת הרבה עם לקוחות בקו הייעוץ בתשלום של חיש חי ובמענה לשאלות לקוחות בתכניות הליווי לגידול חתול בריא על חשיבות שתיית המים לבריאות החתול שלכם. חשיבות המים לעיכול המזון, להובלת הרכיבים וספיגתם בגוף, להוצאת פסולת הגוף ועוד פעילויות גופניות חשובות.

פנתה אלי גילה מראש העין. גילה, לקוחה אוהבת חתולים, סיפרה שהיא משאירה מידי בוקר כוס מים לחתול שלה והוא לא תמיד מסיים אותה. גילה לא  היתה בטוחה שזה מספיק, אבל כנראה שזה אומר שהוא לא צמא….

השאלה של גילה עוררה בי מחשבות על השאלה לכמה מים זקוק חתול?
התשובה אינה קלה כל כך היא תלויה במספר גורמים:
גודל החתול, רמת הפעילות שלו, הגיל שלו, מצבו הבריאותי, מצבו הנפשי, סוג האוכל שהוא אוכל וכמובן מזג האויר.

באופן כללי, ישנו מעין חוק שאני אימצתי לעצמי שקראתי המלצה של וטרינר מארה"ב שאני עוקבת אחרי המלצותיו וכתיבתו והוא אמר שיש לתת לחתול פי 2.5 מכמות האוכל שהוא אוכל, כלומר אם החתול אוכל 80 גרם מזון יבש הוא צריך לשתות 80*2.5=200 מ"ל מים.

אם החתול אוכל מזון בשימורים/מעדנים אז החתול מקבל דרך המזון 80% נוזלים כך שכמות המים שהוא אמור לשתות קטנה יותר.

חתולים ידועים בכך שהם לא מראים צמא ודבר זה יכול להיות הרסני לגבי בריאותם. אמנם ישנם סימנים חיצוניים של התייבשות כמו חוסר אלסטיות של העור אולם סימנים אחרים קשים יותר לזיהוי. אבל כשמדובר בבריאות החתול עדיף ללכת על בטוח ולעודד את החתול לשתות.

איך מעודדים חתול לשתות מים?

הסיכוי שחתול ישתה כמות מספקת של מים עולה ככל שהמים בזרימה, מריחים טוב וטעימים. הדרך הטובה ביותר לתת לחתול מים זורמים טריים ונקיים כל יום היא על ידי שימוש במזרקת מים לחתול . אני ממליצה על מזרקות מים לחתול. אני ממליצה על מזרקה אחת במיוחד מזרקת מים h2o .
אני אוהבת את המזרקה הזו בגלל מספר סיבות:
1. המזרקה ניתנת לרחצה במדיח (ניתן לפרק את החלק העליון)
2. המזרקה מאפשרת זרימה של מים טריים וטעימים, שמגדילים את הסיכוי שהחתול ישתה מים.  וזה הדבר החשוב לנו .
3. למזרקה כמה רמות גובה שכל חתול יאהב לשתות
4. למזרקה משאבה שקטה .
5. למזרקה מינרל המסייע לניקוי שיניים מגן מפני עששת ונלחם בריח הפה
6. המים במזרקה בתנועה ולכן לא מצטבר רוק ורפש .

מזרקת מים לחתול

וכמו שמספרת דנה מתל אביב
"ג'וש החתול שלי היה ניגש לארגז החול ולא מצליח לעשות ובעקבות ביקור אצל הוטרינר התברר שיש לו זיהום ודלקת בדרכי השתן "הייתי די בלחץ כי ידעתי שהוא לא אוהב לשתות ואז נזכרתי בהמלצתך באחד המאמרים לקנות מזרקת מים  H2O לעידוד השתיה  , לקח לו קצת זמן להתרגל למזרקה אבל כשהתרגל זה היה נפלא. ואכן השינוי היה מיידי מחתול שלא שותה הוא נהנה לשתות ולאט לאט השתפר מצבו והוא מבקר בארגז החול ברצון ובאופן קבוע. כל המדדים הקשורים בדרכי השתן והכליות השתפרו והוא חזר להיות חתול שמח ופעיל כמו שהיה לפני "
אז למה אתם מחכים?
הפסיקו להבריח את החתול מאסלת השירותים, תנו לחתול שלכם מזרקת מים לחתול משלהם

אז למה אתם מחכים עשו את הדבר הנכון למען החתול שלכם כי מים חשובים מאד לבריאות דרכי השתן של החתול

כתיבת תגובה