2. 5 דרכים לקבוע אם החתול שלך שמן

שלום לכם אוהבי חתולים !!
כאן ליאורה מחיש חי עם פוסט בנושא השמנת יתר.
דברנו בעבר על השמנת יתר של חתולים, מהן הסיבות ומהן הסכנות הבריאותיות הנובעות ממצב של השמנת יתר (OBESITY) של חתולים. בעקבות הפוסט קבלתי שאלות רבות כותבת לי דפנה אמא גאה ל-3 חתולים " אני יודעת שהשמנת יתר בחתולים מסוכנת ולא בריאה.

איך אני יכולה לקבוע אם החתול שלי שמן?

ובכן , כדי לגלות אם החתול שלנו שמן עלינו לבצע מספר בדיקות

1. להתבונן בחתול מלמעלה בגוף החתול צריכים לראות מותניים אחרי הצלעות באופן ברור. אם קו המותניים לא ישר והאזור בין הרגליים הקדמיות לרגליים האחוריות רחב – החתול שלך שמן!!

תמונה של חתול שמן

2. להתבונן בחתול מהצד – האזור מאחורי הצלעות צריך להיות קטן יותר בקוטרו מאשר באיזור החזה. אם הוא לא – החתול שמן

3. עלינו להרגיש את צלעות החתול. אמור להיות מעט שומן עליהם אולם עלינו להיות מסוגלים לחוש בעצמות. אם ניתן לראות את הצלעות החתול רזה מדי.אם לא מרגישים בכלל ובמקום זאת בטן מתדלדלת – החתול שמן מדי.
איך נדע שהחתול שמן

4. יש לבדוק את האזור סביב החיבור בין זנב החתול לגופו. אם נרגיש את העצמות החתול רזה מדי אם לא נרגיש בכלל את העצמות אז החתול שמן מדי.

5. יש לגעת באיזורים נוספים בגוף: עמוד השדרה, כתפיים, מפרקים, אם מרגישים בקלות את העצמות החתול רזה אם לא מרגישים בכלל את העצמות. החתול שמן!!!

תמונה של חתול שמן

אם ענית כן על הסעיפים שלמעלה, כדאי מאד לגשת להתייעץ עם וטרינר שלא מדובר בבעיה רפואית .
אם לא מדובר בבעיה בריאותית יש להכניס את החתול שלך לתכנית של דיאטה כי הלא משקל עודף זה סכנות בריאותיות כמו שלמדנו במאמר "סכנות השמנת יתר בקרב חתולים".

האם החתול שלך שמן? על איזה מהסעיפים ענית כן? שתף

כתיבת תגובה