איך לטפל בכלב חולה שפעת

שלום לכם אוהבי הכלבים,
כאן ליאורה מחיש חי עם פוסט לימי החורף, בנושא בריאות והפעם המיקוד בשפעת הכלבים

שפעת כלבים??? כן!!! גם כלבים ,כמונו בני האדם ,יכולים לחלות בשפעת. הם לא נדבקים מאותם החיידקים שאנחנו נדבקים בשפעת אבל זו שפעת לכל דבר, המכונה שפעת כלבים.

שפעת הכלבים התגלתה לראשונה בשנת 2004 בארה"ב בפלורידה, לאחר התפרצות של מחלות בדרכי הנשימה, בקרב כלבי גרייהאונד, שנדבקו בשפעת מסוסי המרוץ, שחיו בקרבתם. מאז נפוצה שפעת הכלבים בכל ארה"ב ובעולם.

מה הסימנים של שפעת כלבים?

כלבים שחלו בשפעת הכלבים הראו סימנים של שיעול,התעטשויות, ,אף נוזל, חוסר תאבון ,חולשה כאבים בפרקים קשיים בנשימה וחום. יותר מ-95% מהכלבים יחלימו תוך 7 ימים והמערכת החיסונית תפטר מהוירוס ולא יתגלו תופעות לוואי לשפעת. אחוז קטן עלול לסבול מתופעות לוואי כגון דלקת ראות ,ובמקרים קיצוניים למוות.

איך כלבים נדבקים בשפעת?

הימנעות ממקומות הומי כלבים – כמו מחלות דרכי נשימה רבות, משפעת כלבים נדבקים על ידי התעטשות, שיעול ועל ידי מגע ישיר עם גורם "מזוהם" כמו צלחת אוכל, משחק,מיטה וכדומה. לשפעת כלבים יש סיכוי להתפשט בקלות ובמהירות בעיקר בעמותות, , פנסיונים, חנויות שמוכרות חיות, פארקים וגינות ציבוריות. בגלל ששפעת כלבים נגרמת מוירוס שהוא חדש לכלבים, אין חיסון טבעי נגדו, כך שכל כלב שנחשף לוירוס פעם ראשונה – ייחלה.

מצב נפשי של הכלב- כמונו בני האדם, מעבר להמלצה לכלבים לא להיות במקומות ציבוריים עמוסים בכלבים, גם המצב הנפשי של הכלב משפיע. כשכלב במצב של סטרס. סטרס מחליש את המערכת החיסונית של הכלב וכך חושף את הכלב למחלות וביניהם השפעת.

הסימנים להדבקה יופיעו 2-4 ימים לאחר ההדבקה, ויימשכו לרוב 7-10 ימים. בשבעת הימים האלו הכלב מדבק

לצערי, קשה לאבחן שפעת כלבים. הוטרינרים צריכים לבצע מספר בדיקות, כדי לאשר שהכלב חולה בשפעת כלבים. יש וטרינריים, שירצו להתחיל טיפול בכלב, עוד בטרם הגעת התשובות, לרוב יחברו את הכלב לקבלת נוזלים ואנטיביוטיקה לוריד לטיפול בתופעות הלוואי של הזיהום

רוב המקרים של שפעת הכלבים הם מקרים קלים ורוב הכלבים יחלימו על ידי חיזוק המערכת החיסונית .

מה אנחנו יכולים לעשות למען הכלבים ?

תמונה של כלב אוכלהקפידו להאכיל במזון איכותי סופר פרימיום מאוזן לכלב . האכלה במזון איכותי יבש לכלב עוזרת למערכת החיסונית להלחם בוירוסים ובשפעת.
כמו כן יש להקפיד שהכלב שותה מיים נקיים מצלחת נקייה, נושם אויר נקי, ואינו חשוף לרעלים ולדברים המחלישים את המערכת החיסונית
"למניעת סטרס /לחץ ולהרגעה", ממליצה נורית, העוסקת בארומתרפיה "ניתן להשתמש בשמן לוונדר" את בתערובת המתאימה יוכל להכין עבור הכלב שלך ארומתרפיסט שיתאים לכלב שלך את המינון עבורו.
"כלבים סובלים כמונו משיעול, התקררות, ושפעת ואפשר להקל על הכלב המקורר בכמה דרכים טבעיות: כך ממליצה נורית.
ראשית, ניתן להכין תרסיס המורכב מ 6 טיפות שמן אקליפטוס ב 300 מ"ל מים . תרכובת זו ניתן להכניס למרסס צמחים ולרסס את סביבת הכלב, חלל החדר והמצע עליו הכלב נוהג לשבת.
דרך נוספת להקל על כלב מקורר היא לערבב 2 טיפות שמן אקליפטוס ב 30 מ"ל שמן זית ולמרוח כמה שניתן על העור באזור החזה , סביב אזור הצלעות , סביב אזור הגרון ובקו ישר סביב אזור האוזניים עד לשכמות . כמובן, שעצות אלו באות במטרה להקל על כלבכם, ומחייבות ייעוץ עם ארומתרפיסט לפני הטיפול לקביעת המינונים המתאימים לכלב שלכם. אין ההמלצות מחליפות בדיקה וייעוץ אצל וטרינר .

כמו שבוודאי לא יפתיע אתכם, חברות התרופות הכינו חיסון לשפעת כלבים וברור שהם ממליצים לחסן. אבל וטרינרים רבים אינם ממליצים לחסן בחיסון זה.
כעקרון, מומלץ להמעיט בשימוש בחיסונים ותרופות, שמחלישות את המערכת החיסונית. חיסון נגד שפעת הכלבים כמו לנו בני האדם, אינו מונע את המחלה אבל מקל על הסימפטומים שלה. ואם כלב נחשף למחלה הוא ייחלה אבל הסימנים יהיו קלים ביותר.

האם הכלב שלכם הראה סימנים של שפעת ואיך טיפלתם בו?

לייעוץ נוסף היכנסו לדף הפייסבוק שלנו "חיש חי פתרונות ושירות לכלבים וחתולים"

או דרך מוקד מומחיות שרות ההזמנות הטלפוני

1-700-70-88-88

לפוסט הזה יש 6 תגובות

 1. מוניה

  היי ליאורה
  כפי שספרתי לך אני מטפלת בסימפטומים של שפעת בשני הכלביים. (כמו בעצמי ובבני משפחתי)
  אחר מהם הוא יינג שייאו והשני הוא בי יאן פיאן
  אם לכלב יש חום (אף יבש וחם) אני נותנת גאו מאו לינג
  ניתן להזמין בקפסולות מדרורת 03-6812718 או מזן צמחים 03-6414434
  עוטפים בחמאה וקצת טונה והכלב לוקח
  אי ספור פעמים צ'ומפי וספייקי התחילו להתעטש ולהשתעל ובתוך חצי שעה כלא היה
  מוניה

  1. ליאורה

   תודה מוניה ששתפת !
   אכן לרפואה הסינית יש פתרונות טובים
   בעיקר הגאו מאו לינג טובה גם לילדים
   בהקלה של הסימפטומים של השפעת

   לבריאות טובה ואריכות שנים
   ליאורה

 2. yariv

  תודה על המידע.
  האם שהכלב חולה צריך לתת לו יותר אוכל? מותר לפנק אותו בעוף?

  1. תודה על תגובתך יריב.
   כשכלב חולה יש לו פחות חשק לאכול, בדיוק כמונו בני האדם
   לכן צריך לעודד אותו לאכול
   ואפשר לפנק אותו בעוף מבושל במים ללא תבלינים וללא עצמות כמובן.

   והרבה חיבוקים וליטופים כמובן

   ליאורה
   לבריאות ואריכות שנים

 3. אשר

  מה עושים הכלב שלי מסרב לאכול ולשתות הוא צועק מכאבים שהוא יורד מהמיטה או במדרגות..תתקשרו אליי..0505700634..תגידו לי מה לעשות בנידון האם הוא יבריא לבד…?

  1. ברור שצריך מיד לגשת לוטרינר.
   אם כלב לא אוכל ושותה במשך מספר שעות וצועק מכאבים,
   ברור שיש לו בעיה רפואית, ושחייבים לגשת מיידית לוטרינר

   לבריאות ואריכות שנים
   ליאורה | מומחית חיש חי

כתיבת תגובה