4. משחקים מפעילים לכלב לשמירה על המשקל ולדיאטה

שלום לכם אוהבי הכלבים

כאן ליאורה מחיש חי עם עוד פוסט בנושא בריאות .

איך משתמשים במשחקים לשמירה על משקל הכלב ולירידה במשקל לכלב שמן?

המאמר מתאים גם לכאלה שהכלב שלהם אינו שמן וחשוב להם להפעיל אותו על מנת שימשיך להיות פעיל שרירי בריא ומאושר.במאמר אני מציגה משחקים ודרכים לגרום לכלב לרדת במשקל בצורה חוייתית

תכנון זמן משחק

הדבר החשוב ביותר הוא התכנון. יש לתכנן זמן ביומן לתוכנית אימון יומית/שבועית/חודשית. כלבים זקוקים לפעילות קבועה על מנת לרדת במשקל או לחילופין לשמור על משקל הכלב שלך ובריאותו. הפעילות הגופנית משפרת את השרירים, חילוף החומרים וגם את מצב הרוח של הכלב ממש כמו לנו, בני האדם.
אם יש עוד אנשים בבית שיכולים להפעיל את הכלב חלקו את האחריות ביניכם .

תמיד מומלץ להתייעץ עם וטרינר לפני שקובעים תכנית פעילות עם הכלב. כי הוטרינר שלך מכיר את הכלב, צרכיו, ומגבלותיו הרפואיות ויוכל לסייע לך להכין תכנית פעילות .

הליכות עם הכלב

רוב הכלבים יכולים לשמור על משקל גוף תקין בהליכה נמרצת של 20 עד 30 דקות , פעמיים ביום. לכלבים הזקוקים לדיאטה יש לקבוע לפחות 3-4 פעמים בשבוע משחק אימון . בפארק או בגינה שם תוכלו לעצור ל-20 עד 30 דקות הפעלה ומשחק עם הכלב. מחקרים מראים כי בעלי כלבים במשקל תקין נוטים לשחק עם הכלבים שלהם לעתים קרובות יותר , מאשר בעלי כלבים סובלים מעודף משקל.

———————————————————————————————————

מצאו את העדפות המשחק של הכלב שלכם

כאשר בוחרים בצעצוע או משחק שגרתי לירידה במשקל, כדאי לשקול התנהגויות הכלב ואת ההעדפות שלו ולנסות לבחור משחק המתאים ביותר עבורו.

להלן מספר הצעות:

גזע מה חשוב לו משחק, פעילות או צעצוע
גזעי ציד: רטריוור, ספניאל, פודל השגיות תביא, שחיה, טיולי הליכה
ביגל, כלבי תחש, באסט מעקב ריח צעצועי פאזל, לרדוף או להביא
גזעי רועים: קולי, רועים, כלבי הקורגי הגנה על בעלי חיים צלחת מעופפת, רעייה, זריזות
טרייר ג'ק ראסל,: סקוטיז', סטרפורדשייר, הדברת חרקים טאג, חפירה או פאזלים, ציות
כלבי צעצוע: פקינז, כלבי צ'יוואווה, מלטה חבר צעצועים חורקים, טריקים ומשחקים

.

משחקי תביא לי הם המשחקים הפשוטים ביותר להפעלת הכלב במשחקים אלו נדרש הכלב להביא משחק שנזרק הרחק ממנו חזרה אלינו, הוריו, ולקבל חיזוקים חיוביים בתמורה. לצורך משחק זה משתמשים בכדורים מיוחדים לכלבים למשל ,כדורי משחק טניס מיוחדים לכלבים. כדורי טניס קונג עשויים מאותו חומר שמכינים כדורי טניס לשחקנים, אבל המילוי מותאם לכלבים. אסור להשתמש בכדור טניס רגיל כי הכלב יכול לפרק אותו ולבלוע את המילוי ולהיחנק ממנו.

כדורים נוספים איכותיים שמשמשים למשחק כמו של חברת קונג עשויים מגומי עמיד וקשיח בגדלים שונים ובעמידות שונה. יש סכנה של חנק עם כל כדור. לכן, הכדור צריך להיות מספיק גדול שהכלב לא יבלע אותו בטעות או יחנק ממנו. כדורי גומי משחק של קונג הינם עמידים ועשויים מחומר ממנו מכינים צמיגים כך שהם עמידים "בפני הכלב הידוע כ"מחסל צעצועים

גם משחקים של פליי סטרונג הינם חזקים ועשויים מגומי קשיח במיוחד ועמיד מאד בפני שיני הכלב. במבנה המיוחד שלהם מאפשרים לכלב לתפוס את המשחק בכל חלק ואם הוא נזרק על משטח הוא מקפץ שלא לפי הציפיות של הכלב ומוסיף עניין אותגר לכלב.
ניתן להפעיל את הכלב עם משחקים אלו גם על ידי כך שנלמד אותו לקלוע למטרה נזרוק לו כדור או משחק שהוא צריך לרוץ להביא אותו ולהכניס לתוך סל מאולתר ממש כמו במשחק כדורסל. אם משחקים איתו בחצר הבית ניתן להכין מקום מיוחד ולשחק עם הכלב בחצר במשחק כדורסל שבו הכלב צריך להטביע את הכדור בטבעת בגובה שלו . אם הולכים איתו לפארק או לגינה ציבורית פח יכול לשמש כסל משחק עמיד וחזק.
קבוצה נוספת היא קבוצת משחקי מרדף. בקבוצה משחקים מפעילים ושעונים על הצורך של המרדף כגון: צלחת מעופפת קונג שגורמת לכלב לזנק באויר על מנת לתפוס אותה . זהו משחק שיש לאמן את הכלב על ידי זריקת המשחק באויר ולאפשר לו לקפוץ ולתפוס את הצלחת באויר. המשחק נחשב קצת מסוכן לכלבים בעלי משקל עודף מגזעים גדולים מכיון שבקפיצות ובעיקר בנחיתות נוצר לחץ על המפרקים שיכול לגרום לשחיקה של הסחוס וזה ממש לא מומלץ לכלבים גדולים כבדי משקל.

קבוצה שלישית של משחקים היא משחקי תרדפו ותביאו. אלו משחקים שהכלב רודף אחר טבעת המקפצת ומתגלגלת על הדשא כדוגמת קונג זינגר מבוסס על העיקרון שזורקים טבעת גומי קשיחה הרחק מהכלב והכלב רץ לכיוון הטבעת המתגלגלת ותופס אותה בין שיניו ומביא אותה חזרה אלינו.גם גלגל קונג מבוסס על אותו עיקרון לכלב רק שאינה מגיעה עם מקל זריקה.
קבוצה רביעית של משחקים הם המשחקים המצפצפים . משחקים אלו אהובים במיוחד על כלבים קטנים ובינוניים. הם משמשים פיתוי מספיק מעורר לכלב כדי לרדוף אחרי המשחק בין אם הוא מצפצף כמו קוף או משמיע כל קול אחר.
הכלב נהנה לחפש את המשחק , לרדוף אחריו אם זרקנו אותו רחוק ולרוץ איתו לאחר שתפס את המשחק בין שיניו ולהחביא אותו במקום אחר.
משחקים אלו מעוררים את יצר הצייד של הכלב . ישנם משחקים קשיחים כמו מקל קונג אייר מצפצף או בובות מצפצפות שמגיעות בכל מיני דוגמאות גדלים נעימים למגע ואסטתיים. כל סוג אהוב על הכלב באופן אחר ועלינו לבחון למה הכלב יגיב בצורה טובה יותר יש לזכור שמטרתנו היא לא רק פינוק הכלב בצעצועים חדשים אלא גם הפעלה פיזית של הכלב.

יש עוד סוגים רבים של משחקים וצעצועי לכלבים שניתן למצוא באתר החנות אולם כאן ניסיתי להתמקד במשחקים שיגרמו לכלב שלנו להיות פעיל לשמור על משקל מתאים ואף לרזות.

שתפו חברים אוהבי כלבים וספרו כאן למטה
אילו משחקים הכלב שלכם אוהב?

לייעוץ נוסף היכנסו לדף הפייסבוק שלנו "חיש חי פתרונות ושירות לכלבים וחתולים"

או דרך מוקד מומחיות שרות ההזמנות הטלפוני

1-700-70-88-88

לפוסט הזה יש 2 תגובות

 1. לאון

  ליאורה קבלי ח"ח על המאמר המושקע!
  אני אישית נוהג לרכוש לכלב שלי את המשחקים של קונג כי הם המשחקים היחידים שהוא לא מצליח להשמיד ולהרוס אחרי כמה ימים. אני לאחרונה קניתי לו את הקונג פריסבי והוא ממש מבסוט עליו ועכשיו בזכותך גיליתי את הקונג זינגר אני חושב שזאת תהיה הרכישה הבאה שלי.

  נתראה בסניף גבעתיים
  לאון שניידר.

  1. אני שמחה לאון שאתה דואג לגוון את המשחקים לכלב שלך ואכן המוצרים מסדרת קונג הינם איכותיים ועמידים בפני "לעסניים כפיתיים"…. נתראה בסניף

כתיבת תגובה