האם לקחת כלב למספרת כלבים?יתרונות וחסרונות

שלום לכם אוהבי הכלבים,
כאן ליאורה מחיש חי מומחית לגידול חיית מחמד בריאה ומאושרת עם פוסט בנושא טיפוח כלבים.

טיפוח כלבים הוא למעשה ניקיון של הכלב. הוא צריך להיות מבוצע על בסיס קבוע אבל יכול להתבצע בשל סיבות שונות. למשל כלבים המיועדים לתערוכה צריכים לבקר במספרה כדי לקבל מראה מיוחד כדי שיוכלו לקבל תשומת לב רבה ככל האפשר וכך תוצאה טובה יותר בתחרות. רוב הכלבים מטופחים למען בריאותם וההיגיינה שלהם.

=====================================================

טיפוח על ידי ספר כלבים או טיפוח הכלב בעצמי?

בכל מקרה, ישנם 2 אנשים, שיכולים לטפח את הכלב שלך, אתה או ספר הכלבים. ספר כלבים הוא באופן ברור בעל ניסיון בתספורת כלבים ומומחה בטיפוח הכלבים. את הניסיון שלו הוא צובר בטיפוח כלבים במספרה או בבתי הלקוחות. היום ניתן למצוא בקלות מספרה לכלבים הקרובה למקום מגוריך , דרך האינטרנט.

אולם לפני שתחליט את ההחלטה עליך לשאול את עצמך האם תרצה שספר מקצועי יטפח את כלבך או אתה רוצה לעשות זאת בעצמך?
לפני שתחליט, עדיף שתקרא את המידע שאחלוק עימך, ותחליט החלטה נכונה, מתוך ידיעה והבנה של היתרונות והחסרונות של כל אפשרות. כי בסופו של דבר אם תבחר במספרת כלבים, עליך להפקיד את הכלב שלך בידיים אמונות של מישהו אחר, לזמן מה, כך שעליך להחליט על סמך זאת.

מספרת כלבים מקצועית יתרונות וחסרונות

ספר מקצועי יכול לתת לך יתרונות אלו כאשר מדובר בטיפוח הכלב שלך:
טיפוח כולל מקצועי- כל הספרים לכלבים הוכשרו בכל תחומי הטיפוח ויש להם תעודות להוכיח זאת. הם לומדים ומתנסים כך שהם יוכלו לתת את השרות הטוב ביותר וברמה הטובה ביותר. כמובן, לך לא יהיה את הכישורים וזה לא משהו שהיית רוצה ללמוד מהאינטרנט. וזה חשוב לשקט הנפשי שלך.
הוצאה קבועה וידועה מראש- אם אתה עושה את הטיפוח בעצמך אז תצטרך לרכוש בעצמך מכונת תספורת, שמפו, מברשת, מספריים, קוצץ ועוד ועוד. אולם, אם תבחר ללכת לספר מקצועי, תצטרך לשלם סכום ברור, וקבוע מראש, עבור השרות ותדע בדיוק כמה זה הולך לעלות לך.

ניסיון עם כל הגזעים– ישנם גזעים, שידועים כקשים לטיפול, בכל הנוגע לטיפוח. וישנם כלבים שונים, שיכולים להיות כאלה, בלי שום קשר לגזע שלהם. לא משנה איזה גזע הכלב שלך, תהיה בטוח, שספר מקצועי, כבר ראה והתנסה בכל הגזעים, ויש לו את הטכניקות איך לטפל בכלב שלך בקלות ובמיומנות.

היכולת להרגיע את הכלב שלך – לרשותו של ספר בעל ניסיון, עומדות טכניקות מגוונות, להרגעת הכלב ושיתוף הפעולה שלו. ייתכן ויש להם אופי מרגיע או משחקים מרגיעים בכל מקרה הכלב מרגיש בנוח, וזה מקל מאד על הטיפוח שלו.

אם בחרת להגיע לספר מקצועי נשמח לפגוש אותך ואת הכלב שלך
בפינת הטיפוח שלנו בפאפי האוור בגבעתיים
אנחנו מבטיחים לדאוג לכלב שלך ולטפל בו בצורה חיובית מפנקת אוהבת ויפה,
ולהוציא אותו נקי מטופח בריא ומאושר
לקביעת פגישה אישית לכלב עם הספרית שלנו
צלצלו 052-894-7522

אולם, למרות כל היתרונות שהזכרתי,

יש מספר חסרונות אם לוקחים את הכלב למספרה, במקום לעשות זאת בעצמך:
טיפוח אצל הספר כרוך בהוצאה כספית- ייתכן שיעלה לך יותר מאשר אתה יכול להרשות לעצמך. בימינו, בתים רבים מקפידים על תקציב ומתקשים למצוא כסף לטיפוח הכלב, בעיקר אם אפשר לעשות זאת בבית בעצמך עם קצת מאמץ
טיפוח בסיסי אינו עולה כמו ביקור במספרה ועם טיפה תרגול, הכלב שלך יכול להראות סביר בהחלט.

יתרונות הטיפוח העצמי של הכלב בבית

קשה למצוא משהו שאתה מרגיש בנוח איתו – בעלי כלבים רבים לא מרגישים בנוח לעזוב את הכלב שלהם עם זרים ויכול להיות שאתה כזה במיוחד אם אתה לא יודע איך "הזר" הזה יתייחס לכלב שלך. במקרה כזה שאל את עצמך האם הלחץ הזה שווה ומה השפעתו על השקט הנפשי שלך.
זה זול יותר– זה זול יותר כי אתה משלם על הציוד, הזמן והמאמץ של הספר. ואם אתה עושה זאת – אתה משלם רק על החומרים. זה יכול לחסוך לך כסף.

טיפוח הכלב משפר את הקשר ביניכם– זהו היתרון הגדול ביותר בטיפוח בבית. . תשומת הלב והאינטימיות הנוצרת במהלך הטיפוח לא קיימת בשום אופן אחר, והניסיון המשותף גורם לך להרגיש את הקשר לכלב שלך.
שימת לב לכל שינוי– זהו יתרון גדול מאד אתה מכיר את הכלב שלך ובטיפוח הכלב אתה מכיר טוב את הגוף שלו ואתה רגיש ושם לב לכל שינוי בגוף השמנה, בליטות או גידולים, איזורים עם פצעים או אדמומיות או כל דבר אחר המעורר דאגה.. הספר שלך ככל שיהיה מקצועי רואה הרבה כלבים ואינו יכול לזכור את מבנה גוף הכלב שלך ויכול לשים לב לשינויים. זוהי הדרך העיקרית בה טיפוח יכול לסייע לבריאות הכלב.
אתה יכול לשלוט על הסביבה– אם אתה מטפח את הכלב שלך זה ייעשה בבית שלך, בסביבה המוכרת לכלב, במקום בו הוא מרגיש בנוח ובבטחון.
סביבה מוכרת – היתרון הכי גדול של טיפוח בבית בגלל שהוא מתייחס לכלב שלך ולא לך. הוא או היא יהיו רגילים לסביבה לריחות ולמי שמטפח אותה. במצב כזה הכלב שלך לא יעשה בעיות או ייכנס ללחץ כמו שעלול לקרות עם זר. עם זאת הכלב שלך עלול להרגיש יותר מידי בנוח ועליך לוודא שהוא יודע שאתה הבוס ושהנוחות שהוא חש לא תהפוך לבלאגן ואבדן שליטה.
אתה יכול לשלוט בניסיון הטיפוח שלו – על ידי חשיפה איטית לתהליך, מה שספר מקצועי לא יכול לעשות כי הוא צריך לסיים, בפרק זמן קבוע את הטיפול בכלב.

ישנם גם חסרונות לספר את הכלב בבית

חוסר הכשרה– קשה ללמוד מספרים. וספרי כלבים לומדים בבית ספר מיוחד ומתנסים בפועל בתספורות רבות והם מומחים בנושא וייתכן שבקטע הזה אתה תרגיש יותר בנוח לגשת למישהו מומחה בספרות
צריך לקנות את המכשירים– מספריים איכותיות, מכונת תספורת איכותית מקצועית עולה לא מעט (900 עד 2000 שח ויותר) וזו יכולה להיות הוצאה ראשונית גבוהה. יש גם הוצאות שוטפות כמו טיפול בסכינים, שמפו, מרכך, מברשות, מסרקים חומרי הדברה ועוד. ההוצאה תלויה בגזע הכלב ובצרכים שלו
אתה לא יכול לדעת כמה זה יעלה לך, אבל אם החלטת לעשות את הטיפוח בבית – כדאי להשקיע במוצרים איכותיים כי הם יחזיקו מעמד יותר זמן ויחסכו לך כסף בטווח הארוך.

קל להמציא תירוצים – החיסרון הגדול הוא שתמיד יש משהו שיידחה את הטיפוח בבית. הורים רבים לכלבים רגישים למצבי הרוח של הכלב , ואם הוא מתנגד – קל להמציא תירוצים ולוותר לו…אם הכלב שלך רואה שאתה מהסס, אז תהיה בטוח שהוא יזכור זאת וינצל זאת. עליך להקפיד לא להיכנע לתירוצים ולבצע את הטיפוח במועד הקבוע והמתוכנן..

כמו שראית רבים מהיתרונות והחסרונות מופיעות בשתי הקטגוריות כדבר והיפוכו, אולם זהו מידע שחובה עליך לדעת על מנת לקבל החלטה מושכלת.

ההחלטה שלך אם לטפח את הכלב בבית או על ידי ספר מקצועי יש לה השפעה כל האושר של הכלב שלך. לכן חשוב היטב לפני ההחלטה.

רישמו לי כאן למטה

האם אתם מעדיפים לספר את הכלב בעצמכם או אצל ספר?

לפוסט הזה יש 2 תגובות

 1. צחי

  ליאורה,
  האם בכלל צריך לספר את הכלב?
  מהם היתרונות ןהחסרונות של תספורת?
  האם לא מספיק לרחוץ ולסרק?
  תודה

  1. היי צחי
   לא כל כלב צריך לספר.
   יש כלבים שמספיק לרחוץ ולהבריש בעיקר כאלה עם פרווה קצרה כמו דלמאטי או דוברמן.
   גם כלב כמו האסקי סיבירי לא מספרים למרות הפרווה העבותה.
   אולם לכלבים רבים מומלץ לספר, כדי להקל על הנשירה הרבה בבית, שפוגעת באיכות החיים שלנו,
   וגם בשביל הכלב כדי להקל עליו את ההתמודדות עם חום הקייץ.
   מטרה נוספת לתספורת, שחשובה לא פחות, היא גילוי בעיות בעור, חס וחלילה גידולים, פצעים וכדומה.
   זיהוי מוקדם ומהיר של כל שינוי בגוף הכלב,
   שינוי שיכול להסתתר מתחת לערימות השיער ולא נבחין בו עד שעלול להיות מאוחר.

   מקווה שעניתי על שאלתך
   חג שמח
   ליאורה | עוזרת להורים לגדל חיית מחמד בריאה מאושרת ומאריכת שנים
   וחוסכת להם זמן כסף וביקורים מיותרים אצל הוטרינר

כתיבת תגובה