למה כלבים אוכלים דשא

שלום לכם אוהבי כלבים,

כאן ליאורה מחיש חי, עם פוסט מיוחד בסימן ירוק לכבוד ט"ו בשבט

מדוע כלבים אוהבים לאכול דשא?

האם זה קרה אי פעם לכלב שלך? אם לא, זה כנראה יקרה. התופעה נפוצה מאוד וזה קורה למיליוני כלבים.

אם זה קרה לך, אז אתה יודע שלעתים, אחרי הכלב אוכל את הדשא, הוא מקיא או משלשל .

מה היא ההתנהגות המוזרה הזו?

הקדישו מספר דקות וזה יעזור לכם להבין את הכלב שלכם קצת יותר טוב.

כלבים אינם ידועים כאכלנים בררנים, להיפך, כל מה שתשים בדרכו של הכלב שלך, הוא לרוב זולל אותו, בין אם זה יהיה שאריות משולחן, אשפה … או דשא.

כלבים הם בעיקר טורפים (קרניבורים אוכלי בשר). למרות שהם אוהבים לאכול בשר, הם גם יכולים להתקיים על תזונה צמחונית מאוזנת היטב: חתולים, לעומת זאת, עלולים למות ללא חלבון מן החי. כמו כל יצורי החיים, כלבים זקוקים לשילוב של שומנים, פחמימות, חלבונים, ויטמינים, מינרלים ומים בתפריט מאוזן שמספק מספיק קלוריות כדי לענות על צורכי היומיום שלהם.

אז מדוע כלבים אוכלים דשא? אנחנו לא ממש יודעים, למרות שישנן הרבה תאוריות.
כלבים הם צאצאי משפחה כלבי הבר (זאבים ושועלים), שאכלו את כל הצייד, שהיה מורכב פעמים רבות, מחיות צמחוניות. הם הרבו לאכול צמחים ואפילו פרות יער שנמצאו בקיבה ובמעיים של טרפם. טורפים נוטים להתחיל לאכול את הבטן ותכולתה בהתחלה, כך שסביר להניח שכלבים אוכלים דשא כי הם אוהבים את זה וזה היה פעם חלק מהתזונה הנורמלית שלהם.
ואז נשאלת השאלה

האם כלבים אוכלים דשא כדי לגרום לעצמם להקיא? או שהם מקיאים בגלל שהם אוכלים את הדשא?

רוב הווטרינרים מאמינים, שכלבים אוכלים דשא, פשוט משום שהם אוהבים את זה, ובאופן טבעי נגרמות ההקאות . כאשר כלבים אוכלים עשב, הדשא פועל כמגרה הקאות . עם זאת, הם לא יכולים להיות חכמים מספיק, כדי להשתמש בדשא כתרופה, כאשר יש להם קלקול קיבה.

יש וטרינרים שמאמינים, שכלבים אוכלים דשא, בגלל שהתזונה שלהם חסרה ירקות. וההוכחה לכך היא שכלבים לפעמים מחפשים סוג מיוחד של עשב לכרסם.

לא משנה מה הסיבה להרגל של הכלב שלך לאכול הדשא, זוהי התנהגות נורמלית ולא צריך להיות מודאגים לגביה. עם זאת, יש לשים לב שהכלב שלך לא אוכל דשא שרוסס בדשנים, חומרי הדברה או קוטלי עשבים. זה יכול לגרום לקלקול קיבה ובעיות בריאות לכלב שלך.

האם הכלב שלך אוכל דשא?

שתפו אותנו האם יש לו העדפות?

לייעוץ נוסף היכנסו לדף הפייסבוק שלנו "חיש חי פתרונות ושירות לכלבים וחתולים"

או דרך מוקד מומחיות שרות ההזמנות הטלפוני 1-700-70-88-88

 

לפוסט הזה יש 2 תגובות

  1. מירי

    לדעתי הכלבה שלי אוכלת דשא על מנת להקיא. תמיד אחרי שאימא שלי חוטאת ומביאה לה מאכלים שלא כ"כ מיועדים לכלבים היא יורדת למטה בוררת לה את העלים ומנשנשת אותם.

    1. היי מירי
      כנראה הכלבה שלך בהחלט מרגישה מה טוב בשבילה ומה לא. והנה היא גם בוררת את סוג העלים. חכמה הגברת:-)

כתיבת תגובה