למה חשוב איזה מזון הכלב אוכל?ואיך נמנע מהרעלות

שלום לכם אוהבי הכלבים,
כאן ליאורה מחיש חי עם עוד פוסט בנושא תזונה ובריאות

יש אמרה ידועה "אתה מה שאתה אוכל" כשבאנגלית זה נשמע טוב יותר: you are what you eat . אבל עברית או אנגלית זה לא משנה, שורה תחתונה היא מה שהכלב שלנו אוכל משפיע על הבריאות שלו ועל כך אין ויכוח. בניגוד לעצמנו , שאנחנו אחראים למה שאנחנו מכניסים לפה שלנו,

הכלב שלנו תלוי לחלוטין באוכל שהוא מקבל מאיתנו, ותפקידנו הוא לבחור עבור הכלב שלנו את המזון הנכון הבריא והמתאים ביותר עבורו.

בחודשים האחרונים ארעו בארה"ב מספר אירועים של הורדת מזונות מהמדפים בחנויות המחמד,מה שקרוי בשפה המקצועית recall , עקב בעיות של סלמונלה שהתגלו במזון כלבים של חברה יצרנית גדולה מאד בארה"ב וברחבי העולם כולל כאן בישראל.

ההורדה נעשתה לאחר חשד למוות והרעלה של כלבים ושל בעלי כלבים מחיידק הסלמונלה והדבר רק העצים את הצורך והרצון שלי להזכיר לכם על חשיבות התזונה לשמירה על בריאות ואריכות חיים של הכלב שלכם.
לא קונים מזון לכלבים מהמדף בסופרמרקטים או בחנויות הנוחות AM-PM !!! מזון הכלבים יש לקנות בחנויות מחמד מתמחות במזון וציוד, ויש להתאים את המזון לשלבי חייו השונים של הכלב ,דהיינו, גילו, תוך התייחסות לאופי הכלב, הגזע שלו וצרכיו המיוחדים אם קיימים.
מה מחפשים במזון כלבים?

1. מזון לכלב צריך להיות מותאם לכל שלב בחיים של הכלב :גורים, בוגרים, סניור.
2. מזון לכלבים חייב להיות מאושר על ידי רשויות המזון כמו AAFCO – זה המינימום הנדרש ממזון של כלבים וחתולים, שאושר על ידי רשות המזון האמריקאית
3. מזון לכלב מכיל רכיבים לבריאות הכלב לפי ההתויה של אחוזי החלבון והשומן המומלצים.
4. מזון לכלב מכיל רכיבים איכותיים לשמירה על בריאות ההכלב כולל מקורות חלבון איכותיים כמו עוף, כבש, דגים ועוד.
5. מזון לכלב בעל צרכים מיוחדים – ברור שבמידה ולכלב צרכים מיוחדים , יש לבחור מזון המיועד לענות על הצורך הזה. למשל: מזון לשיניים, מזון לבעלי משקל עודף.
אם מדובר בהשמנת יתר, לדוגמא, יש לבחור במזון המטפל בשמירה על המשקל או אף ירידה במשקל (דיאטטי-דל קלוריות).

כל המזונות באיכות הגבוהה למעשה עשויים מרכיבים איכותיים, אולם , אם אתם מעוניינים שזה יענה על צרכים מסוימים, עדיף לבחור במזון ייעודי לצורך הכלב.

לעזור לחיית המחמד לרדת במשקל

מה עליך לעשות?

לבחור את המזון המיועד באופן אישי לצרכי הכלב שלך.
יועצות השרות במוקד חיש חי יכולות לסייע לכם בבחירה ובהמלצה על מזון איכותי ביותר המותאם לכלב שלך וצרכיו בהתאם לרמת הפעילות שלו.

כמובן, שחשובה גם מידת הטעימות של המזון כי אם הכלב לא יאכל את המזון שבחרנו עבורו הוא לא יקבל את התזונה שלו.
כמובן שעלינו לבחור מזון מאוזן ושלם שאושר על ידי AAFCO רשות המזון האמריקאית לשלבי החיים השונים של הכלב.
התאמת המזון ספציפית לצרכי הכלב אם יש לך כלב בוגר גזע גדול אל תקח לו מזון גורי כלבים . מזון גורי כלבים יהיה עשיר מידי עבורו ויגרום לו להשמנת יתר מעבר לכך שהוא מותאם לצרכים תזונתיים של גורים ואינו בריא לכלבים בוגרים מגזע גדול שעלולים גם לא ללעוס את הכופתיות הקטנות ופשוט לבלוע אותן.
כמובן לא לשכוח לקרא את התוית והרכיבים. קריאת התוית חשובה מאד ומאפשרת הצצה לחלק החשוב שהוא תכולת המזון, הרכיבים וסדר הרכיבים המצוי במזון. קריאת התוית תשפוך אור למשל שמזון בטעם עוף אינו מכיל עוף .

מה קורה אם לא מאכילים כלב במזון מתאים ?

התשובה פשוטה מאד פגיעה בבריאות החברים היקרים שלנו הכלבים שלנו וביקורים תכופים ויקרים בטיפולים אצל הוטרינר.
כן , גם כלבים סובלים מבעיות בריאותיות ממש כמו אנשים. הבעיה המרכזית בשנים האחרונות הינה בעיית השמנת היתר של הכלבים.
השמנת יתר היא תוצאה של האכלה לא נכונה ולא בריאה של הכלבים , שימוש במזונות לא איכותיים וחוסר בפעילות ספורטיבית עם הכלב ועל כך בפוסט הבא

איך בוחרים מזון נכון בריא ומתאים לכלב? הרשמו כאן בחינם לקבלת המדריך לתזונה נכונה ובריאה

לייעוץ נוסף היכנסו לדף הפייסבוק שלנו "חיש חי פתרונות ושירות לכלבים וחתולים"

או דרך מוקד מומחיות שרות ההזמנות הטלפוני

1-700-70-88-88

כתיבת תגובה