חתול מסריח מה הוא אוכל?

שלום לכם אוהבי חתולים"כאן ליאורה מחיש חי עם מאמר שעונה על שאלות רבות
שאני נשאלת לאחרונה במסגרת "קו הייעוץ ללקוחות חיש חי:
למה החתול שלי מסריח?

רובכם בודאי זוכרים את הסצינה מהסדרה "חברים" בה פיבי שרה את השיר "חתול מסריח " SMELLY CAT הביצוע לא היה משהו… אבל שימו לב למילים (נלקח מיוטיוב)

כמו שאמרתי, הביצוע לא משהו, אבל אם שמתם לב למילים

"smelly cat, smelly cat ,what are they feeding you?"

באופן מעניין הסצינה הזו העלתה בי את השאלה לגבי חתולים רבים להם יש ריח מסריח,ולא בכדי, הרבה שואלים אותי בקו הייעוץ ללקוחות חיש חי שאלות בנושא חתול עם ריח גוף רע.

ברור שהפתרון הכי נכון הוא לרחוץ חתול, אבל בינינו, מעטים מאד החתולים, שאוהבים
ומסכימים לכך, ולא מעט מלקוחותינו יצאו שרוטים ונשוכים מניסיונות כושלים לרחוץ את החתול.

היום יש למי שרוצה "לרחוץ את החתול" וללא שטיפה וסיכון חיים (שלנו, כמובן)  שמפו יבש לחתולים שבעזרתו ניתן לנקות ולרענן את פרוותם ולשפר את הריח גוף של החתול, בלי צורך  לשטוף במים.

ישנן מספר סיבות נפוצות לריח רע של חתולים :
אלרגיה בעור,אלרגיה למזון,זיהום בעור,בעיות בפה בשניים או בחניכיים

איך למנוע ריח גוף מסריח של החתול?
איך להתמודד עם חתול מסריח

הדרך הקלה והפשוטה שניתן לטפל בריח גוף היא על ידי תזונה נכונה ובריאה.. ישנם הרבה פתרונות , אבל הפתרון הבסיסי הוא בחירת מזון נכון ומתאים לחתול שלך.  בעזרת תזונה מתאימה ניתן למצוא פתרון לכל בעיה ולפני שרצים לווטרינר למצוא פתרונות או להשתמש בתרופות ובחומרים רעילים כדאי לנסות פתרונות תזונתיים.

נקודת המוצא היא האכלה במזון ברמה גבוהה רמת סופר פרימיום עם רמת נעכלות גבוהה, מזון המכיל בתוכו חומרים איכותיים ומזינים לחתול.
יתרונות ההאכלה במזון איכותי נועדה בין היתר לנטרל סיכויים לאלרגיות בעור ולזיהומים הנובעים מחומרים לא איכותיים והרבה פסולת משחטות, הנמצאת במזונות ברמה ירודה.
לחתולים שמגיבים באלרגיה למזון תוכלו להאכיל במזונות ללא דגנים שנחשבים היפו אלרגניים  GRAIN FREE כגון: סנבל, נוטריאנס,אקנה, אוריג'ן, ועוד.

יתרונות ההאכלה במזון ברמה גבוהה, המכיל את כל מה שנדרש ממזון להכיל ואף תוספים וויטמינים שמשביחים את המזון רבים מספור וההשפעה של האכלה במזון איכותי ומותאם  לבריאות החתול שלנו ועל ריח הגוף שלו -משמעותית..

להתאמת מזון לחתול שלכם התייעצו עם מומחיות השרות בחיש חי
נצלו את הידע, הניסיון, הוותק והשרות שהוא חלק מהחזון שלנו
צלצלו 1-700-70-88-88 או הזמינו באתר : http:www.hishhay.co.il

אם הבעיה של החתול נובעת מריח פה מומלץ לשלב במזון מזון דנטלי של חברת סנבל שמכיל חומר מיוחד למניעת הצטברות אבן השן.

את המזון היבש של סנבל ניתן לשלב מספר גרגירים ביום עם התזונה הקבועה של החתול. צורתם של הגרגירים מסייעת בניקוי אבן השן ודוחה את הצורך בניקוי אבן השן המצטברת וגורמת לריח הרע הנובע מהפה. כמו כן, ניתן להוסיף חטיף דנטלי למזון של חברת סנבל שאף הוא טעים מזין ואהוב על חתולים  ומסייע בשיפור ריח הפה של החתול שיאפשר לנו לחבק ולנשק אותו באהבה בלי לקבל בחילה.

בארה"ב ובעולם, ממליצים גם על תוספי מזון המבוססים על שמן סלמון.

ניתן להוסיף תוסף מזון המבוסס על שמן סלמון אשר מכיל חומצות שומן ואמינו מיוחדות, המועילות הן לעיכול והן לשיפור ריח הגוף והפרווה של החתול.

הוכח במחקרים מתקדמים שהוספת חומצות שומן אומגה 3 ו-6 למזון שמקורם מדגי סלמון משפרת את העיכול, ולכן גם משפרת את ריח הגוף ומועילה גם במלחמה נגד טפילי עור בחתולים ונגד אלרגיות הבאות לידי ביטוי בעור ובפרווה.

איך אתם מונעים ריח גוף מסריח מהחתול שלכם?

שתפו כאן למטה אם יש לכם פתרונות טבעיים או שאלות בנושא
בטוח שיש לכם חברים הורים לחתולים שגם להם חשובה בריאות החתול וגם הם רוצים להיות הורים טובים יותר לחתול שלהם שתפו אותם והם יודו לכם

כתיבת תגובה