1. הכנת הבית לחתול

גורי חתולים הם היצורים הכי חמודים שקיימים על פני האדמה . נכון שכל אמא אומרת כך על הילדים שלה אבל זה באמת כך לגבי גורי חתולים. קשה להשאר אדישים אליהם כשהם קטנים, סקרניים, רוצים לחקור כל דבר ולכן כתבתי את המדריך כי מי שלא היה לו חתול ועתיד לקחת חתול מומלץ שידע את הדברים מראש . כי עם כל הידע שנצבור עדיין צפויות לנו הרבה הפתעות .

אני מקווה שאתם קוראים את השיעור הראשון במדריך ועוד לא לקחתם חתול, כדי שתוכלו להכין את הבית, לגור החדש.

אם כבר לקחתם גור חתולים ,קראו את השיעור ,וודאו שעשיתם את הנדרש.

מכיוון שאינני יכולה לענות לכל אחד על שאלתו ,הינכם מוזמנים להכנס לדף הפייסבוק של חיש חי , ולהעלות שאלות בנושאים שבמדריך , ואני ומומחיות שירות חיש חי, נשמח מאד לענות לשאלותיכם.

איך להכין בית בטוח לחתול חדש?

גורי חתולים הם יצורים סקרניים, שאוהבים מאד לחקור את סביבתם. כל דבר מסקרן אותם. כל דבר הופך להיות משחק עבורם, ואין הם מבדילים בין טוב ורע, ולכן זה תפקידנו להכין את הבית.

הרעיון הוא להתבונן בבית מנקודת ראות של חתול מגובה נמוך. חפשו כל דבר קטן, שעלול להיות משחק וניתן לבליעה, ועלול לגרום לחנק

התבוננו בבית על המדפים והסתכלו על חפצים שהחתולים יכולים להפיל ולשבור או לחילופין חתולים עלולים לבלוע וזה עלול להזיק להם.
מכסה השירותים אותו יש להשאיר תמיד סגור המים והזרימה מסקרנים את הגורים והם מנסים לשתות ומוצאים עצמם נופלים לשירותים. עדיף שהשירותים יהיו מחוץ לתחום לגור, אלא אם שמים שם את ארגז החול שלהם ואז אין ברירה.
הקפידו לסגור ארונות מטבח, שבהם נמצאים חומרי ניקוי המסוכנים לחתולים, מזונות שונים כמו במזווה.
הקפידו לסגור את פח הזבל שלכם, כי גורי חתולים מאד אוהבים לחטט באשפה ולפזר אותה בבית. בדקו את כל החוטים בבית. חוטי הטלפון, הטלויזיה,המחשב ועוד ואזקו אותם, כי גור החתולים יכול להסתבך עם החוטים ולהחנק.
הקפידו לסגור את דלת המדיח, מכונת הכביסה ומייבש הכביסה כי לגורים יש נטייה להכנס לתוכם. לכן, לפני הפעלה, של כל מכשיר תוודאו שהחתול לא נכנס פנימה
יש להחזיק תרופות וחומרי הדברה במקומות סגורים היטב בארונות עם דלתות בלתי נפתחות על ידי חתולים כי אם החתולים יגיעו לזה ויבלעו את זה זה עלול להיות קטלני.
וילונות ארוכים עדיף שיאספו ויהיו הרחק ממגע גורי החתולים שנוטים לטפס עליהם ולהתפס עליהם וברור שגם להשחיז ציפורניים עליהם אז עדיף לאסוף אותם עד שהחתול ילמד להשחיז בעמדת ההשחזה המיועדת לו.
יש לבדוק את הצמחים שמגדלים בבית כי ישנם צמחים שרעילים לחתולים

בשיעור הבא נגלה מה צריך לקנות לפני שמביאים חתול הביתה

יש לכם שאלות לגבי הכנת הבית לחתול ? כתבו לי כאן למטה

או

הצטרפו לדף פייסבוק שלנו חיש חי פתרונות ושרות
ואנחנו וחברים נוספים נשמח לעזור ולסייע

לפוסט הזה יש 2 תגובות

 1. אורי ואביב

  איך לבנות בית לחתול שחי בגינה

  1. ליאורה מחיש חי

   היי אורי ואביב
   אם מדובר בחתול שיישן בחוץ ,בעיקרון בונים לו מקום לישון כמו שבונים מלונה לכלב.
   המקום צריך להיות סגור מ-3 כיווני אויר לפחות ועם מצע רך בבסיס.
   ישנם חתולים שאפשר לקנו להם מיטה כמו איגלוhttp://www.hishhay.co.il/Product/43075 שיכול לענות על תחושת הבטחון והשקט של החתול , אבל אינו עמיד בגשם ומתאים רק למרפסת מקורה.

   או להכין לחילופין מכלוב נשיאה לוטרינר .
   לעטוף אותו בניילון, כדי למנוע חדירת גשמים ורוחות ,
   ולהשאיר רק את פתח הכניסה.
   .לשים בתוכו מזרן קטן או שמיכה ישנה והחתול יאהב להתכרבל שם.

   מקווה שהבנתי נכון את השאלה.
   אשמח לעמוד לשרותכם בעוד שאלות
   ליאורה

כתיבת תגובה