5. היכרות עם חיות הבית הותיקות

איך להפגיש את הגור כלבים החדש עם כלבים ותיקים בבית

1. אל תיקח אתך את הכלב שלך להביא כלב חדש

2. לבשו בגדים שיש עליהם ריח של הכלב הוותיק כדי שהגור יבין שיש כלב או חתול נוסף בבית. זה ייתן לגור החדש מושג מה מחכה לו בבית.

3. שימו את הכלב החדש בכלוב נשיאה. עזבו את הכלוב באמצע החדר מול עיניכם. הכלוב מאוורר כך שחיות הבית יכולות לראות ולהריח את הגור החדש.

4. אל תסגרו את הכלבים הותיקים בתוך החדר עם הגור החדש. אפשרו להם לצאת ולהיכנס כאוות נפשם. יש הטוענים כי עלינו לעשות את עצמנו מופתעים בדיוק כמו הכלב הותיק שלנו שמגלה בכלוב את הגור החדש ומתלהב. עלינו לשחק אותה מופתעים ושמחים שהם מצאו את הגור החדש..

5. יש לתת צ'ופרים לחיות הבית הותיקות על התנהגות טובה. יש לתת להם חטיפים אם הם נוהגים בצורה לא אלימה סביב הכלב החדש. אל תצעקו על החיות הותיקות אם הם מגיבות באלימות. אם ננהג בכעס החיות הותיקות יסיקו שזה בגלל הכלב החדש והם ירגישו שהם צריכים להגן עלינו מפני הגור החדש, וזו לא מטרתנו.

6. אם אנחנו מרוצים מהתנהגות הכלב הותיק יש לאפשר לגור החדש לצאת מהכלוב. יש לאפשר מגע בהשגחתנו כמובן בין חיות הבית. אסור לנו להתערב אלא אם אנחנו חוששים לביטחון אחד מהכלבים , עם זאת עלינו להישאר קרובים. הכלבים לרוב יריחו זה את זה ויסתובבו סביב עצמם במשך דקות אחדות. הם עשויים להחליט להתעלם זה מזה או לנסות לשחק ביחד. כל מה שיבחרו לעשות זה בסדר בכל מקרה אסור לנו להתערב ואם הם מתחילים להיות אלימים פשוט להפריד בינהם מיידית.

7. אסור לגלות העדפה לגור החדש. יש לתת לכל חיה את שימת הלב המגיעה לה במשך השבועות הקרובים שאף חיית בית לא תפתח קנאה.

מה לא לעשות כשמביאים גור כלב חדש לבית עם כלב?

1. אל תחזיקו את הגור על הידיים ותבקשו מהכלב הותיק לברך אותו. הדבר יכול לגרום לגור לחוש לכוד ומאויים. במקום זה עמדו ברגליים פסוקות מעט כדי שהגור יוכל לתפוס מחסה בין הרגליים שלכם במידה והוא מרגיש מאויים או מרוגש מדי. אסור לנו לאפשר לכלב הותיק להתלהם או להתנפל על הגור החדש ולהפחיד אותו.

2. אל תשימו את הכלבים שלכם במקום קטן ביחד לפני שהם כבר "חברים טובים" ומסתדרים היטב.

3. לכל כלב צריך שתהיה צלחת אוכל ושתיה משלו, מיטה ומשחקים משלו. את צלחות האוכל יש להניח במרחק זה מזה עד שהם יסתדרו היטב ויהיו רגועים לאכול ביחד. אסור לאפשר לכלב אחד לאיים או להפחיד את השני ולגרום לו לנטוש את מנת האוכל שלו. יש לחנך את הכלבים לאכול מהצלחת שלהם ולעזוב את צלחת הכלב האחר ולא לגעת בצלחת אפילו אחרי שהכלב האחר סיים.

4. אם פורצת מריבה לא לאפשר לכלבים להמשיך להלחם. יש הטוענים לתת לכלבים להמשיך את המלחמה אולם מתן אישור להמשך המלחמה יכול לגרום ליחסים קשים בין הכלבים. עלינו לעצור את המריבה ולהפריד מיד בין הכלבים, כי זה תמיד עדיף לא לתת לכלב לפתח דפוס התנהגות אלימה.

היכרות בין כלבים בוגרים

כאשר מוסיפים כלב חדש עדיף לעשות זאת בצורה חכמה ולתת לכלבים להפגש קודם כל בשטח ניטרלי עדיף גינה ציבורית ולא בטריטוריה של הבית של הכלב. עדיף שהכלבים ילוו כל אחד עם אדם אחר . אם יש לכם יותר מכלב אחד עדיף שתהליך ההיכרות יעשה עם כל כלב בנפרד.

יש להחזיק את הכלבים ברצועה שתוכלו למשוך במקרה שנוצרת מריבה. אם זה אפשרי יש להתחיל עם שמירת מרחק בין הכלבים ומשחק של כל כלב עם האדם המלווה האוחז ברצועה. לאחר שהכלבים רגועים בהדרגה לקרב בינהם תוך כדי הקפדה על הרצועה משוכה בחוזקה.

אם יש לכם אפשרות להפגיש את הכלבים במספר הזדמנויות לפני שהם עוברים לגור ביחד, זה יכול להקל על הקליטה. כלבים לא מתנהגים באותו האופן לחבר למשחק כמו לשותף לדירה, כך שזה שהם יסתדרו בזמן המפגש זה לא אומר כלום לגבי העתיד של היחסים שלהם בבית.

2 כלבים עם פריזביכאשר מביאים כלב חדש פעם ראשונה הביתה, אסור לעזוב את הכלבים לבד ביחד. אפילו כלבים שיקבלו באופן חיובי את החברה החדשה עלולים לשנות התנהגותם. הצורך שלהם הוא בהשגחה אינטיליגנטית בזמן שהם מפתחים את מערכת היחסים ביניהם.

במידה וישנה הכרזת מלחמה מצד אחד הכלבים, שימוש בכלוב נשיאה או בגדר כלבים יכול לעזור הדרך הבטוחה ביותר היא להפריד בין 2 הכלבים בעזרת כלוב/גדר לשניהם. !!! כלב אחד יכול להסתובב חופשי בזמן שאחר סגור בכלוב/גדר. ואחר כך להחליף ביניהם. כאשר שניהם רגועים זה בחברת זה כשאחד מהם סגור בכלוב/גדר ניתן לנסות שוב להפגיש אותם בשטח פתוח

איך להפגיש חתול עם כלב?

תמונה של כלב וחתולכלבים וחתולים יכולים לחיות ביחד בבית במקרים רבים אבל לא תמיד. הדרך לשלווה ושלום ביניהם עלולה להיות ארוכה לעיתים אבל לא בלתי אפשרית.

הבעיה היא שכלבים וחתולים אינם מדברים באותה שפת גוף. זה עוזר אם הם נחשפו למין השני בתחילת חייהם.

לחתולים ולכלבים אין את אותו המבנה החברתי. הכלבים הם רגילים לחיים בקבוצה בעדר ולשתף פעולה, חתולים הם ציידים בודדים.

בזמן שיש כלבים וחתולים שיכולים לשחק ביחד יש כאלה שאף פעם לא ישחקו יחדיו.

כמו שאנחנו שוקלים אם כלב מסויים יתאים לכלב אחר שיש לנו כבר, זה הכרחי ומחויב המציאות, לקבוע אם לכלב החדש יש סיכוי סביר להיות בטוח בקרבת חתולים.
גזעים מסוימים הינם בעלי סיכון גבוהה להתנהגות טורפת כלפי חתולים.

כמו כן, ככל שיש יותר כלבים בבית הסיכון גבוה יותר שהם ינהגו כלהקה ויצודו את החתול ויהרגו אותו. עדיף לקבל עצה ממומחה התנהגותי לגזע המסוים שתרצו להכניס הביתה, לפני שאתם מביאים כלב חדש להיות עם החתול שלכם.

בתחילה יש להפריד את הכלב מהחתול ,כל הזמן שאתם לא בסביבה, משגיחים עליהם, אפילו אם נדמה, שהם מסתדרים בסדר, מהרגע הראשון. גור כלב חדש צריך להישאר, בכל מקרה, בתחילת דרכו בתוך כלוב/גדר סגורים כך שהחתול יוכל להמשיך להסתובב חופשי בבית.

חיבוק אוהב בין חתול וכלבארגז חול החתולים והמזון של החתול יוחזקו הרחק מהישג פיו וכפותיו של הגור כדי שהוא לא יוכל להגיע אליהם בכלל. קשה לחנך כלב לא להיכנס לארגז חול החתולים ולא לגעת באוכל החתולים. אכילת אוכל החתולים או צואת החתולים הינם מזיקים לבריאות הכלב ומעצבנים את החתול. כתוצאה מחדירה לארגז החול החתול יכול להתחיל להשתין בבית או על מיטות ספות כורסאות וכדומה וזוהי התנהגות לא רצויה. ואת הריח והכתמים קשה להוציא מהבית.

ישנם כלבים המתלהבים מדי מנוכחות חתולים בבית וצריך לחנך אותן לעזוב את החתול בשקט. יש לזכור שהחתול אינו היחיד בסכנה של פגיעה , מכיוון שהכלב יכול לאבד עין משריטה של ציפורני החתול . לתת לחתול וכלב לריב זה מסוכן ולא אנושי. אם החתול מתנהג באגרסיביות כלפי הכלב מכל סיבה שהיא ,הכלב, באופן טבעי, יתחיל לרדוף אחריו ואפילו יהרוג אותו .
ההמלצה היא לעודד את ההתנהגות החיובית ולצ'פר אותם על התנהגותם החיובית בעזרת פינוקים וחטיפים לכלב ולחתול. את הכלב יש לשמור קשור ברצועה אם יש צורך, כדי למנוע ממנו לרדוף אחרי החתול. אל תענישו את הכלב על שהוא מנסה לרדוף אחרי החתול זה לא יחנך את הכלב לכלום. פשוט לא לתת למרדף להתרחש. , והמשיכו לצ'פר את הכלב כל פעם שהוא רגוע בקרבת החתול. זה יכול לקחת זמן אבל העבודה הקשה משתלמת בסופו של דבר ואסור להתייאש.

קיים סיכון שהכלב החדש לעולם לא יוכל להרגיש בטוח להישאר לבד עם חתול, ולכן נצטרך תמיד להגביל את חופש התנועה של כל אחד מהם בבית.. הסיכון גדל בגזעים מסויימים של כלבים והוא בהחלט גדל כשכמות הכלבים שמתווספת גדולה

יש לכם חיה ותיקה בבית ורציתם לשאול שאלה על המפגש וההכרות?

כתבו לי כאן למטה ואנסה לסייע

לפוסט הזה יש 60 תגובות

 1. שוש קארו

  שלום רב! הבאתי היום כלבה קטנה מצער בעלי חיים לאומנה של שבוע ויש לי בבית כלבה וחתולה. הכלבה הגיעה בהחלטה ספונטנית ולא נעשתה שום הכנה למפגש. אני לא רוצה להכניס אותה לכלוב שלא תחשוב ששוב כולאים אותה או שמחזירים אותה כמו שהמלצת. אז איך עלי להפגיש ולהרגיל אותם אחד לשני. אני מבקשת עזרה דחוף!. תודה שוש קארו אשמח גם בטלפון 0504410395

  1. היי שוש
   כל הכבוד על צירוף כלבה חדשה לביתך אפילו לאומנה
   עם זאת אפילו שמדובר בזמן קצר ,
   התהליך חייב להיות זהה.
   העקרונות הם הפרדה פיזית בין החדרים,
   מתן צ'ופרים וחיזוקים חיוביים לחיות הבית הותיקות,
   ולפי התגובה שלהם, תראי מתי תוכלי באיטיות לחשוף את הקטנה לותיקות.
   בהתחלה את חייבת להיות נוכחת ולחשוף אותה לדקות אחדות ולהחזיר אותה לחדר אחר.
   להשתדל להמנע מלגעור בותיקי הבית על התנהגות תוקפנית,
   אם תהיה כלפי הפולשת הקטנה
   לצ'פר אותם על התנהגות חיובית.
   להפריד בין כלי האוכל של כל אחד,
   ולהפריד בינהם בזמן האוכל
   ולהמנע מלהרים אותה על הידיים כדי לחסוך קנאה.

   בהצלחה
   מקווה שיעבור בשלום
   ליאורה

 2. שירי

  יש לי סטאפ אנגלי בבית כבת 12, כלבה טובה ומקסימה מעולם לא תקפה אף אחד גם לא חתולים, בשבוע שעבר הבאנו גור קטן מסוג צ'יוואווה מעורב עם פינצ'ר, הסטאפית – לוקה שמה , לא מוכנה לקבל את הנוכחות של מיקי הקטן – הגור החדש, היא כל היום שומרת על האוכל שלה , מה שגורם לה לאכול הרבה וגם לשתות, בנוסף בכל פעם שמיקי מתקרב אלייה היא מגרגרת עליו , הוא לא מבין שהיא לא רוצה את קרבתו הוא רק רוצה לשחק איתה, מיקי מנסה כל הזמן לגעת לה באוכל כשהיא לא על יד האוכל ואז היא רצה אליו במהרה ומתחילה לשמור על האוכל שוב, יום אחד היא נבחה עליו והוא היה קרוב מידיי והיא שרטה אותו עם השיניים באף ומיקי התחיל לדמם טיפה , אך זה לא גורם לו להתרחק ממנה , בנוסף לוקה הסטאפית בצורה מסוימת עושה לנו ברוגז, כמעט ולא מסתכלת עלינו, כל הזמן במיטה שלה, היא נראת דיי בדיכאון, כמעט ולא משחקת איתנו, דבר זה שובר לי את הלב , אנחנו היינו בטוחים שאם נביא לה גור היא תרגיש אליו חמימות ותהייה קרובה יותר אליו, לכל אחד מהכלבים יש מקום משלו, אוכל משלו, כל קערה במקום אחר , רצועה משלו וגם משחקים שלו,
  עד מתי החרם הזה יהיה, אני כל הזמן בוכה כי נורא קשה לי לראות את לוקה שלי כואבת ומדוכאת

  1. דבר ראשון יש להפריד בין האוכל של הסטאפית והציוואוה מיידית. האוכל שלה הוא שלה וכך גם חפציה האישיים ואי אפשר לצפות שהיא תשמח שפתאום מגיע יצור קטן ונודניק ונוגע לה באוכל. צריכה הפרדה ופשוט להרים את הצלחת שלה כשהיא לא אוכלת כדי שבטעות הוא לא יתקרב.
   החודש הראשון אינו קל מבת יחידה בבית שנים רבות פתאום יש לה מתחרה על תשומת הלב והיא בלחץ. תנו לה ללוקה המון אהבה קחו אותה בידיים פנקו אותה ותנו לה אקסטרה תשומת לב. אתם עדיין יכולים לתת תשומת לב גם למיקי נסו לשחק משחק עם כל אחד בנפרד ולהיות סבלנים עם הזמן זה ישתפר. גם תינוק חדש בבית לא מתקבל בשמחה…
   בהצלחה
   ליאורה | מומחית מרכז המידע של חיש חי
   לגידול חיית מחמד בריאה מאושרת ומאריכת שנים

   ליאורה בגוגל +

 3. אוריאן כהן

  לפני שלושה ימים אמצתי כלב מסוג פיטבול בן שנה ו4 חודשים ובבית יש לי עוד שני פינצ'רים אמא (5) ובן (2)הם נורא פחדו ביום הראשון והוא רצה לשחק איתם ובמשך היומיים הוא ניסה להתחבר אליהם והם לא נתנו לו ונבחו עליו וניסו לתקוף אותו והיום הוא ניסה לנשוך את הכלב הקטן ורדף אחריו בבית תוכלי לעזור לי ולייעץ לי מה לעשות איתם בכדי שיסתדרו..

  1. מאוד קשה לענות כי חסרים הרבה פרטים בכדי להשלים את הפזל אך אני אשתדל, באופן שטחי ביותר:
   יש להרבות בטיולים בחוץ, לא לאלץ אותם לשחק או להתקרב לתת לזמן לעשות את שלו.
   יכל להיות שמפגש ההכרות ביניהם לא נעשה נכון, והכלב החדש הוכנס מיד הביתה ללא היכרות ראשונית מחוץ לבית.
   אבל שוב יש הרבה שאלות שצריך לשאול בכדי לענות לעניין לשאלה.
   אהוד קציר מאלף

 4. תהילה

  שלום,
  אני וארוסי אימצנו לפני כמה ימים גור כלבים , יש לנו בבית חתולה בת 8 חודשים שרושפת כאשר הגור בחדר או מתקרב לכיוונה ,כרגע הוא נמצא בגדר אילוף כדי לתת לה להתרגל אליוו (בעיקר כשאנחנו לא בבית) אך היא לא מתנהגת כהרגלה (היא חיה בשלווה עם ארנב והם משחקים יחדיו-אז יש בי עוד תקווה ) עצות? נשבר לי הלב שהיא מבוהלת כל כך .

  1. תהילה יקרה
   שלא יישבר לך הלב!! ברור שברגע שמכניסים גורם חדש הביתה תינוק,כלב,חתול תהיה תגובה עויינת אבל זה מסתדר עם הזמן.
   גם הבת שלי כשנולדה לה אחות קטנה רצתה שהיא תחזור לבטן… אבל היום הן החברות הכי טובות.
   כך גם בין בעלי חיים אז סבלנות ועבודה נכונה עם הגור והחתולה והעניינים יסתדרו. לאט לאט תוכלי להוציא את הגור ולהפגיש אותו עם החתולה במשחקים של כל אחד לבד ואחר כך ביחד.
   הכי חשוב להרחיק אותם זה מזה בזמן האוכל שזו נקודה רגישה ולאפשר לחתול מדף גבוה או מקום גבוה שיוכל להרגיש בטחון ושליטה במצב כשהכלב מסתובב חופשי בחדר.

   בהצלחה
   ליאורה | מומחית לגידול חיית מחמד
   בריאה מאושרת ומאריכת שנים
   ליאורה בגוגל פלוס

  2. קארן

   יש לי כלבה בוגרת בשם טאקי

   1. ליאורה מחיש חי

    מה השאלה?

 5. יפה

  שלום שמי יפה אימצתי חתולה מדימה ויש לי שתי ציוואות אבל הם לא רוצים לקבל אותה לכן הפרדתי שמתי את החתולה בממד והכלבים חופשים מידי פעם מראה להם אותה והם נובחים מה לעשות תודה 0542869998

  1. יפה יקרה
   מילת המפתח סבלנות.
   ההיכרות צריכה להיות הדרגתית !
   זכרי שכלב מתקשר איתנו בנביחות לטוב ולרע
   החתולה כמה שהיא מדהימה פולשת לשטח של הכלבות שגרו לפניה שם.
   לאט לאט הם יתרגלו אליה והיא אליהם.

   בהצלחה
   ליאורה | עוזרת להורים לגדל חיית מחמד
   בריאה מאושרת ומאריכת שנים

 6. מור

  יש לי כלבה בת 12 ואף פעם היא לא הייתה נחמדה לכלבים אחרים… אבל לבני אדם כן…
  עכשיו הבאנו גור חדש קטן ונמרץ שאוהב לשחק ולנשוך… הכלבה הבוגרת לא קיבלה אותו וכל פעם שהם באותו חלל ביחד הוא מציק לה רודף אחריה ונושך אותה וכשמזיזים אותו ממנה הוא חוזר שוב ושוב , היא מפחדת נובכת ובורחת לחדר שלה …ככה יוצא שהיא צריכה להיות סגורה בחדר רוב היום וקצת בחצר… מה אפשר לעשות?

  1. היי מור
   הגור הוא גור וככה הוא מתנהל.
   הוא רוצה לשחק ומנסה ליצור אינטראקציה עם הכלבה הבוגרת.
   הכלבה הבוגרת מנקודת ראות שלה גם ככה לא מחבבת כלבים ובוודאי לא נודניקים…
   מה לעשות.
   לא לסגור כל אחד בנפרד כי זה לא פתרון.
   הפתרון בסבלנות (אבל בשביל זה לא צריכים אותי….)
   1. לתת תעסוקה לגור משהו מושך ולהתעסק איתו!
   משחק מעניין ומאתגר כמו קונג ממולא או קונג וובלר
   שיעסיק אותו ויגרום לו פחות להציק.
   2. בשב יותר מאוחר לנסות להוציא אותם ביחד כדי שיתרגלו זה לזה.
   3. בשלב עוד יותר מאוחר לנסות לתת להם לשחק ביחד

   יש גם אפשרות לתרסיס מרגיע כלבים שמתאים לכלבים בסטרס. חומר על בסיס טבעי שגם אותו אפשר לבדוק זה יכול להועיל.

   בהצלחה

   ליאורה | עוזרת להורים לגדל חיית מחמד
   בריאה מאושרת ומאריכת שנים

 7. עמית

  יש לי חתולה בת שנה וקצת מאוד פחדנית היא מתקרבת אלי בלבד ושומרת מרחק בטוח מכל הסובבים אותה כולל הורי שגרים ליד. אל אמא שלי שמאכילה אותה לפעמים יש קירבה טיפה יותר. אנחנו במושב ככה שהיא מבלה גם בחוץ ואם עוד חתולים. ההכרות עם הכלבים בשכונה לא מדהימה.
  אני מאוד רוצה להביא כלב/ה הביתה אך התלבטות עצומה. אני לא רוצה ליצור מצב שלא יהיה טוב לחתולה וכמובן שהיא באה ראשנה ואני לא רוצה לפגוע בה.
  האם כדי בכלל? או לוותר על החלום של גם כלב?

  1. היי עמית
   לתפיסתי חלומות צריך להגשים כל עוד החלום לא פוגע במישהו אחר.

   הוספת כלב לבית שיש בו חתול צריך להעשות ברגישות בעדינות ובמחשבה והתוצאה נפלאה.

   ממליצה בחום.

   בהצלחה
   ליאורה |עוזרת להורים לגדל חיית מחמד
   בריאה מאושרת ומאריכת שנים

 8. עידן פרי

  אבא שלי הביא לפני שנה חתולה כשהיא עוד הייתה גורה (בת שבועיים שלוש ככה) וכבר יש לי כלב. בהצחלה הם התרגלו אחד לשנייה דווקא דיי מהר, הכלב שלי הגן עליה והיא הגנה עליו.
  אתמול משהו התהפך אצל החתולה והיא נהייתה מאוד מאוד תוקפנית כלפי, כלפי הכלב וכלפי ההורים שלי, משהו שהיא אף פעם לא עשתה. אמא שלי מעוניינת למסור אותה לאימוץ אבל זה קשה לכולנו וגם לה כי היא אוהבת מאוד גם את החתולה וגם את הכלב. אנחנו עדיין מנסים לקרב בין החתולה והכלב מחדש אבל היא כל הזמן תוקפת אותו ונעשת מאוד מנופחת. הזנב שלה מתנפח וכל הגוף שלה עובר למצב היקון. אני באמת לא רוצה למסור את החתולה שלי לאימוץ אחרי שהיא עברה דיי המון אצלנו ואני כ"כ אוהב אותה וגם את הכלב ברמה מטורפת.
  אני ממש רוצה לדעת איך אפשר לקרב בניהם בלי שהיא תנסה בכלל לפגוע באחד מהמשפחה שלי או באחותי או בי. באמא שלי היא כבר פצעה בצורה קשה.
  אני מקווה מאוד שיש דרך לחבר בניהם. אם משהו יכול לעזור לי אני מאוד אשמח.
  אני רואה את אמא שלי בוכה מרוב שהיא אוהבת גם את החתולה וגם את הכלב והיא לא מעוניינת להיפרד מאף אחד מהם.
  מה אני אמור לעשות ?????

  1. היי עידן
   צר לי על הריב שפרץ בין החתולה לכלב וזה קצת מפתיע שזה קרה בעיתוי הזה,
   אחרי תקופה ארוכה שכזו שכבר הם הסתדרו.. זה די משונה.
   אין לי את מלוא התמונה האם הגורה מעוקרת? האם קרה איזשהו שינוי בבית ? אם תגלו מהי הסיבה לשינוי ביחס תוכלו לנטרל את ההתנהגות העצבנית שלה.
   ניתן לנסות לרכוש פליווי שזה מרגיע חתולים בסטרס-אולי זה יכול גם כן לעזור להרגיע את המצב.

   בהצלחה
   ליאורה | מחוייבת לבריאות חיית המחמד
   עוזרת להורים לגדל חיית מחמד
   בריאה מאושרת ומאריכת שנים

 9. רון כליף

  שלום הבאתי גור בן 4 חודשים וכבר 5 ימים שהוא אצלי והכלב השני בן 4 הוא ארבע שנים אצלי הוא הכלב הוותיק הוא בדיכאון שוכב מתחת למיטה מה עושים במצב כזה?

  1. היי רון
   הגיוני שהכלב הותיק קצת בלחץ מהגור החדש !!!
   אבל עם חיבוקים פינוקים ומתן טריטוריה בטוחה לכלב הותיק הוא יתרגל ל"אח" החדש וייסתגל.
   מילת המפתח לתת לו הרבה אהבה פינוקים ולהמשיך שיגרה כרגיל

   בהצלחה
   בהצלחה
   ליאורה | מחוייבת לבריאות חיית המחמד
   עוזרת להורים לגדל חיית מחמד
   בריאה מאושרת ומאריכת שנים

 10. רומי

  שלום,
  יש לי שתי כלבות, אחת בת 14 וחצי והשנייה בת שנה וחצי (כל אחת אצלנו מאז שהיא גורה אם זה משנה).
  אנחנו רוצים שהכלבה בת השנה וחצי תמליט פעם אחת ואז לעקר אותה. השאלה שלי היא איך הדבר הזה יכול להשפיע על הכלבה המבוגרת? שפתאום יהיו גורים בבית
  אני מאוד מפחדת שזה ישפיע עליה לרעה אבל אני לא יודעת… ועוד משהו, האם ההמלטה יכולה לשנות את האופי של האמא?
  האם כדאי לתת לה להמליט או לעקר אותה ישר?
  תודה מראש

  1. היי רומי
   אף אחד לא יודע איך הכלבה המבוגרת תגיב לגורים בבית אבל זה לא אמור להשפיע לרעה באופן בלתי הפיך.
   לגבי שינוי אופי האמא זה קורה לעיתים אבל רק בתקופה שהיא ממליטה היא עלולה להיות יותר מגוננת וקצת לחוצה. אבל זה לא לאורך זמן.
   לשאלתך האם כדאי לתת לה להמליט או לעקר?
   יש כל כך הרבה גורים שלא מוצאים להם בית והם מוצאים את עצמם בעמותות ובצער בעלי חיים כך שאני לא ממליצה לתת להמליט סתם כדי שתחווה את החויה.
   אבל זוהי דעתי ואם ידוע לך בוודאות שיהיה לך בתים לכל הגורים שקלי אחרת.

   בהצלחה
   בהצלחה
   ליאורה | מחוייבת לבריאות חיית המחמד
   עוזרת להורים לגדל חיית מחמד
   בריאה מאושרת ומאריכת שנים

 11. סיגל סדרינה

  היי ליאורה,
  יש לנו בבית פודל טוי מקסים בן 4 שנים.
  רצינו להביא גורה כמובן מאותו סוג אבל אני מאוד חוששת.
  לבן שלי יש פודלית וכאשר הם מגיעים לביקור הפודל שלנו משתגע,
  הוא רודף אחריה שעות, מזיל ריר מנסה… אפילו שהיא מעוקרת.
  השאלה שלי מה יקרה אם אביא גורה,
  איך להרגיל אותו לחיות איתה מבלי שיהיה "חרמן כל היום" מכיוון שאני ממש מרחמת עליו
  כשזה קורה ואפילו ביקשתי מבני וכלתי לא להביא אותה אלינו יותר, מכיוון שהוא ממש סובל.
  תודה רבה, מחכה לתשובתך.

  1. היי סיגל
   אם את רוצה להביא גורה כדי לזווג ביניהם בעתיד ושיהיו לכם גורים אז אין ברירה, כלשונך, הוא ימשיך להסתובב סביבה ולהזיל ריר ולנסות…זה באופי הזכרי שלו.
   אולם , אם את מביאה בשביל החברה, אז את יכולה לעקר אותו ובזה תנטרלי אצלו את הצורך לנסות, כדברייך.
   למרות שאין רע בכך שהוא מנסה זה לא כואב ולא מפריע לכלבה.
   אם תביאי גורה קטנה ותפגישי ביניהם בהדרגתיות והיא לא תהיה "אורחת" שבאה לבקר אלא בת בית , ההתנהגות הזו תשתנה עם סבלנות וזמן והם יהיו החברים הכי טובים.
   אז השיקול הוא שלך
   בהצלחה
   ליאורה | מחוייבת לבריאות חיית המחמד
   עוזרת להורים לגדל חיית מחמד
   בריאה מאושרת ומאריכת שנים
   מנחת סדנאות בריאות ותזונה לכלבים וחתולים
   מנהלת שרות לקוחות חיש חי
   להזמנות מזון וציוד לכלבים: 1-700-70-88-88

 12. נגה

  היי ליאורה,
  רציתי להתייעץ.
  יש לנו (אצל ההורים שלי) כלב בוגר, זאב מעורב ברוטווילר, הוא מקסים ורגוע ולא יפגע באף חיה. בכל פעם כשכלב אחר מגיע אלינו (סתם לכמה ימים, או כשההורים שלי ניסו לאמץ עוד) הוא פשוט נכנס לדיכאון. יושב ולא זז, הרבה פעמים בורח, או "תוקע" את עצמו בכל מיני מקומות, ממש כאילו שהוא מתכוון "לפגוע בעצמו"…?
  כשהכלב האחר עוזב הוא נרגע ומתאושש.
  אני והבן זוג שלי רוצים להביא כלב, זה יהיה הכלב שלנו ונגיע איתו לסופי שבוע מדי פעם אצל ההורים, ואני ממש מתלבטת אם יש משהו שכדאי לעשות כדי שהוא לא יהיה מדוכא בכל פעם שנגיע.. מה דעתך?

  תודה, נגה.

  1. היי נגה
   ההתנהגות של הכלב של הורייך הגיונית מאד, הוא בן יחיד ופתאום מביאים לו "אח צעיר" מרעיש ומלא אנרגיה בדרך כלל וזה לא לרוחו, וזה לגיטימי. הפתרון הוא להפגיש ביניהם בהתחלה מחוץ לבית בגינת משחקים לתת להם להתיידד ורק אז להזמין אותו הביתה איתכם ולתת לכלב של הורייך צופר שהוא אוהב בזמן שאת הכלב החדש לסגור בחדר נפרד.
   לחזור על הפעולה הזו בלי לחשוש שהוא יהיה בדכאון או "יפגע בעצמו"זו התנהגות אנושית ולא כלבית. עם הזמן הוא יישמח לביקורים של הכלב החדש כי הוא ייקשר צופרים עם הביקור שלו.
   בהצלחה
   בהצלחה
   ליאורה | עוזרת להורים לגדל חיית מחמד
   מנהלת שרות לקוחות חיש חי
   אל תשכחו לצלצל ולהזמין מזון וציוד לכלב שלכם
   1-700-70-88-88

 13. נינט לחמי

  האם מומלץ להפגיש בין כלבלבים שהיו ביחד במשך שנה.והופרדו ?

  1. היי נינט,
   אין בעיה להפגיש כלבלבים שהופרדו, השאלה היא לאיזה צורך?
   כמה זמן הופרדו? מה סיבת הרצון שיפגשו שוב? בהתאם לזה
   ההמלצה לא האם כדאי אלא איך כדאי להפגיש ביניהם?

   בהצלחה, ועדכני אותי שעבר בשלום.

   ליאורה | מומחית חיש חי
   עוזרת להורים לגדל חיית מחמד
   בריאה מאושרת ומאריכת שנים
   מנהלת שרות לקוחות
   חיש חי משלוחים חינם
   מזון וציוד לכלבים וחתולים
   מחכים להזמנתכם 1-700-70-88-88
   בקרי אותנו גם בפייסבוק
   חיש חי פתרונות ושרות לכלבים וחתולים

 14. צליל

  הי

  יש לנו כלבה מסוג גק ראסל.היא בת חמש.לפני כשלושה חודשים אושפזתי בשמירת היריון במשך חודשיים,במהלך זמן זה הכלבה היתה אצל חברים שלנו.לפני כחודש ילדתי תאומים,את הכלבה עדיין לא החזרנו אלינו עד שנסתגל למצב החדש.שאלתי היא איך להכין אותה לסטטוס החדש שבו יש "דיירים" חדשים בבית? ברצוני לציין כי הכלבה מאוד אוהבת להתרפק ומאוד אוהבת ליטופים…

  1. היי צליל
   מזל טוב
   ישנם מספר דברים שתוכלו לעשות שולחת לך במייל מאמר שכתבתי לגבי הכנת חתולים אבל העקרונות דומים.
   בעקרון מילות המפתח הן התכוננות הכנה מראש סבלנות ומודעות לצפוי לסכנות ולגבולות.
   כעקרון זה נפלא לילדים לגדול עם כלבים כמו את בודאי יודעת

   ליאורה | מומחית חיש חי
   עוזרת להורים לגדל חיית מחמד
   בריאה מאושרת ומאריכת שנים
   מנהלת שרות לקוחות
   חיש חי משלוחים חינם
   מזון וציוד לכלבים וחתולים
   מחכים להזמנתכם 1-700-70-88-88
   בקרי אותנו גם בפייסבוק
   חיש חי פתרונות ושרות לכלבים וחתולים

 15. נורית

  היי
  יש לי 2 כלבים וחתולה הם חיים בהרמוניה החתולה חיה בבית ויוצאת לחצר .כאשר ביתי מגיעה לסופש היא מביאה את הכלבים שלה כלבים טובים וממושמעים אבל שובבים החתולה לא ממש מתחברת אליהם ולכן אני סוגרת אותה בחדר גדול עם כל מה שהיא צריכה אבל יש לי יסורי מצפוןשהיא סגורה כמה ימים בחדר מה אפשר לעשות כדי שהם יוכלו לחיות יחד וסופש יהיה חוויה ולא סיוט
  נורית

  1. היי נורית
   אין רע בלסגור לסופש את החתולה בחדר גדול עם כל צרכיה,
   זו גם העדפה שלה כי היא מעדיפה שקט.
   את יכולה לנסות לעשות היכורת הדרגתית בינהם אבל מכיוון שהם מספר כלבים הסכוי שהם יוכל להתחבר הוא קטן בעיקר בגלל שהם שובבים.
   אם את מחליטה את יכולה לשלב שימוש בפליווי
   שזהו מוצר שמרגיע חתולים ויכול לסייע בהרגעת החתולה ולהקל על ההתחברות.

   בהצלחה ומחכה להזמנתך אצלנו
   ליאורה מחיש חי | עוזרת להורים לגדל כלב
   בריא מאושר ומאריך שנים
   להזמנות: 1-700-70-88-88
   http://www.hishhay.co.il

 16. אגת

  שלום רב, אני מתכוונת להביא גורה חדשה למשפחה , במשפחה כוללת כלב בן שנתיים וחתול בן 8 חודשים, איך עליי להתנהג עם שניהם? האם לעשות את המפגש בראשוני כל אחד בתורו? הגורה עברה טיפול נגד תולעים וחיסון משושה ראשון, האם לדאוג מפני מחלות ? האם אני יכולה להשאיר אותם לבד בחצר בערב שישי?

  1. היי אגת
   אני מאמינה שעם מפגש הדרגתי הותיקה תקבל את החדשה.
   כל מפגש צריך להיות מפוקח והדרגתי מאד גם עם הכלבים וגם עם החתולים.
   עם המון סבלנות.
   מניסיוני אין חשש למחלות .
   להשאיר את כולם לבד בחצר בהתחלה לא הייתי ממליצה
   עדיף בהדרגה כל פעם 1 חדש עם 1 ותיק כדי שלא יעשו קואליציה….
   בהצלחה

   ליאורה | עוזרת להורים לגדל כלבים
   בריאים מאושרים ומאריכי שנים
   להזמנות: 1-700-70-88-88

   1. אגת

    עכשיו אחרי שהיא כבר שבוע בבית, והכל סך הכל טוב , איך גורמים לכלב הבוקר לקבל את הגורה ולהנות ולשחק איתה? הוא לגמרי בורח ממנה וכל פעם שהיא משחקת לבדה במשחק הוא מנסה לקחת לה אותו

    1. היי אגת,
     סבלנות זו מילת המפתח.
     הזמן יעשה את שלו.
     הם יסתדרו עם הזמן.
     טוב שהם לא נוהמים זה על זה !
     לאט לאט תתחיל אינטראקציה חיובית יותר ביניהם.
     תדאגי שלכל אחד יהיה צעצוע משלו.
     ותשבי בצד להנות מהמשחק שלהם.

     בהצלחה
     ליאורה | עוזרת להורים לגדל כלבים
     בריאים מאושרים ומאריכי שנים
     להזמנות: 1-700-70-88-88

 17. מורן בן אור

  שלום רב, יש לי כלבת פקינז בת 11 חביבה אך לא כל כך מסתדרת עם כלבים גדולים בעיקר מתגוננת… מצאתי כלב לברדור בן 4 מתוק חברותי וממושמע שניסינו למצוא לו בית חדש ללא הצלחה ןמאוד רוצה לאמץ אותו אלינו למשפחה אך חוששת איך הכלבה שלי תקבל את זה ובטח להשאיר אותם לבד כשאצא לעבודה… איך אפשר לעשות זאת?

 18. יפית

  היי ליאורה!
  קודם כל רציתי להגיד לך שאת פשוט מקסימה שאת ככה עוזרת ומייעצת לכולם.
  עכשיו יש לי כמה סוגיות שהייתי רוצה לפתור עם הכלבים שלי.

  יש לי כלב בוגר בן 12 והבאתי לבית גורה חדשה קטנה בת חודשיים. הבאתי אותה בעיקר במטרה שיהיה לו קצת חברה כי הוא מרגיש קצת בודד לאחרונה ונורא משועמם למרות שאני נמצאת איתו הרבה שעות בבית.
  בכל אופן, הוא כמובן לא ממש מקבל אותה בחום ואהבה. היא נורא קטנטנה והיא נורא רוצה לשחק איתו אבל הוא לא מוכן וכל הזמן נוהם עלייה, היא מנסה לנשוך לו בזנב וקצת ברגליים והוא מתעצבן ומתחיל לנבוח כל הזמן שהיא בסביבה שלו ואפילו לתקוף מעט. כשאני רוצה שהמצב מחריף אני מיד מפרידה ביניהם. שמה אותה אצלי בחדר והוא בסלון במיטה שלו. הבעייה היא שהוא נובח המון, כל הזמן נובח עלייה ועליי כשהוא רואה שאני מרימה אותה ונותנת לה תשומת לב. אני משתדלת לתת גם לו את אותה תשומת לב כל הזמן ושזה יהיה שוויוני. אמנם הוא עדיין נורא מקנא ומה שקורה זה שהגורה רואה שהוא נובח והיא רוצה לשחק איתו אז היא לומדת לנבוח אליו בחזרה כי היא חושבת שככה משחקים. וזה ממש לא מה שאני רוצה שיקרה, לכן אני כל הזמן מפרידה ביניהם כי אני לא רוצה שהיא תלמד ממנו התנהגות רעה.
  יש לציין שהוא גם מאוד רכושני ולא רוצה שיגעו לו בצעצועים ובאוכל. אמנם היא תמיד הולכת ללקק את השאריות מהצלחת שלו ושותה לו גם מהצלחת והוא מסכים לה ולא מגיב. שזה כבר טוב. אני מנסה לצ'פר אותו בכל פעם שהוא מראה התנהגות שלא אלימה כלפייה ואז הוא מתלהב ורוצה עוד ועוד חטיפים.

  מה לדעתך ניתן לעשות כדי להנעים את האינטרקציה ביניהם? כי נכון לעכשיו זה בלתי אפשרי, מהרגע שאני משחררת אותה היא קופצת ומשתוללת לעברו והוא מתחיל לנבוח. זה מבהיל אותה ואז היא נובחת עליו בחזרה. וככה הם נובחים אחד על השני. הוא נלחץ והולך אחריי והיא הולכת אחריו נושכת לו בזנב ואז הוא נוהם עלייה ותוקף אותה כמעט.

  אני רוצה להרגיש חופשי לשחרר אותה מידי פעם וגם היא רוצה כמובן מאוד לצאת..
  מאידך, לפעמים אני ננעלת איתה בחדר שלי ונותנת לה לטייל לי בחדר והוא בחוץ ולפעמים מקנא שהוא לא יכול להיכנס. בקיצור בלאגן לא קטן חח

  אשמח לכל טיפ שיכול לעזור לי בעניין. בגדול אני רוצה ללמד אותה פחות להציק לו וללמד אותו להיות יותר סלחני כלפייה.

  תודה רבה רבה רבה !!

  1. היי יפית,
   תודה על דברייך, תמיד כיף לשמוע.
   את עושה הכל כמו שצריך.
   מה שחשוב הוא סבלנות והזמן ייעשה את שלו.
   הם יסתדרו היא תרגע והוא יירגע.
   מילת המפתח היא סבלנות .
   את נוהגת נכון ואין שום טיפים בנוסף.
   המשיכי כך !!!

   ליאורה | מומחית לתזונת כלבים
   עוזרת להורים לגדל כלב בריא מאושר ומאריך שנים
   מנהלת שרות לקוחות חיש חי
   להזמנות : 1-700-70-88-88

 19. הילה

  שלום,
  יש לי חתול בריטי בן שנתיים וחצי שהוא מאוד מפונק וגם פחדן… עכשיו אני הבאתי כלבה (יורקשייר) שהיא בת חודשיים… היא מנסה להתקרב אליו ולשחק איתו אבל הוא מרוב הפחד מתחיל לצעוק ולהתנפח… פעם הוא נתן לה "כאפה" אחת אבל לא הוציא ציפורניים.. (הוא לא מוציא אותם בד"כ)
  עכשיו גם היא התחילה לפחד ממנו… אבל בכל זאת מנסה להתקרב אליו…
  יחד אם זאת אני עברתי לבית חדש והבאתי את החתול כשהיא כבר הייתה בבית הזה קודם… (חתול היה אצל הורים שלי כמה שבועות עד שסידרתי ת'בית החדש)…
  אני לא כועסת על חתול אם הוא מתחיל להתעצבן אליה או משהו כזה…
  אני מעבירה זמן איתם ביחד… גם הוא מקבל תשומת לב לא פחות ממנה.. (אגב חתול מאוד נקשר אלי)…
  מה אני יכולה לעשות כדי שהם יתחילו להסתדר ללא השגחה….
  אשמח לתשובה
  תודה מראש

  1. היי הילה,
   נסי לדמיין איך ילד מרגיש שמביאים תינוק חדש הביתה שעושה רעש ומושך תשומת לב ואהבה שהיתה רק שלו?
   כך מרגיש החתול שלך.
   יורקשייר בת חודשיים היא היפר אקטיבית ואוהבת לשחק ומשתוללת ומנסה לשחק עם חתול שלך , שלא מבין מה זה הדבר הקטן והמרעיש ולכן הוא מנסה לשים לו גבול.
   היא תמשיך לנסות לשחק איתו והוא ימשיך להתגונן או לנסות לתקוף, בעדינות כדי לשים גבול ולהראות מי בעל הבית.

   גם כאן הזמן יעשה את שלו
   את עושה הכל כמו שצריך.
   מה שחשוב הוא סבלנות והזמן ייעשה את שלו.
   הם יסתדרו היא תרגע והוא יירגע.
   מילת המפתח היא סבלנות ואורך נשימה ולא להלחץ מהמצב.
   מעבר הדירה גם לא קל לחתול אז תני למן לעשות את שלו ואל תכעסי או תגיבי על מריבות כל עוד הן לא מסוכנות ומסכנות חיים

   ליאורה | עוזרת להורים לגדל כלב
   בריא מאושר ומאריך שנים
   מנהלת שרות לקוחות חיש חי
   מחכה להזמנתך במוקד ההזמנות של חיש חי
   להזמנות : 1-700-70-88-88
   http://www.hishhay.co.il

 20. איתי

  הי שלום שמי איתי יש לי כלבה פיקינזית פינצר בת שנה ולפני שבוע הבאתי דוברמנית בת חודשים לבית הן כל היום משחקות ונהנות ביחד
  אבל יש מקרים שמתוך משחק הגורה הדוברמנית תופסת לה את הלסת התחתונה ומושכת אחורה, הפיקינזית לא משמיע ציוץ וגם מזיזה את הלסת שלה כמו לעיסה את שמשחריים את הלסת של הדוברמן ואז היא נובחת עם ציוץ כזה זה מפחיד נורא מה לעשות

 21. איתי

  הי שלום שמי איתי יש לי כלבה פיקינזית פינצר בת שנה ולפני שבוע הבאתי דוברמנית בת חודשים לבית הן כל היום משחקות ונהנות ביחד
  אבל יש מקרים שמתוך משחק הגורה הדוברמנית תופסת לה את הלסת התחתונה ומושכת אחורה, הפיקינזית לא משמיע ציוץ וגם מזיזה את הלסת שלה כמו לעיסה את שמשחריים את הלסת של הדוברמן ואז היא נובחת עם ציוץ כזה זה מפחיד נורא מה לעשות

  1. היי איתי
   דוברמנית בת חודשיים צריכה להבין שהיא משחקת עם כלב שעדין וקטן ממנה ואם לא עכשיו אז בהמשך אני צופה לבעיה. הפיקניזית תשאר קטנה והדוברמנית תגדל.
   לא צריך לאפשר לדוברמנית ללעוס את הלסת של פיקניזית וצריך לתת לה משחקים אחרים ללעוס כאשר הם משחקים צריך להקפיד להפריד אם היא חוזרת על הפעולה. בקרוב תהיה חייב לקחת אילוף גורים שיינחה אותך יותר לעומק איך להתמודד עם הבדלי הגדלים הצפויים בין הכלבים השונים.
   כעקרון לא לאפשר נשיכה שכזו היא יכולה בטעות לפרוק לה את הלסת.
   כל עוד מדובר במשחק שאינו מזיק אין בעיה כשמתחילה התנהגות לא רצויה יש להפריד מיידית ביניהם.

   ליאורה | עוזרת להורים לגדל כלב
   בריא מאושר ומאריך שנים
   מנהלת שרות לקוחות חיש חי
   מחכה להזמנתך במוקד ההזמנות של חיש חי
   להזמנות : 1-700-70-88-88
   http://www.hishhay.co.il

   1. איתי

    הבעיה היא ששניהם משחקים ככה עם הפה כל היום מנסים לתפוס אחת את השניה מתוך משחק גם הפיקינזית מתוך משחק מנסה לתפוס לה את הלסת אבל יש מקרים שהדוברמנית ננעלת אז איך אדע שזה נפסק ולא יקרה מצב שהיא ננעלת בטעות

    1. היי איתי
     עדיף למנוע מהם משחק שעלול לגלוש לאלימות שמסוכנת לפיקינזית. גם לילד לא נותנים להכניס את היד לפה של הכלב אפילו אם הוא מאד אוהב את זה..למד אותם לשחק עם משחקים מתאימים ולא עם הפה שלהם.

     יש משחקים רבים כמו בובות לכלבים, עצמות למיניהם משחקי משיכה נשיכה ועוד.

     ליאורה | עוזרת להורים לגדל כלב
     בריא מאושר ומאריך שנים
     מנהלת שרות לקוחות חיש חי
     מחכה להזמנתך במוקד ההזמנות של חיש חי
     להזמנות : 1-700-70-88-88
     http://www.hishhay.co.il

 22. אופיר

  היי
  אני וחבר שלי קנינו כלב קטן מסוג שיצו כבן שמונה שבועות ואנחנו הולכים לגדל אותו בבית של חבר שלי הבעיה שיש בבית עוד שני כלבים מסוג שיצו של אחותו שגרה איתם הם כלבים מדהימים הכלבה היא בוגרת כבת 7 שנים והכלב כבן 6 שנים פחות או יותר הכלבה מדהימה ושקטה אבל הזכר נורא אגרסיבי כשהוא רואה כלבים אחרים הוא תוקף ישר ואני נורא מפחדת מהמפגש בניהם שהוא לא יפגע בו כי גם עד עכשיו אני ובן זוגי הרעפנו אהבה עצומה על שני הכלבים האלה במיוחד על הזכר ואני מאוד מפחדת שהוא יראה את הכלב החדש שאנחנו מביאים הוא יגיב לא טוב ואולי יעשה משהו לכלב הקטן…

  1. היי אופיר,
   כל כלב לא מתלהב שמביאים לו כלב חדש הביתה אבל הם מתרגלים.
   מכיוון שמדובר בגור אז הקבלה שלו יותר קלה והכל מסתדר.
   יש כמובן לעשות את המפגש בהדרגתיות כמו שהמלצתי במאמר.
   וכמובן, בתקופה הראשונה צריך להיות עירניים ובסביבה כדי למנוע פגיעה בגור.
   סביר להניח שחששותיכם יתבדו והוא יקבל את הגור החדש ברוגע יותר מהמצופה בגלל שהוא גור קטן ההתייחסות היא שונה…

   בהצלחה
   ליאורה | עוזרת להורים לגדל כלב
   בריא מאושר ומאריך שנים
   מנהלת שרות לקוחות חיש חי

   מחכה להזמנתך במוקד ההזמנות של חיש חי
   להזמנות : 1-700-70-88-88
   http://www.hishhay.co.il

 23. מיקה

  שלום
  אימצנו גור כלבים (הסוג של הכלב: בורדר קולי)שהגיע היום אלנו שהוא בין חודשיים בערך ויש לנו חתול בין שלוש הם לא רבים והכלב החדש סקרן מאוד החתול לא רוצה מגע ואנחנו לא יודעות מה לעשות כדי שהם יסתדרו
  נשמח לטיפים מה לעשות כדי שהם יסתדרו.
  בתודה מיקה נועה ומטי

  1. היי מיקה נועה ומטי
   תתחדשו על התוספת המשפחתית.
   כמו שהמלצתי הכל צריך להיות בהדרגה ותחת השגחה שלכם.
   כלבים וחתולים יכולים להפוך להיות החברים הכי טובים ויכול להיות גם שלא.
   זה תלוי באופי של כל אחד מהם.
   ההכרות חשדנית וההתחלות קשות אבל עם סבלנות ומתן תשומת לב לשניהם ביחד ובנפרד הזמן יעשה את שלו.
   תנו להם הזדמנויות לחקור זה את זה תחת השגחתכם.
   ונקווה שהחתול ייתרצה וייקבל את "האח הקטן" שהבאתם לו הביתה.
   היו סבלניים ובסביבה והדברים יסתדרו באופן טבעי.

   בהצלחה
   מחכה להזמנתך במוקד ההזמנות של חיש חי
   להזמנות : 1-700-70-88-88
   http://www.hishhay.co.il
   ליאורה | עוזרת להורים לגדל כלב בריא מאושר ומאריך שנים
   מנהלת שרות לקוחות חיש חי מזון וציוד לחיות מחמד

 24. מירב

  שלום
  אבא שלי הכניס הביתה גורה מעורבת כנראה גם סוג של לברדור. בבית יש 8 חתולים בוגרים. מזה יומיים היא מציקה לחתול מבוגר שאינו אלים ואינו תוקפן. היא תפסה אותו בצוואר וגררה אותו, לא פצעה, אך הוא בכה ואמא שלי הפרידה ובעטה קלות בכלבה. יומיים אחכ הכלבה ניסתה שוב לתקוף אך אחי צעק עליה ונתן לה מכה. אנו אובדי עצות וחוששים מאוד לחתול. אבי לא מעונין באילוף, למרות שאנו דורשים זאת כתנאי להשארות הכלבה בבית והמתח גואה. מה לעשות ????

  1. היי מירב
   הכלבה גורה ואינה שונאת חתולים אבל היא כן רוצה לשחק איתם ולכן היא מנסה ביכולות שלה בלי לשים לב לגודלה ולחשש של החתול המבוכר ממנה.
   ברור שגורים צריכים חינוך ומגע בין הגורה לחתולים צריך בהתחלה להיות תחת השגחה ופיקוח. כלבים בדרך כלל באופיים לא תוקפניים כנגד חתולים אלא אם חונכו להיות כאלה. הם אמורים להסתדר מצויין יחדיו
   עם זאת אני לא רואה מנוס מהשגחה צמודה שלכם בהתחלה ולא לבעוט בכלבה אלא להגיד אסור ולשחרר את החתול.
   יש לתת להם משחק כמו כדור שיוכלו לשחק ביחד או סתם לתת להם להיות נוכחים באותו החדר כשאתם משחקים עם הכלבה כדי שתוציא מרץ. היא גורה ורוצה לשחק וכשגלה עם אמא וגורים אחרים הם נהגו לשחק משחקי גורים של מיכות נשיכות והיא ממשיכה עם החתול והיא עדיין לא מבינה שמדובר בחתול אלא היא מתייחסת כאילו גור כלבלב כמוה.
   בהצלחה
   מחכה להזמנתך במוקד ההזמנות של חיש חי
   להזמנות : 1-700-70-88-88
   http://www.hishhay.co.il

   ליאורה | עוזרת להורים לגדל כלב
   בריא מאושר ומאריך שנים
   מנהלת שרות לקוחות חיש חי

 25. דניאלה וטל

  שלום ליאורה .
  יש לנו כלב בן שנתיים וחצי בשם סיד חברותי ומקסים.. ולפני 10 ימים אימצנו גורה בת 4 חודשים.
  כמו שחשבנו מהר מאד היא יצאה מההלם והתחילה לשחק עם סיד,הוא עדין וחמוד איתה ועד כאן הכל בסדר. הבעיה מתחילה כשיש אוכל /חטיף/ עצם באזור. אפילו אם זה אוכל שלנו ולא של אחד מהם.. מיקה כמעט תמיד תוקפת את סיד או אותנו, בימים האחרונים זה כבר עובר קצת לצעצועים.. בקיצור היא ממש מנסה לדחוף אותו לפינה מבחינתה האוכל שהוא מקבל שלה,
  והצעצועים שלו הם גם שלה.
  אני לא יודעת איפה היא הייתה לפני ולמה יש לה את ההרגלים האלה אבל אנחנו מנסים להפטר מהם.
  את האוכל שלה ואת הצופרים היא מקבלת בכלוב עם דלת פתוחה וסיד לא מפריע לה .. כשאנחנו אוכלים מרחיקים אותה עם חטיף, שניהם מקבלים המווון אהבה…
  מה עוד אפשר לעשות ??
  נשמח לקצת עזרה

  1. היי דניאלה וטל
   כל הכבוד על האימוץ החדש.
   התנהגות הגורה מאפיינת גורים שהם כתינוקות חסרי חינוך שמגלים תוקפנות בנושא אוכל חטיפים ומשחקים
   מול כלב בוגר שכבר עבר את השלב הזה.
   המלצה "חינוך גורים" יש לפנות למאלף כלבים למספר מפגשים כדי שייתן לכם כלים איך להתמודד ולהגיב כשמתגלה התנהגות שאינה נורמטיבית מבחינתכם.
   בהצלחה וזכרו זהו שלב בחיי הכלב שעובר.
   המשיכו לתת אהבה אבל גבולות וחינוך שחשובים לא פחות כי להגדיר את ההיררכיה וההתנהגות המצופה מכל אחד על 2 ועל 4.

   בהצלחה
   ממתינה להזמנתכם במוקד ההזמנות 1-700-70-88-88

   ליאורה | עוזרת להורים לגדל כלב בריא מאושר ומאריך שנים
   מנהלת שרות משלוחים ללקוחות חיש חי מזון וציוד לכלבים וחתולים

 26. רונית דור בן- נון

  ליאורה שלום רב,

  יש לנו בבית חתולה מסוג הימלאיה. החתולה בת 8 ונמצאת אצלנו מגיל חודשיים. אנו שוקלים להכניס הביתה גור כלב לא גדול וחברותי. איזה סוגי כלבים יכול הכי להתאים לחתולה ומה עדיף זכר או נקבה?

  המון תודה
  רונית

  1. היי רונית
   בחירת הכלב המתאים היא חשובה אבל לא ניתן לצפות איך תהיה האינטראקציה בינהם.
   הרבה תלוי באופי שלה ואיך אתם תכירו לה את הגור החדש.
   בכל מקרה צריך סבלנות ועדיף כלב קטן עם אופי נוח ולא תוקפני.
   טרייר או פיקינז או ציוואוה או כמובן הכי מומלצים מעורבים קטנים שהם מאומצים מהעמותות ויהיו אחרי זה אסירי תודה.
   זכר או נקבה? גם זה לא חד משמעי. למרות שבתחושה שלי נקבה עדיף אבל זה רק תחושה ולא מדעי או מבוסס מחקרית.
   הכי חשוב זה הכרות הדרגתית.

   בהצלחה
   ממתינה להזמנתכם במוקד ההזמנות 1-700-70-88-88

   ליאורה | עוזרת להורים לגדל כלב בריא מאושר ומאריך שנים
   מנהלת שרות משלוחים ללקוחות חיש חי מזון וציוד לכלבים וחתולים

 27. נועה שטרית

  יש לי כלבת פקינז רוסי בבית ולי בא שהיה לה חבר או חברה שאני נמצאת בלימודים אז רציתי לדעת אם גזע מלטז הסתדר איתה ואם לא אז איזה גזע הכי מתאים ואיזה מין בן או בת ☆☆

  1. נועה יקרה
   התאמה בין כלבים זה כמו בין אנשים, עדיף שיהיו מאותו גודל ועדיף מגזע דומה.
   זה מאד תלוי באופי של הכלבה שלך ובנכונות שלה לקבל דייר חדש בבית.
   עדיף נקבה שלא יהיה כאן ניסיונות זיווג.

   מה שלא יהיה את האוכל והציוד לא לשכוח לקנות אצלנו
   ליאורה מנהלת שרות לקוחות חיש חי
   מומחית לגידול חיית מחמד בריאה מאושרת ומאריכת שנים
   להזמנות מזון וציוד 1-700-70-88-88

 28. הדס

  היי יש לנו חתול בן שלוש בבית הוא לא גדול מבחינת גודל שיוצא לגינה ומסתובב ורב עם חתולים אחרים הרבה פעמים אבל הוא כמובן מפחד מכלבים וממטאטים שזזים וכו… ואנחנו חושבים להביא כלב הביתה…. האם יש סוג וגודל של כלב שעדיף לנו להביא אם בכלל כדאי..

  1. היי הדס
   תוספת של כלב לבית עם חתול בוגר הינה תהליך שדורש מחשבה ותכנון.
   סוג הכלב הנבחר חשוב, גילו, אופיו והצרכים שלכם מול הצרכים שלו.
   היכרות נכונה בין החתול לכלב זה השלב השני.
   כדי למנוע קושי מומלץ לבחון היטב את הצרכים שלכם בבחירת כלב ואני מזמינה אתכם להתייעץ עימי בייעוץ אישי "שרות טרום כלב" להתאמת כלב שיתאים לכם ולצרכיכם. על מנת לקבל החלטה נכונה כלל האפשר שתטיב עם חייכם ולא תאמלל את החתול שלכם
   הייעוץ הינו בתשלום ותוכלו להרשם כאן
   או לצלצל ולהזמין ייעוץ אישי טרום כלב
   צלצלו : 1-700-70-88-88

   ליאורה | מומחית לגידול חיית מחמד
   בריאה מאושרת ומאריכת שנים
   מנהלת שרות לקוחות חיש חי
   פתרונות מזון וציוד לכלבים וחתולים

כתיבת תגובה