7. משחקים לחתול

גורי חתולים מאד אוהבים לשחק !!! וזוהי פעילות שיעשו איתכם ובלעדיכם, ועדיף, מניסיון, לשתף איתם פעולה, כי אחרת ידרשו זאת בעצמם.
כאוהבת חתולים אין תענוג גדול יותר מלשבת בסלון ולראות את הגורים משחקים והם אפילו "מדביקים" בהתלהבותם וביכולת המשחק שלהם את החתולים הבוגרים יותר בבית , שנאלצים לשתף פעולה על אפם וחמתם.

משחק הינו פעילות ספורטיבית, שטובה מאד בשבילם. ההתרוצצות בעקבות המשחק שורפת אנרגיה, המרדפים כיפיים ומעייפים והתענוג גדול מאד.

איך בוחרים משחק מתאים לגור החתולים?

חתול מסתתר בשקיתנקודת המוצא של כל גור חתול היא, שכל דבר שקיים בבית, נועד לשרת אותו ולשמש לו כמשחק. לפעמים, אנחנו משתפים פעולה, כשהגור משתולל עם עגבניית שרי, שנפלה מארגז הירקות, והוא מכדרר באומנות בכל הבית, ולפעמים, זה עלול להיות מסוכן, כשהוא משתולל עם חוטי החשמל או המחשב ולכן הבית צריך להיות בטוח לחתול כמו שהזכרתי בחלק הראשון של המדריך.

ניתן לקחת נייר ולקמט אותו לכדור, ולזרוק אותו לגור החתולים , והוא, ירוץ אחריו בשמחה.

פעמים רבות, שהשארתי שקית נייר, כשחזרתי מקניות ,החתול נכנס פנימה, והתחיל לשחק בפנים, הוא אהב את המגע ואהב את הרעש.

ממה צריך להמנע?

גומיות, חוטים, שקיות ניילון שיכולות לגרום לחנק, אטבים משרדיים, כפתורים, סיכות, מחטים חרוזים וכל החפצים הקטנים שעלולים לגרום לחנק.
ברור שבבית שיש ילדים קטנים יש לים לב כפליים כי משחקי ילדים אינם בטיחותיים בהכרח לחתולים.

מהם סוגי המשחקים האהובים על החתולים?

חכה לחתול עם כוכבהמשחק האינטראקטיבי ,שאהוב ביותר על החתולים, בקרב לקוחותינו הינו החכה. החכה, מבוססת על עיקרון, חכת דייג שבקצה החוט נמצא ציפור עם נוצות, כדור משחק או עכבר עם נוצות. התזזיתיות של החכה "משגעת" את הגור, ומדמה כאילו מדובר בציפור חיה, ומקפיצה אותו מצד לצד. לרוב, זהו משחק שמומלץ לשחק עם החתול, כשאנחנו מזיזים את החכה מצד לצד, ומריצים בעקבותיה את החתול. ישנן וריאציות שונות של המשחק עם כדור, משחק עם עכבר ועוד.
יש מקרים בהם "תוקעים" את החכה בגובה בחור מנעול דלת או בתוך קופסא ונותנים לחתול להשתולל ולקפץ סביבה בשמחה.ישנו אפילו משחק שמופעל על סוללות שמסובב את החכה אבל הם תמיד יעדיפו לשחק איתכם כי זה יותר כיף.

משחק לחתול מנהרהמנהרה הינה מתקן אהוב על חתולים. מצד אחד, היא נותנת להם תחושת בטחון והגנה ,מצד שני, משמשת למשחק עם חתול נוסף בבית או איתנו הבעלים. בתוך המנהרות למיניהן וזו שבתמונה הינה להדגמה בלבד קשורים, לרוב ,עכברים, ומשחקים שונים המגרים את החתול להיכנס לקפץ ולהשתולל בתוך המנהרה ומשמשת מקום מעבר, בריצה ממקום למקום, לחתול במרדף אחרי חברו.
לחתולים יש חוש צייד מפותח. הם אוהבים ונהנים מהמארב , ומהחיפוש , וזה מנוצל במשחקים כמו מיני ג'ים בו החתולים, נדרשים להפעיל כשרון ,בנסיון ללכוד את הכדור המסתובב , על ידי הכנסת רגליהם בין הפתחים ושילוב של מספר פעולות, להשגת מטרתם.

משחק כמו הקונג וובלר הוא משחק אינטראקטיבי אינטלגנטי ומפעיל לחתול. קונג וובלר , בתוכו, מחביאים חטיפים לגור החתול, והוא מנסה, בכל צורה, להוציא את החטיפים זה מפעיל אותו גופנית ושכלית ומאפשר לו לספק את הסקרנות הטבעית שלו. משחק מאתגר ומעניין שמעסיק חתולים למשך שעות ארוכות

חכה לחתול בצורת נחשחכה נחש – חכה נחש הינה גמישה ומבוססת על אותו עיקרון של חכת הציפור עם הנוצות . אבל , במקום חוט היא מחוברת לאריג בד דמוי נחש ,שנעים למגע לחתול. יש להוליך את החכה לאורך הרצפה, כמו זחילה של נחש , ואז מרימים בתנועות עיגוליות באויר . התנועות הנוצרות ממגע עם החכה, מעודדות את החתול לתגובה, לקפיצות, ולהנאה מהחכה. את החכה הזו אסור לתת לחתול לשחק לבד כי זה יכול להיות מסוכן עבורו.

כדורי ספוג

משחק לחתול כדור ספוג צבעוניחתולים מאד אוהבים לשחק בכדורי ספוג, שנעימים למגע , מתגלגלים בשקט, ונמסרים בקלות ,במשחקי מסירות. כדורי הספוג מתאימים לחתולים כי ניתן לנעוץ ציפורניים בהם, והם נעימים למגע. לצערנו, הם מתכלים במהירות, ונעלמים, אך המזל הגדול הוא שמחירם זול יחסית, וניתן לחדש את המלאי מידי חודש.

עכברים
משחק לחתול עכבר פרווה צבעוניחתולים אוהבים עכברים מאד אבל לכל חתול, יש לו העדפה לעכבר, במרקם שונה. יש שאוהבים עכבר מלופף בחוט, יש אוהבים עכבר במגע פרוותי כמו ,עכבר חי, יש המעדיפים עכבר עם חבל. בכל מקרה על רוב העכברים, מותז קטניפ ,שהוא חומר האהוב על חתולים ומעודד אותם לאהוב את העכברים. שניתן להתיז על המשחקים שוב ושוב כדי לעודד אותם למשחק.
אבל עד שתוכלו לגלות מה גור החתולים שלך מעדיף תצטרכו לרכוש לו כל פעם סוג אחר, ולראות מה ההעדפות שלו. אין חתול שיתלונן שיש לו יותר מידי עכברים כי חתולים אוהבים מאד עכברים. וכל חתול יבלה שעות רבות במרדף, התעללות וחיסול של עכברי המשחק ובסוף יחביא אותם מתחת למקרר עד לניקיון של פסח בו יתגלו כל מטמוני העכברים…

משחק לייזר
תמונה של משחק לייזרהתלבטתי עמוקות עד שהסכמתי להמליץ על משחק הלייזר, למרות שחתולי הבית שלי משוגעים על המשחק הזה. מדובר במשחק שבמקור לא היה מיועד לחתולים אבל על הדרך גילינו שהוא משגע חתולים. חתולים אוהבים לקפוץ בעקבות הקרן האדומה של הלייזר לגבהים, שאפילו אני לא האמנתי שהם מסוגלים. בתי נהנת מאד לשחק עם החתולים בלייזר קונג לחתולים אבל אני הרגשתי, כאילו זו מעט התעללות, כי אין כאן שום תמורה בעד הקפיצות והריצות, מעבר לכושר גופני מעולה שהחתולה חוותה. לכן אני מקפידה, שכל פעם שבנותיי משחקות עם החתולים שלנו בלייזר, הן נותנות חטיף פינוק לסיום , כדי שתשמר תחושה של חוויה חיובית לחתולים ולא התעללות.
אודה על האמת שהחתולים משוגעים על זה בכל גיל אבל לא להגזים ולזכור לתת תמורה על המאמצים בסוף המשחק.

לצפייה בסרטון איך חתולים משחקים בלייזר

עכשיו אתם יודעים את היסודות לאימוץ גור חתולים ומה נדרש מכם לעשות , למען גידול וטיפוח חתול בריא מאושר ומאריך שנים.

יש לכם שאלות בנושא איך לבחור משחק החתול?

כנסו לדף שלנו בפייסבוק חיש חי פתרונות ושרות

וכתבו את שאלותיכם ואנחנו נשמח לענות

או
צלצלו למוקד מומחיות הרשת

בטלפון 1700-70-88-88

כתיבת תגובה