איך שומרים על בריאות הכלב והחתול?

🎯 המטרה של כולנו היא שמירה על בריאות חיית המחמד שלנו. ישנן דעות סותרות על איך להגיע למטרה הזו, יש כאלה שיגידו לחסן ואחרים יגידו ואחרים שלא.
יש כאלה שיגידו לתת תזונה  איכותית לכלב ללא דגנים ויש כאלה שלא.
יש כאלה שיגידו תנו תרופות וחיסונים הם בטוחים….

האמנם כך ❓ האם יש בידינו את המידע ❓
הבא לא נהיה תמימים תעשיית התרופות מוכרת בכטריליון דולרים ברחבי העולם – הרבה יותר מכלכלות של כמה מדינות. וכשכסף ואינטרסים כלכליים נכנסים לתמונה אנחנו מושפעים.

תשאלו איך חברות המזון לחיות וחברות התרופות משפיעות על בחירתנו❓

📌 לחברות התרופות תקציבי פירסום עצומים ובעזרתם הם משפיעים עלינו באמצעות פרסום גלוי וסמוי – סרטונים וסיפורים של אנשים מאושרים וחיות מחמד בגלל שהם משתמשים בתרופה נוגדת דלקת לדוגמא.

📌 הלוביסטים הכי חזקים ופעילים בגבעת הקפיטול בוושינגטון פועלים בשם תעשיית התרופות. ושם הם משפיעים ומעצבים את המדיניות של הממשל בארה"ב.

📌 אנחנו ניזונים במידע דרך הרופא / הוטרינר שלנו – הם יכולים להיות מושפעים מתועמלן "נציג" של חברת התרופות שגורמים להם בעזרת תמריצים לעודד שימוש בתרופות. וטרינרים מוזמנים לימי עיון, סופי שבוע במלונות תחת טוענה שמדובר ב"סמינר לימודי" אולם את רוב הסופ"ש הם מבלים עם המשפחה או חברים בבריכה במלון. הם מקבלים הטבות מנציג חברת התרופות אז איך לא ירשמו את התרופה שלו??

📌 יש מוסדות להשכלה גבוהה בהם הסטודנטים לוטרינריה לומדים באמצעות מימון מחברות התרופות והמזון רפואי כמו הילס סיינס פלאן וכדומה אז אם ככה הם לומדים ברור שהם ימליצו על מי שהיטיב ומטיב עימם.

מה לעשת למען בריאות הכלב החתול שלך ❓קח את השליטה לידים שלך

✅ להיות הורה מעורב בבריאות ותזונת חיית המחמד שלך.
✅ לא להתבייש לשאול שאלות על תרופות, על חיסונים, על תזונה, על תופעות לוואי, על חלופות לטיפולים ,על אפשרויות בטוחות יותר או אם יש צורך אפילו בתרופה.
✅ להתמקד במניעה של מחלות מלכתחילה . ולהיעזר בתוספי תזונה.

מדוע יש צורך בתוספי תזונה לכלבים וחתולים ❓
עם הגידול בתוחלת החיים של חיית המחמד יש גידול בכמות חיות מחמד החולות וחולות כרוניות – סוכרת … מחלת כבד … סרטן … אלרגיות … דלקת פרקים … מחלה אוטואימונית …
מומחים רבים קראו לזה 'משבר בריאות חיות המחמד'.

למה❓

אריכות חיים מובילה לחשיפה גדולה יותר לגורמי סיכון סביבתיים אויר, זיהום, רעלים בסביבה ולמחלות כרוניות ממש כמו אצלנו בני האדם. כשישנן סיבות רבות, אך הסיבה המשמעותית ביותר היא … תזונה באיכות נמוכה שאינה מותאמת לצרכי חיית המחמד.
היום כל מזון מגיע באריזה יפה ומושכת אבל מעטים יודעים מה שמים בתוך השק התפקיד שלנו לדאוג למזון לחיית המחמד שלנו הטוב בותר שידינו משגת מתוך ידיעה, שגם אם ניתן את המזון לכלב ולחתול הכי טוב בעולם יש מצב שהוא ייחלה, כמו שאדם שיאכל אוכל בריא ביומיום יכול גם הוא להיות חשוף למחלות.

אז מה אתה יכול לעשות כדי לשמור על בריאות הכלב שלך ולמנוע מחלות❓
1. כעקרון לשפר את תזונת הכלב והחתול כל יום. להקפיד להאכיל במזון יבש איכותי לכלבים ברמה גבוהה, לנסות מרכיבי חלבון שונים במקרה ויש משהו שמפריע לנו בתפקוד הכלב וחתול.
התייעצו איתנו להתאמת מזון לכלב ואוכל מתאים לחתול1-700-70-88-88

2. העשירו את האוכל שהכלב/החתול שלך אוכלים. ניתן להעשיר בירקות כמו בטטה, גזר, גבעולי כרפס, אוכמניות שהם מקורות לחומרים מזינים לכלב למשל. אולם יש להקפיד כי המזון העיקרי הוא המזון היבש שנותן לכלב ולחתול את כל מה שהם צריכים.

3. תן להם תוסף תזונה לכלב ולחתול לשיפור וחיזוק הבריאות.
התוספים המומלצים הם :
מולטי ויטמינים לכלב/לחתול לחיזוק כללי
שמן סלמון לכלב ולחתול  מקור לחומצות שומן לטיפוח עור פרווה ועיכול
תוסף גלוקוזומין לטיפול ומניעה של בעיות במפרקים בעיקר בכלבים מגיל 4 וגם לחתולים

מקוה שעזרתי וקחו אחריות על בריאות חיית המחמד שלכם

ליאורה מחיש חי

כתיבת תגובה