למה הכלב מסריח ומה עושים?

שלום לכם אוהבי כלבים,

כאן ליאורה מחיש חי עם עוד פוסט בנושא הכלב מסריח מה עושים

אם הכלב שלכם מסריח ואתם חושבים פעמיים אם להכניס את הכלב הביתה…אז ללא ספק עליכם לקרא את המאמר הזה

לכל כלב יש ריח. הכלב מייצר ריח נורמלי דרך בלוטות ריח שנמצאות בעור,באוזניים ובכפות הרגליים. אבל לכלב שלך יכול להיות ריח מסריח, שמקורו מזיהום בעור או בעיות רפואיות אחרות. המאמר יראה לך מהן הסיבות הנפוצות לריח כלבים ואיך אפשר לטפל בסיבות שהכלב שלך מסריח. ברור שאתן גם פתרונות קלים מהירים וטבעיים שהכלב יפסיק להסריח.

מהן הסיבות לכלב עם ריח מסריח ואיך לטפל בכלב מסריח?

השלב הראשון הוא לגלות מה הסיבה המדויקת בשלה הכלב מסריח. יש להתחיל בבחינה מדוקדקת של הפה של הכלב ,לראות אם זה מקור הריח הרע התבוננו בחניכיים ובשיניים וחפשו סימנים לדלקת, נסיגת חניכיים ושיניים רקובות. אם זה מקור הריח תזדקקו לטיפול וניקוי שיניים אצל הוטרינר לכלב כמו שהראיתי בסרטון איך עושים ניקוי שיניים לכלב

ישנם כלבים שסובלים מריח רע בפה ולהם מומלץ מוצרים מפחיתי עששת כמו ג'ל אורוזים נגד עששת או מי פה ד"ר פט שמוסיפים למי השתייה שמשפר משמעותית את ריח הפה ומוריד את תדירות הביקורים אצל הוטרינר בצורה משמעותית.

זיהום באזניים הוא אחד הגורמים הנפוצים לריח לא נעים של הכלב לכן יש לבדוק את אוזני הכלב בצורה יסודית.. מה לבדוק? התבוננו באוזן החיצונית ובתעלת האוזן כל האיזור הזה צריך להיות נקי ורדרד וללא לכלוך. זיהומים שמקורם בפטריה נפוצים באוזן ולרוב הם מייצרים הפרשות בצבע חום כהה דמויות שעווה את זיהומים האלה אפשר להסיר בעזרת חומץ סיידר תפוחים מדולל במים.
ניתן גם להשתמש באבקה לניקוי אזניים לכלב.שניתן לרכישה בחנויות הרשת

הבלוטות האנאליות גם הן מקור לריח הכלב. אלו הן בלוטות ריח אשר היו חשובות בעבר אולם אין להן תפקיד כיום. הבלוטות מגיבות כשיש פעילות מעיים ,אולם, לפעמים הן נסתמות, מזדהמות ומפיצות ריח . ניתן לשחרר את הבלוטות על ידי פעילות וטרינרית. ניתן לבקש מהוטרינר שידריך אותך איך להקל על הכלב מצבים אלו.

בעיות בעור הן הסיבה הנפוצה ביותר לריח כלב חזק זיהומים ואלרגיות בעור. אם לכלב יש היסטוריה של גירוד או דלקות אוזניים, סביר להניח שיש לו אלרגיה מסוג כלשהו.

ישנם טיפולים שונים נגד הגירודים . ידוע שויטמין C הוא אנטי היסטמין טבעי וניתן לתת אותו לכלב בשיעור של 100 מיליגרם לכל לכל 5 ק"ג משקל גוף הכלב. .כמו כן, אפשר ומומלץ, לתת לכלב שמן זרעי פשתן או שמן דגים. המינון 100 מיליגרם ל-5 ק"ג משקל גוף ליום.

כל כלב עם בעיות ריח כרוניות או אלרגיות קבועות צריך לאכול מזון היפו אלרגני על בסיס רכיבים של חלבון דגים או כבש לדוגמא בוש ברווז ותפוח אדמה ,  בוש דגים ותפוח אדמה ,איי אנ סי כבש ואורז ועוד

כמו כן , דרך חשובה ופשוטה לטיפול בבעיות ריח רע, היא לרחוץ את הכלב. מומלץ לרחוץ את הכלב בשמפו רפואי , שמיועד לטיפול בזיהומי עור מבקטריות. שמפו המכיל שמן עץ התה או אלוורה יכול להקל על הגרד ועל הזיהום וכמובן על הריח. את השמפו צריך להשאיר על הכלב במשך 10 דקות לפחות שיעשה את הפעולה. העיקרון הוא להיות סבלניים עם השמפו על עור הכלב, כדי שיעשה את הפעולה. אפשר לרחוץ את הכלב פעמיים בשבוע עד להעלמות הריח.

לסיכום, אין מה לדאוג אם לכלב יש ריח חזק ישנם מספר דברים שניתן לעשות להיפטר מריח רע לכלב. בכל מקרה עלינו להיות עקביים לבדוק ולזהות מה הסיבה לריח הרע ולטפל בכלב ולפעול לפי ההמלצות.

האם הכלב שלך מסריח? איזה פתרונות אתם מצאתם?

אני בטוחה שיש לכם חברים שהמידע במאמר יעזור להם, אל תתקמצנו שתפו במידע והם יודו לכם

לייעוץ נוסף היכנסו לדף הפייסבוק שלנו "חיש חי פתרונות ושירות לכלבים וחתולים"

או דרך מוקד מומחיות שרות ההזמנות הטלפוני 1-700-70-88-88

 

לפוסט הזה יש 4 תגובות

 1. טל

  קראתי את המאמר ואני רוצה באמת לחזק את ההמלצה על הג'ל אורוזים.
  הכלבה שלי מבוגרת ולצערי לא הייתה לי מודעות כמו עכשיו
  לגביי כל עניין הטיפול הדנטלי , ונהיה לכלבה ריח ממש מסריח מהפה והשיניים שלה הצהיבו וניסיתי את הג'ל הזה
  וחל שיפור משמעותי גם מבחינת הריח וגם השיניים נראות יותר טוב.

 2. סימה

  הכלבה שלי פקינז מבוגרתתת עיוורת😥והגוף שלה מפיץ ריח נוראיי😭מה עליי לעשות??

  1. ליאורה מחיש חי

   היי סימה
   ניתן לרחוץ את הכלבה לעיתים קרובות אפילו פעם בשבוע.
   ניתן להשתמש בבושם לכלב

   נשמח לייעץ ולהתאים לך בהזמנה טלפונית
   1-700-70-88-88
   ליאורה

כתיבת תגובה