8. איך לחנך כלב לעשות צרכים מחוץ לבית?

עוד תחום חשוב הקשור להיגיינה וטיפוח הכלב קשור בהרגלי הניקיון של הכלב.

הרעיון הוא שכשאמצת גור הוא לא יודע לעשות את הצרכים שלו בחוץ

ישנן מספר טכניקות ללמד את הכלב ולהרגיל אותו לעשיית צרכים בחוץ

כל עוד הגור קטן יש לשאת את הכלב החוצה על הידיים למקום שאנחנו רוצים שיתרגל לעשות את צרכיו "השירותים שלו" באופן אידיאלי זהו מקום בקרבת הבית שלך שתוכל לקחת את הכלב לשם כל פעם שתוציא אותו החוצה. יש לדאוג למספר חטיפים קטנים בכיס ושים את הכלב על הנקודה וברגע שהוא עושה פיפי במקום תן לו מיד מספר חטיפים ושבח אותו.

גורים מתחת לגיל 10 שבועות לא מסוגלים לשלוט על מערכת השתן והמעיים שלהם. זה אומר שעלינו להוציא אותם מידי שעה כשהם ערים. גורים נוטים לישון שעות רבות וניתן לחלק את תפקיד היציאה עם הכלב בין בני המשפחה השונים למניעת תאונות בבית.

אם לגור הכלבים יש תאונה בבית, דבר שבטוח יקרה, אסור להגיב לא בחיוב ולא בשלילה. פשוט להזיז את הגור ולנקות את המקום באופן מיידי עם חומר מיוחד לניקוי שתן כלבים כגון יורינאוף שינטרל את ריח השתן ולא עם חומרי ניקוי מהבית.

ככל שהגור מתבגר הוא יכול לבלות יותר זמן בבית בין יציאה ליציאה. כלל אצבע הוא שגור יכול לשלוט בשתן שלו שעה על כל חודש חיים, כלומר גור בן 4 חודשים יכול לשלוט על הסוגרים 4 שעות עד שהוא חייב לשירותים.

אפילו אם נקפיד לקחת את הגור כל שעה החוצה עלינו להיות עירניים לשינויים התנהגותיים של הגור כי לפעמים הוא יצטרך גם לא לפי השעון ואז הוא יפסיק את המשחק ויתחיל לרחרח מסביב וזה לרוב רומז על חיפשו מקום להשתין ואז עלינו להוציא אותו מיידית החוצה. ככלל כ-20 דקות לאחר אכילה ושתייה מומלץ להוציא את הכלב ומיד איך שהוא מתעורר משינה.

גמילה מהשתנה בעזרת כלוב נשיאה.

כאשר מכירים בפעם הראשונה כלוב נשיאה לכלב צריך לעשות זאת בצורה שלא תפחיד אותו . ותמנע ממנו להכנס לכלוב.

יתרונות הכלוב נשיאה
ישנן סיבות רבות להרגיל כלב גור לכלוב. למשל, זהו חלק חשוב בחינוך לצרכים. גורים לא יזהמו את המיטה שלהם, לכן אם הכלוב נחשב כמקום מנוחה שלהם הגור יחכה עד שהוא יעזוב את הכלוב כדי לעשות את צרכיו. זה מאפשר לנו לשלוט באיפה ומתי הכלב יעשה את צרכיו. הכלוב הינו שימושי גם כאשר מדובר בנסיעות ברכב, בטיחות הכלב בלילה(מניעת הרס חפצים בבית, גישה לחוטים, שאריות אוכל ודברים מסוכנים לו בבית), וכשיש אנשים שמתארחים אצלנו. יש לגרום לכלב לחשוב על הכלוב כמערה הפרטית שלו שבה הוא מרגיש בטוח והוא יחווה חויה חיובית מהשהות

כדי למנוע מחויית הכלוב להיות טראומטית לגור יש לדאוג שהגור ירגיש בנוח בכל פעם שהוא בכלוב.תוכלו לעשות זאת על ידי שימת שמיכה בבסיס של הכלוב שיהיה לו נוח וחמים. בפעם הראשונה אין לנעול את הכלב בכלוב ולעזוב אותו לבד. זה יכול לגרום לו לטראומה. במקום זאת יש לעודד את הגור להיכנס לכלוב על ידי שנשים לו קצת כופתיות מזון בפנים. יש לשבח אותו כשהוא נכנס לכלוב כדי לאכול את הכופתיות מזון. אם הוא לא עושה סימנים של להיכנס לכלוב הרם אותו בעדינו ולאט לאט שים אותו בתוך הכלוב כשהדלת נשארת פתוחה. תרגיעו את הכלב על ידי ליטופים אם הוא נראה לכם בלחץ או מפוחד. ברגע שהגור בתוך הכלוב למספר דקות קראו לו החוצה להצטרף אליכם. שבחו אותו במילים ולטפו אותו כשהוא מתקרב אליכם.

אחרי שתתאמנו מספר פעמים להיכנס ולצאת ברצון והגור נראה רגוע כשהוא בתוך הכלוב ולא מראה סימנים של פחד אז תוכלו לסגור את הדלת של הכלוב לאט למשך דקה כל עוד הגור נשאר רגוע אחרי דקה פתחו את הדלת והזמינו את הכלב החוצה ושבחו אותו בקול ובנדיבות.

אחרי שתעברו את השלב ההיכרות עם הכלוב תרצו שהוא ירגיש בנוח ללכת לכלוב והשאר שם בשקט. כמו קודם, השיטה הטובה ביותר היא לפתות אותו עם אוכל. מלאו צלחת עם מעט מזון גורים כשהוא צופה בנו תנו לו להריח ולאט הניחו את הצלחת בתוך הכלוב.
ברגע שהגור בפנים , סגרו את הדלת לאט כדי לא להבהיל את הגור ותנו לו לאכול. הוא יסיים את כל מה שבצלחת ורק אז יש סיכוי שיתחיל לילל או לנבוח. כאשר הוא מתחיל לנבוח דפוק על הדלת של הכלוב ואמור בקול אסרטיבי מצווה וברור אך לא בצעקה"לא" חזור על כך מספר פעמים. זה יגרום לגור להפסיק לבכות ובסופו של תהליך לחנך אותו לא ליילל כשנשים אותו בכלוב..

לאט לאט נגדיל את פרק הזמן שהגור נמצא בתוך הכלוב. אם הוא מיילל המתינו שישתתק או המתינו 5 דקות מה שקודם לפני שתפתחו לו את הדלת ותתנו לו לצאת החוצה. שבחו אותו כשהוא יוצא החוצה וקחו אותו החוצה לעשות את הצרכים מיידית. חזרו על הפעולה מספר פעמים ביום.
אחרי תקופה קצרה יתחיל הגור שלכם להרגיש בנוח בתוך הכלוב לבדו. זהו הזמן להאריך את השהות שם, למרות שצריך לזכור כי יש מקסימום שעות שהוא יכול לבלות בתוך הכלוב עד שירגיש חוסר נוחות.. גור לא אמור לבלות את כל יומו בכלוב. הוא חייב שיהיה לו זמן משחק והתרוצצות..
תמונה של גור כלבים על אבןמטרת הכלוב היא שהכלב יהיה בטוח ומוגן במהלך הלילה כשאנחנו ישנים ולא משגיחים עליו, כאשר אנחנו נוסעים איתו ברכב, או כשבאים אורחים ואנחנו רוצים להפריד בניהם לבינו. הכלוב משמש לחינוך לצרכים וליצירת הרגלי ניקיון נכונים לכלב .השיטה הזו עובדת טוב בגלל הטבע של הכלב לא לזהם את מקום השינה שלו. הוא ילמד להתאפק עד שיוציאו אותו מהכלוב ומאוחר יותר עד הזמן הקבוע ליציאה.

…………………………………………………………………..

האם התחלת להרגיל את הגור שלך לצרכים ונתקלת בקשיים?
כתבו לי ואנסה לסייע

לפוסט הזה יש 22 תגובות

 1. עדי

  היי,
  לא מזמן הכנסנו גור בן חודשיים הביתה. בשלושת השבועות הראשונים הוא באמת לא עשה בבית. קיבל צ'ופרים בכל פעם שיצאנו לגינה לעשות את צרכיו. בשבוע האחרון הוא כל הזמן עושה את צרכיו בבית! גם כשאנחנו שם. (עד עכשיו כשראה לעשות צרכים כן עמד ליד הדלת!) עכשיו כאילו לא מעוניין לצאת החוצה ומעדיף לעשות על השטיח מקיר לקיר בבית המושכר שלנו!
  אולי זה קשור לעושבה שכשיוצא לגינה חוטף תמיד אבנים ואנחנו מאוד כועסים עליו שכן הוא ממש נוגס ורוצה לאכול מהם. גם האוכל שלו לא סדיר שכן אינו אוכל כאשר אנחנו מגישים לו למרות שהוא רעב (הוא מחכה לאוכל, וכשרואה אותו בצלחת-מתאכזב) רק כשאני מאכילה אותו מהיד שלי אוכל (אני יודעת שזה פסול אבל בלי זה הוא לא אוכל)

  מה לעשות? קראתי הרבה ואני די מבולבלת. הבית בית קרקע וגדול ואיני מעוניינת להשאיר אותו כלוא בכלוב.
  לומר שאנחנו עובדים כל היום אך יש עוזרת שנמצאת לטפל בבית והיא איתו רוב היום כך שהוא לבד אולי שעה/שעתיים ביום.

  תודה מראש,
  עדי

  1. היי עדי
   כל מה שאת מתארת זה תיאור שמורה על צורך בחינוך גורים!!!
   עם הכלב מגיעה גם אחריות לחנך אותו לדרך נכונה שבאה לידי ביטוי בהרגלי אכילה נכונה, בזמנים קבועים, מהצלחת שלו, במקום משלו, וללא התערבות ופעילות שלך.
   את רואה את עצמך מאכילה אותו מהיד שלך במשך ה-20 שנים הקרובות? ברור שלא. יש לנו עוד דברים בחיים לעשות חוץ מזה..

   לזרוק אבנים זה לא חינוך זו אלימות שהכלב מוצא עצמו נדהם ולא מבין את פשר ההתנהגות שלכם אין הוא מקשר בין מה שהוא עושה למה שאתם עושים.

   העצה הכי טובה שלי גשו למאלף והצטרפו לתוכנית חינוך גורים באיזור מגוריכם.
   אם תרצו אשמח להמליץ על מאלף שידריך אתכם להתנהגות נכונה עם הכלב.

   זה לא קל אבל צריך גם לחנך את הכלב הוא לא בובה ויש לו רצונות משלו.

   בהצלחה

   ליאורה | מומחית חיש חי לגידול חיית מחמד
   בריאה מאושרת ומאריכת שנים

   ליאורה בגוגל פלוס

 2. ניקול מיליונשצ'יק

  היי,
  לפניי שבועיים וחצי הבאתי כלב גור יורקשייר טרייר בן 4 חודשים וכל הזמן כשאני מוציאה אותו החוצה אז הוא לא עושה בחוץ וכשאנחנו חוזרים הביתה אז הוא עושה ישר בבית..את כתבת שאחרי עשרים דקות שהוא אוכל או שותה אז צריך לצאת איתו אז הבעיה היא שהוא עושה קקי ישר אחרי שהוא אוכל ופיפי ישר אחרי שהוא שותה.
  אני כשהתחלתי לצאת איתו אז אני ניסיתי לעשות את מה שאמרת עם המקום המסויים אפילו אני לקחתי את הקקי שלו מהבית והוצאתי את הקקי למקום קרוב לבית אבל הוא אפילו לא מתקרב ואני מנסה קצת בכוח כדי שיעשה במקום הזה…אני רבה עם המשפחה רק בגלל שהוא עושה צרכים בבית ואני לא מצליחה לעשות כלום לגבי זה שהוא יעשה בחוץ ולא בבית…השאלה שלי היא איך לעשות ככה שהוא כן יעשה בחוץ וגם איך שהוא יתאפק יותר.

  ניקול מיליונשצ'יק

  1. היי ניקול

   גור יש לו זמן למידה והסתגלות. אם תתמידי בחינוך תוכלי להגיע לתוצאות.
   אין מטה קסמים מדובר בהתמדה לאורך זמן.
   מכיוון שהוא כלב קטן למרות שהוא בן 4 חודשים הוא הגיע אלייך ללא חינוך מקדים. לכן, עלייך להתחיל את התהליך מחדש. אם הוא עושה מיידית לאחר שהוא אוכל תוכלי לצאת איתו מיידית כשהוא מסיים לאכול ולשתות. יש הטוענים שמומלץ להתחיל להשתמש בכלוב

   לעיתים לתקן התנהגות של גור דורשת התערבות של מאלף כלבים מומחה להתנהגות כלבים פגישה או שתיים לתיקון ההתנהגות.
   בשורה התחתונה יש להיות סבלניים אבל עקביים בהתנהגות.
   כלב בן 4 חודשים יכול להתאפק 4 שעות

   בהצלחה
   ליאורה | עוזרת להורים לגדל חיית מחמד
   בריאה מאושרת ומאריכת שנים

 3. ניקול מיליונשצ'יק

  תודה ליאורה ורציתי לשאול האם זה בסדר להלביש תלבושת לכלב וגם לעשות לא קוקו וגם לשים לו נעליים?

  1. זה הכל עניין של טעם. כל עוד הכלב לא סובל מזה וזה לא מציק לו אז זה בסדר.
   אם זה מציק אז עדיף לוותר במיוחד בקייץ החם שלנו.
   קוקו לכלב זה חמוד בעיקר לכלבים שהשיער נופל להם על העיניים.

   בהצלחה
   ליאורה | עוזרת להורים לגדל חיית מחמד
   בריאה מאושרת ומאריכת שנים

 4. נטלי

  היי,
  יש לי גור בן 3 חודשיים מסוג לברדור מעורב עם זאב.. הגור שלי עדין לא מחוסן וקיבלתי אותו לפני מספר ימים…
  מהרגע הראשון בו הוא נכנס הביתה תוך 2 דקות הוא השתין במטבח ומיד אחר כך עשה את צרכיו על השטיח בסלון , אני מנסה ללמד אותו לא לעשות את צרכי על השטיח ולא במטבח
  אלא לעשות את צרכיו על פד אך לא מצליחה ..
  בחנות החיות המליצו לי לכעוס עם הגור בטון כועס למשך מספר דקות ומיד לאחר מעשה להרים אותו לשבת על הפד.. האם יש דרך אחרת להראות לגור את מקומו לעשות צרכים?

  אשמח לעזרתך =)

  1. היי נטלי
   תחום ההתמחות שלי הינו תזונה ובריאות אבל בכל זאת אתן לך מספר טיפים.
   הגיוני שהכלב ישתין בבית מיידית וזה יכול לנבוע מרצון לסמן את המקום כמוכר או מפחד ממקום חדש.
   לצעוק עליו זה לא כל כך יעזור כי עובר זמן בין ההשתנה לצעקה והוא לא מבין למה את כועסת.
   ישנה דרך לתחום אותו על ידי גדר גורים או על ידי כלוב אילוף גורים וכך ללמד אותו להתאפק.
   אני ממליצה לך להתייעץ עם מאלף לחינוך גורים שייתן לך טיפים נוספים בנושא.

   בהצלחה
   בהצלחה
   ליאורה | עוזרת להורים לגדל חיית מחמד
   בריאה מאושרת ומאריכת שנים

 5. מורן

  היי ,
  יש לי גור של פומרניין בן חודשיים.
  הבעיה היא שהוא עושה צרכים בבית ואני מנסה לחנך אותו אך איני מצליחה.
  כרגע אני גם לא יכולה להוציא אותו מהבית מפני שנותר לו לבצע עוד שני חיסונים בעוד חדש ובעוד חודשיים. לכן, אני מרגילה אותו כרגע לעשות על עיתונים
  איך ניתן להרגיל אותו בצורה הטובה ביותר?

  אודה לעזרתך
  מורן

  1. היי מורן,
   גור בן חודשיים לא יכול להתאפק יותר משעתיים, לכן הוא עושה את הצרכים בבית.
   לטענת מאלפים, עדיף לסגור אותו בכלוב אילוף כדי לאמן אותו לצרכים.
   כעקרון עד גיל 4 חודשים הוא אמור להיות מסוגל לשלוט בצרכים במשך 8 שעות.
   ההנחיות במאמר.
   בהצלחה
   ליאורה | מומחית חיש חי
   עוזרת להורים לגדל חיית מחמד
   בריאה מאושרת ומאריכת שנים
   מנהלת שרות לקוחות
   חיש חי משלוחים חינם
   מזון וציוד לכלבים וחתוליםמחכים להזמנתכם 1-700-70-88-88
   בקרי אותנו גם בפייסבוק
   חיש חי פתרונות ושרות לכלבים וחתולים

 6. נטליה

  שלום
  שמי נטליה
  רציתי להיתיעץ איתכם.יש לי גור מי גזע גק ראסל,בן חצי שנה מי גיל 3 חודשים התחלנו להוציא אותו לעשות צרכים בחוץ.אנחנו מטילים איתו 5-6 פעמים ביום,הוא כן עושה את כל צרכיו אבל
  בין הטיולים עושה פיפי ולעיתים רחוקות גם קקי
  גם בבית
  מה עלינו לעשות כדי למנוע שלוליות בבית?
  האם אפשר להעניש אותו על מעשיו?
  האם כדאי לסגור אותו בקלוב בין הטיולים?
  תודה מראש

  1. היי נטליה
   ממליצה להתייעץ עם מאלף ולנקוט במספר פעולות
   לפי המלצתו.
   כלב בן חצי שנה אמור להיות מסוגל להתאפק מספר שעות.

   בהצלחה
   ליאורה מחיש חי | עוזרת להורים לגדל כלב
   בריא מאושר ומאריך שנים
   להזמנות משלוחים חינם: 1-700-70-88-88
   http://www.hishhay.co.il

 7. אבי כה8

  היי ! אימצתי גור כלבים מגזע רועה שווצרי הוא כל הזמן עושה פיפי במקום בו הוא יושן יש איזה שיטה מסווימת??

  1. היי אבי
   לא ציינת את גיל הגור אבל גור צריך להיות מסוגל לשלוט על צרכיו בהתאם לגילו .
   ככל שהוא מתבגר הוא יכול לאורך זמן רב יותר להתאפק עד 10-12 שעות למרות שזה לא מומלץ.
   לרוב יעדיפולא להשתין איפה שהם ישנים כי זה לא נעים להם.
   אין שיטת פלאים. חייבים להוציא את הכלב וכשלא מוציאים שתהיה לו פינה אם הוא ממש קטן ולא יכול להתאפק,
   פינה שיוכל לעשות שם את הצרכים עם חיתולי בד לרצפה (ניתן לרכישה בחיש חי).
   אם הוא כבר יותר גדול אז עדיף לפנות למאלף ולהתייעץ על הדרך הנכונה ולבדוק שאין בעיה רפואית כמובן וזה רק הרגלי היגיינה.

   בהצלחה
   ליאורה מחיש חי | עוזרת להורים לגדל כלב
   בריא מאושר ומאריך שנים
   להזמנות משלוחים חינם: 1-700-70-88-88
   http://www.hishhay.co.il

 8. שחר

  שלום יש לי אסקי סיבירי בן 5חודשים.
  הוא ממש היפר ( בגלל הגזע) והוא לא מתעייף גם אם אני יוצאת איתו לריצות וטיולים ארוכים אז איך אפשר לעייף אותו בלי לעייף אותי?
  שאלה שתיים היא שהוא כרגע ישן איתי במיטה כי בחוץ הוא מיילל ולא נעים מהשכנים. לי אישית אין בעיה שישן איתי אבל הבעיה היא שהוא לא רוצה לישון כל הלילה רק ביום אז כל הלילה הוא מסתובב בחדר ואוכל לי דברים ורק בשעה 6 ככה הוא ישן ואני קמה בשש וחצי ככה שהוא ישן שאנחנו הולכים בבוקר
  ועוד שאלה אבא שלי הביא לו פיסת דשא סינטטי כמו שיש לנו בגינה רק שיהיה לידו כי הוא רגיל לעשות צרכים בדשא אבל הוא לא עושה שם אלא על כל הרצפה וזה ממש מעצבן לשטוף ולנקות על יום אז איך אפשר ללמד אותו לעשות צרכים במקום אחד?

  1. היי שחר
   הגור שלך צריך חינוך גורים.
   עלייך ליצור קשר עם מאלף מיידית ולשכור את שירותיו
   הכלב שלך צריך ללמוד גבולות ואז ייפתרו הרבה מהבעיות שהצגת.
   זה לא משהו שניתן לייעץ על גבי הרשת.
   אם תרצי המלצה למאלף באיזור מגורייך פני אלינו ונשמח להמליץ

   ליאורה מומחית לגידול כלב
   בריא מאושר ומאריך שנים
   בהצלחה וממתינה להזמנתך
   למזון וציוד לכלב בחיש חי
   להזמנות: 1-700-70-88-88
   עליית הנוער 33 גבעתיים (חניה פרטית חינם במקום)

 9. מיתר

  שלום יש לי גור בן 3 חודשים מסוג בורדר קולי מעורב (הכלב של הרועה צאן ) הוא מאוד חכם.
  רציתי לשאול האם זה בסדר לשים אותי בחצר בתוך מלונה עם שמיכות חמות ? הוא קצת מיילל שנכניס אותו הביתה אבל אני לא מכניסה ואחרי כמה דקות הוא נרגע התחלת התהליך התחילה אתמול בערב להרגיל אותו לישון בתוך המלונה.
  רציתי לדעת האם זה בסדר ? ולסבול מקור הוא יכול? אני נורא דואגת לו כל הזמן ומפחדת .

  1. היי מיתר
   אפשר בהחלט לשים אותו בחצר בתנאי שהמקום סגור ואינו חשוף לרוחות
   הוא מיילל כי הוא פוחד ולבד ועצוב לו.
   אבל הוא יתרגל ובמהלך היום לתת לו המון אהבה כמובן
   לשירותך מוקד ההזמנות ממתינים להזמנתך 1-700-70-88-88
   ליאורה מומחית חיש חי לגידול חיית מחמד
   בריאה מאושרת ומאריכת חיים

 10. דן

  היי תגיד האם יש איזה חומר שיעזור לגור ללכת לעשות את הצרכים שלו בבית במקום מסויים. החומר שאפשר לפזר על העיתון והגור ילך לשם בכל פעם שצריך לעשות צרכים שלו. אני ואישתי עובדים ולא תמיד יש לנו זמן לצאת איתו מחוץ לבית.

  1. היי דן
   ישנו תרסיס לאימון גורים שמושך אותם לעשות צרכים במקום שתבחרו.
   צור קשר עם מוקד ההזמנות ונמליץ לך על המתאים לכלב שלך
   1-700-70-88-88
   חיש חי מוקד ההזמנות לציוד ומזון לכלבים

 11. מלכה

  הי משהו נתן לנו גור שהיה גור של כלבים בר כרגע הוא בן שלושה חודשים (קיבלנו אותו כשהיה בן שבוע) ואם הזמן הוא נהיה אלים יותר ויותר ואנחנו לא מצליחים לחנך אותו להפסיק לנשוך השאלה היא האם יש דרך להפסיק את זה?

  1. ליאורה מחיש חי

   בוקר טוב מלכה
   תודה על שאלתך
   גור אין לו גבולות כמו ילד קטן רוצה לשחק לנשוך ולהרגיש את העולם.
   התפקיד שלכם כמשפחה לשים לו גבולות וללמד אותו.
   ממליצה לקחת מאלף לפגישת ייעוץ והדרכה לגורים שייתן לכם את הכלים הראשונים להתנהלות עם גור.
   בהצלחה
   ממתינה להזמנתכם בחיש חי
   ליאורה מומחית לגידול חיית מחמד בריאה מאושרת ומאריכת שנים

כתיבת תגובה