מה עושים עם כלב שפוחד מרעש רעמים

שלום לכם אוהבי הכלבים,

כאן ליאורה מחיש חי עם פוסט בנושא בריאות וחורף.


מה עושים עם כלבים שפוחדים מרעמים בחורף?

חרדה או פחד מרעמים בחורף לכלבים היא בעיה מוכרת ונפוצה.
כלבים הסובלים מחרדה מרעמים, מתחילים להיות תזזיתיים ומבועתים בזמן סערות וסופות גשם. הורים לכלבים, שחווים את הפחד של הכלבים שלהם ,לרוב חשים חסרי אונים ומתוסכלים.

היום ננסה לגלות


מהן הסיבות ואיך לטפל בכלב הסובל מפוביית רעמים?

אין דרך לדעת ,באמת, מה גורם לכלב לפחד מסערות רעמים. אולם, בהתבסס על הידוע לנו, ניתן לנחש, שמדובר במספר סיבות השונות מכלב לכלב. הסיבה הנפוצה ביותר היא הפחד מהרעש של הרעמים. כלבים רבים סובלים מפחד מרעשים כמו מזיקוקין, ביום העצמאות. יש הטוענים כי כלבים בנוסף לשמיעה מרגישים בשינויים ברומטריים המתרחשים בעת סערה, וזה גורם להם לחוסר נוחות באוזניים. כלבים עם בעיות של פרקים או בעיות אורטופדיות חווים כאבים וזה גם סיבה ללחץ שלהם. ייתכן שמשהו בעברו של הכלב שלא ידוע לנו מתקשר אצל הכלב לסערת רעמים וגורם לו לפחד ולחששות.

……………………………………………………………………………………………

סימנים של פוביית סערת רעמים

אם הכלב שלך חרד, היפראקטיבי, לא רגוע, לא שקט או מתבודד בזמן סערות סביר להניח שהוא סובל מפוביית רעמים. הסימנים מאד בולטים. חלק מהכלבים יצמדו לפינות או מתחת לשולחנות , יקפאו ויגלו סימני פחד, שאם לא ננקוט בפעולות להרגעה, יובילו לפניקה ולהתקפי חרדה, שעלולים להיות מסוכנים לכלב שלך. ישנם כלבים שאפילו מאבדים שליטה על הסוגרים ומשתינים מרוב פחד. הסימנים מתחילים לרוב לפני שהסערה פורצת , לכן טוענים רבים, שכלבים הם המדד הטוב ביותר לפרוץ סערה מתקרבת, ה"דני רופ" הביתי שלנו.

איך מונעים ומטפלים בפחד מרעמים?

ראשית, לעולם אל תעזבו את הכלב שלכם לבד בחוץ בזמן סערות.

שנית, בדקו את ההתנהגות של בני הבית שלכם בזמן סערת רעמים. הכלב במקרים רבים חש בפחד בני המשפחה, מרגיש את הלחץ שהם חשים ומשקף אותו. השתדלו להישאר רגועים. והמשיכו בשגרת היומיום שלכם. אל תשימו לב לכלב כשהוא מראה סימני פחד או התרגשות. למרות שנראה שהכלב זקוק לנחמה, חיבוקים וחיזוקים רק יחזקו את ההתנהגות ויתגמלו אותה וזוהי התנהגות לא רצוייה.


איך להקל על הכלב החרד מהרעשים בסערות רעמים?

להכין מקום מחבוא נוח ומנחם בחלק שקט של הבית. כלוב נסיעה עם שמיכה בתוכו ,מכוסה בשמיכה מעל, יכול לתת לכלב את תחושת הביטחון והנוחות, שהוא זקוק לה.

ניתן להשמיע מוזיקה כדי להסיט את שימת הלב והאוזן של הכלב מהרעשים של הרעמים.

ישנם מוצרים טבעיים להרגעה , לדברי נורית, העוסקת בארמותרפיה "מדובר על מוצרים, המבוססים על שמנים אתריים וצמחי מרפא כגון: ולריאן, ילנג ילנג, ברגמונט, לימון, קמומיל רומאי, גרניום, רוזווד ועוד. ניתן להשיג תרופה טבעית להרגעת כלב עם חרדות צרו קשר עם נורית במוקד ההזמנות והיא תתאים תרופה מתאימה לכלב שלכם. כמובן ,שחובה להתייעץ עם ארומתרפיסט או הרבליסט ,המומחה לטיפול בחיות מחמד, שירקח עבור הכלב שלך את המתכון המתאים ביותר, ואת דרך הטיפול המתאימה ביותר עבורו, וילווה אותך בתהליך הטיפול."

במקרים קיצוניים מאד של כלבים חרדים, וטרינר ירשום לכלב תרופות נגד חרדות כגון: קסנקס, ווליום, שניתן לתת אותם מיד עם הסימן הראשון לסערה. אך אני ממליצה לנסות קודם כל טיפול בצמחי מרפא ובשמנים אתריים , ורק אם ממש אין ברירה להשתמש בתרופות הפסיכאטריות הללו, נגד חרדות .

אסור להזניח טיפול בכלבים הפוחדים מסערות רעמים. חייבים לטפל בהם למניעת החמרה במצב. זכרו סטרס בכלבים מסכן את בריאותם ופוגם באיכות חייהם, כמונו בני האדם

שתפו אותנו בסיפורים שלכם על הכלבים שלכם בזמן סערות רעמים
איך הכלב שלכם מרגיש ומתנהג בזמן סערה?

לייעוץ נוסף היכנסו לדף הפייסבוק שלנו "חיש חי פתרונות ושירות לכלבים וחתולים"

או דרך מוקד מומחיות שרות ההזמנות הטלפוני

1-700-70-88-88

לפוסט הזה יש 2 תגובות

  1. קרן

    תודה ליאורה על המאמר החשוב.
    אני אולי טיפה רעה אבל אני ממש אוהבת כשיש ברקים ורעמים כי אלו הפעמים היחידות שהכלבה שלי מוכנה להתכרבל איתי בשמיכות.

    1. היי קרן
      מבינה ומזדהה איתך ככה זה עם אחת החתולות שלי, היא מתמסרת רק כשגשום ובלגן בחוץ.

כתיבת תגובה