4. משחקים מפעילים לחתול לשמירה על המשקל ולדיאטה

שלום לכם כאן ליאורה מחיש חי עם פוסט בנושא משחקים עם החתול כפתרון לשיעמום ולהשמנת היתר.כאשר אנחנו בני האדם מרגישים שעלינו במשקל, מייד (או לא תמיד מייד) אנחנו מגייסים עצמנו ונרשמים לחדר כושר, לוקחים מאמן אישי או קובעים עם חברים/חברות הליכות בפארק או ריצות. אנחנו גם מתחילים דיאטה ומבקרים אצל הרופא לוודא שהכל בסדר או ניגשים לדיאטנית לקבל תפריט לדיאטה.? מה קורה עם החתולים שמשמינים???

כבר עסקתי במאמרים קודמים בנושא הסכנות בהשמנת היתר של חתולים אולם כמה מכם החלו באמת לעשות משהו בנושא? אפילו לאחר שעשיתם לחתול שלכם את המבחן האם החתול שלי שמן ? כמה החתולים אתם מכירים שמתחילים ללכת על הליכון או רצים לחדר כושר?

משחק מאתגר ומעניין שמעסיק חתולים למשך שעות ארוכותברגע שחתולים נמצאים במצב של השמנת יתר קשה להם לרדת במשקל בגלל זה עדיף לדאוג להפעיל אותם ושלא יגיעו למצב זה.החיים בבית הופכים להיות משעממים ומדכאים החתולים סובלים מכאבי פרקים,ועומס על המפרקים בשל המשקל העודף תפקידנו כהורים אחראים לחתולים לשים לב לעלייה במשקל ולעשות כמיטב יכולתנו למנוע מהחתול להשמין. על ידי תכנית פעולה והפעלה לחתול.
על הסיכונים בהשמנת יתר כבר דברתי במאמר "סכנות השמנת יתר" , והטיפול בחתול ובבריאותו ביידים שלנו עם שינויים קטנים נוכל ליצור הבדל גדול על ידי הגברת הפעילות הפיזית של החתול.

אחת הדרכים הטובות להפעיל חתולים היא להשתמש במה שידוע שהם אוהבים: משחקי חתולים. בארץ יש מגוון של משחקי חתולים ותוכלו לבחור סוגים שונים של משחקים שגם אתם תהנו וגם החתולים ייהנו לשחק..

בעולמם של החתולים הצייד הוא הדבר החשוב ביותר וכל משחק המכיל תנועה ,קול מעניין וטרף חבוי שקשה להשגה עונה מבחינת החתול על המטרה.

חכה לחתול קונג סוויז בצורת זנב נחש מפרווה ונוצה בקצהחתולים ,בעיקר חתולי הבית, זקוקים לתוספת גירויים על מנת שיחיו חיים בריאים מאושרים וארוכים. ואין דרך יותר קלה להפוך את החתול שלך לחתול שמח מאשר לבחור עבורו בקפידה משחקים איכותיים, שנועדו לענות על צרכי החתולים בכל שלב של החיים.
חכות דייג למיניהן עם נוצה בקצה, עכבר, בצורת נחש שהן למעשה מקלות שמחובר אליהם חוט ובקצהו משחק אהוב על החתול עם נוצה או כדור או עכבר. החכות מהוות דרך נהדרת לגרום לחתולים לקפץ ולתזז בשמחה בעקבות תנועות החכה.

חתול בפעולה עם משחק הלייזרזהו משחק שמחייב את ההשתתפות הפעילה שלך גם כן על מנת להפעיל את החתול שלך ורצוי לא להשאיר את החכה סתם בהישג כפות החתול כי או שהוא יהרוס את החכה או שהוא ישתעמם ובעתיד לא ירצה לשחק בה וחבל.
גם משחק לייזר  משיג את אותה המטרה שמשיגות החכות.
משחק הלייזר גורם לחתולים לרוץ בעקבות קרן האור ולזנק לגבהים. משחק לייזר לחתול מבוסס על קרן לייזר שזזה וגורמת לחתול לזוז אחריה ולקפץ אחריה נחשבת להיט בקרב חתולים רבים.

כמובן יש להימנע מלהצביע לאזור העיניים למניעת נזק לחתול

גם כדורי משחק עם פעמון מריצים את החתולים ומפעילים אותם.ישנם משחקים תלויים לחתול שמיועדים לתלייה על המשקוף . מדובר על מחזיקים כמו סטטוסקופ של רופא שממנו משתלשל חוט לרוב גומי גמיש ובקצהו עכבר עם נוצה או משחק כלשהו המושך את החתול. המשחק משתלשל מלמעלה ואינו מגיע לרצפה וגרום לחתול לזנק על מנת לנסות לתפוס את המשחק המשתלשל

ישנם גם משחקים אינטראקטיביים שמפעילים את החתולים כמו קרייזי קיטי המרוץ אחר הגבינה של פט סטייגס, שמאפשר להפעיל את החתול גם כשאנחנו לא לידו. למשחק יש כדור שמסתובב במסילה עגולה וגורם לחתול לנסות לחלץ אותו . כמו שהזכרתי למעלה המטרה היא צייד והמשחק המרוץ אחר הגבינה עונה על הדרישות כולן. המשחק הינו רב מכר ומיועד לחתול בשלבי התפתחותו השונים. המירוץ לגבינה מספק גירויי לחתול משחק מאתגר של תפוס את העכבר שמרחף באופן חופשי במסילה הצייד שבמשחק מרתק ומעורר עניין לחתול.

כל חתול הוא יחיד ומיוחד , כל חתול אוהב דבר שונה אולם כיום בחנויות המתמחות ניתן למצוא מגוןן גדול מאד של משחקים מעוררי פעילות ושמחת חיים שהחתול שלך יאהב במיוחד. המשחקים יופיעו בגדלים שונים, מרקמים שונים, סוגי בדים שונים, עם קטניפ בלי קטניפ . אין צעצוע אחד שאהוב על כולם!!! יש לנקוט בשיטת ניסוי וטעייה לנסות ולראות מה מושך ומה פחות.

זכרו שהמטרה היא להפעיל את החתולים מבחינה פיזית ומנטלית כדי שישמרו על משקלם ואפילו כחלק מתוכנית דיאטה לחתול השמן , שישמרו על מורל גבוה ושמחת חיים זכרו חתול שמח ועייף הוא חתול בריא ומאושר

באיזה משחק החתול שלכם הכי אוהב לשחק?

כתבו לי כאן למטה

לפוסט הזה יש 2 תגובות

  1. טוני

    היי ליאורה
    אצלי מאוד אוהבים להשתמש במנהרה שקנינו אצלכם . הם רודפים אחד אחרי השני , מתחבאים , מחביאים כדורים …ממש שמחה וששון…גם החכה היא פעילות אהובה על חתולים וטובה גם לדיאטה שלנו ..

    1. ליאורה מחיש חי

      זה נכון מאד שהמנהרה מהווה גם היא אטרקציה לחתולים בעיקר בבית עם מספר חתולים

כתיבת תגובה